Понеділок, 28 вересня

Зрада приходить, звідки не чекали. Сьогодні київський районний суд Полтави постановив закрити кримінальне провадження проти харківського міського голови Геннадія Кернеса та його охоронців за звинуваченням у викраденні та побитті учасників місцевого Євромайдану. Більше про неочікуване для багатьох рішення – у реакціях від Opinion

Новину про неочікуване рішення суду повідомили й на сторінці Кернеса у мережі. Мовляв, обвинувачення відмовилося від своїх слів. А якщо бути більше детальними, тільки не дивуйтесь, обвинувачення просто не приходило на останні засідання. І суддя такий сидів-сидів, та й подумав, що шановні працівники прокуратури нічого проти пана Кернеса не мають. Зазначається, що рішення може буде оскаржене протягом семи днів. Хм, щось мені підказує, що ці сім днів не пройдуть даремно. А, ви ж ще купу реакцій ті коментарів не читали, поїхали!

У Центрі протидії корупції розповіли, що справою Кернеса займались одразу… 19 працівників прокуратури. Хм, яка цікава випадковість. Особливо враховуючи, що справа була закрита через систематичну неявку сторони обвинувачення. У ЦПК, до слова, кажуть, що сумніваються в тому, що Луценко зможе покарати своїх підлеглих за зрив справи. Ха. У тому, що Кернесу все так легко зійде з рук теж багато хто сумнівався. Побачимо.

З претензіями до генерального прокурора висловився і журналіст Дмитро Гнап. Ой, що це я його знову журналістом, він же в політику зібрався. Отож, Гнап нагадав, як рік тому пан генпрокур запевняв, що «велика риба» нікуди не тікає. Виходить, або Кернес – не така вже й велика риба, або у когось дуже погане спорядження для рибалки.

Політичний експерт Олексій Мінаков у свою чергу переконаний, що закриття справи проти Кернеса – це, в першу чергу, історія про майбутні вибори, на яких конче потрібен ресурс міста-мільйонника. А ще історія про «реформу ГПУ», бо справу закрили якраз через те, що 19 прокурорів банально не приходили до суду кілька разів. А ще історія про відсутність покарання за викрадення, тортури і погрози вбивства двох активістів. Ось така трилогія про Кернеса. Очікуйте у всіх кінотеатрах вашого міста.

До слова, вже навіть відомо, хто викупив права на екранізацію судових засідань. Тільки не забувайте, що це жарт, а то каси кінотеатрів до таких ажіотажів ще не готові.

Але насправді винуватих можна шукати дуже довго, і кожного разу це буде хтось новий. Ось, наприклад, пан Назар Приходько, волонтер, блогер і громадський активіст, переконаний, схоже, що вся проблема ховається у державі, мовляв, країна парадоксів і всіляке таке.

А ось для волонтера та активіста Юрія Касьянова винним у всьому виявився народ. Запитаєте чому? Бо, відповідно до слів автор допису, корупція та знущання над законом у нас можливі лише через населення, себто населення рабів. Ну що, кого там ще не звинувачували? Давайте подумаємо разом.

Ігор Соломадін, вчитель й активіст харківського Євромайдану, в свою чергу назвав вирок суду театром абсурду, оскільки суддя не виправдав Кернеса, а просто закрив справу. Якби ж харківського мера та його охоронців виправдали, можна було б хоча б прослідкувати певну логіку дій, посперечатися, а сьогодні ми отримали просто знущання над здоровим ґлуздом. Ну ось вам, голос самих харків’ян.

Короткий але багатозначний вердикт (чи діагноз) ситуації поставив журналіст і публіцист Сергій Руденко. Каже, системі – Кернес. Не те, щоб я зрадофілом був, але якось і проти нічого не маю сказати.

Микита Соловйов, член «Демократичної орди», переконаний, що в ситуації з Кернесом мова йде про «договорняк» точно не регіонального рівня, адже було б дивно, якби Кернес міг щось «порішати» так, аби про це не дізнався ніхто у Києві. Тому подібну версію, на думку автора допису, варто одразу викреслити. Ну, знаєте, я теж у дива не вірю, але сьогоднішній день вчить не робити швидких висновків і прогнозів.

А ось журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов доволі прямо назвав всю цю ситуацію демонстративною корупцією, за якою мафіозі, себто пан Кернес, зміг купити не лише політичний вплив, але й імунітет від правосуддя. А хтось думав, що, купуючи фрукти, витрачає на свій імунітет забагато? Ха. Було б ще все так очевидно: прочитав допис у мережі — і все знаєш. А тут така штука, що й з Кернесом якийсь несподіванчик може вийти. Чи якась операція СБУ, скажімо.

Бізнесмен, громадський діяч і блогер Карл Волох знайшов власне пояснення новині про Кернеса. Справа в тому, що у суддів незабаром має бути атестація, і для більшості з них вона стане останньою миттю роботи, тож тепер будь-який провінційний суддя може забезпечити собі наперед комфортне існування завдяки декількох кернесів чи йому подібних. Цікаво, а якщо так і є, то як би ці судді судили один одного?

І наостанок, аби трохи розрядити напругу – трохи фейсбукової творчості у наш огляд. Бувайте здорові, любчики, сподіваюся, побачимось у більш переможних реакціях!

Збирав реакції та прокурорів для Кернеса Степан Коза

Залишити коментар