Неділя, 27 вересня

Користувачі мережі розпочали нову акцію на підтримку Олега Сенцова. На цей раз організатори пропонують надіслати президенту Росії листа з проханням помилувати українського бранця. Активісти наголошують: час спливає, адже зовсім нещодавно сестра Сенцова повідомила про критичний стан Олега. Далі – у реакціях від Opinion.

На сторінці ініціативи Save Oleg Sentsov пояснюють: необхідно посилити заклик, адже поки що без відповіді залишилися листи від матері Сенцова та генсека Ради Європи. Наразі невідомо, скільки у нас часу, а можливості людського організму не безмежні. Активісти переконані: рішення про помилування – це одна з останніх можливостей врятувати життя Олега.

Письменник, перекладач і літературознавець Остап Сливинський зізнався, що не бачить ані морального, ані практичного сенсу в тому, аби про щось просити Путіна. Та разом із тим автор пригадав, як і під час Майдану робилося чимало того, що навряд чи могло подіяти на ворога: вірші, пісні, плакати. Але все це потрібно було для нас, і з безнадійних ситуацій все ж знаходився вихід.

Олексій Панич, філософ, перекладач і громадський діяч, повідомив, що також взяв участь у флешмобі та надіслав листа російському президенту. Щоправда, у тексті автор свідомо уникнув слів «прохання» та «ходатайство», а радше надіслав Путіну свою вимогу.

Євген Магда, директор Інституту світової політики, також підтримав флешмоб, закликавши бажаючих взяти участь й утриматись від використання слів, які можуть спотворити сенс звернення. Окрім того, Магда відзначив, що ця акція є дещо складнішою, аніж обвалити рейтинг сторінки FIFA у соціальній мережі.

Активіст Олексій Гриценко наголосив, що існують ситуації, коли варто написати листа навіть ворогу «номер один». Адже від цього залежить життя людини, яка вже чотири роки в полоні й може загинути в будь-який момент. Тому Гриценко закликав приховати подалі власне его та зробити все, що може врятувати українця.

Натомість, активістка Катерина Бутко переконана, що сам Сенцов за жодних обставин не написав би подібного листа. Однак, він ніяк не обмежував наші дії щодо боротьби за свободу його та інших полонених. Сьогодні, на думку Бутко, ми маємо лише два варіанти: або зробити те, чого ми ще не робили, або готувати допис про людину, яку ми втратили. Ані робити друге, ані думати про те, що була хоча б одна річ, яку ми не зробили, активістка не збирається.

Звернувся до Володимира Путіна й кінорежисер Роман Балаян, попросивши російського президента проявити милосердя та помилувати Олега Сенцова. За словами Балаяна, навіть найбільші грішники, які продемонстрували милосердя, отримують таке ж милосердя згори.

Художник Борис Єгіазарян також підтримав ініціативу, погодившись, що кожному з нас неприємно звертатися до Путіна, але ніхто не знає, що саме може спрацювати, головне – врятувати життя Сенцова.

Аналітик Денис Длугач припустив, що ситуація зі звільненням Олега Сенцова нині є складною саме через голодування. Автор пояснив, що не засуджує дії українця, а лише намагається зрозуміти, як мислить керівник країни-агресора. За словами Длугача, Путіну ні до чого смерть Сенцова від голодування, але обмін чи звільнення для лікування може дати іншим в’язням гарний інструмент. Виходом із ситуації може стати саме масове звернення з проханням помилувати Сенцова. З одного боку ми визнаємо владу Путіна над ситуацією, але з іншого – отримуємо шанс врятувати життя Олега.

А ось Лариса Венедиктова, хореограф і перформер відреагувала на акцію доволі негативно, нагадавши, що сам Олег Сенцов не хоче помилування.

Проти акції висловилась і журналістка та блогерка Олена Добровольска, наголосивши, що Путін все одно не почує нікого, як не почув про тисячі смертей. Натомість, Добровольська не проти взяти участь у флешмобах, які б збирали кошти на патрон для армії. Іменний.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар