Середа, 28 жовтня

Сьогодні легендарному українському музиканту Андрію Кузьменку виповнилося б 50 років. Кузьма – так просто й по-дружньому його називали та продовжують називати близькі й шанувальники. Його творчість не потребувала постійних трансляції по радіо чи телебаченню. Пісні Кузьми й без цього знають напам’ять. Про те, як згадують Кузьму в мережі – у реакціях від Opinion.

На сторінці гурту «Скрябін», лідером якої був Кузьма, наголосили, що Андрієві не «було би 50», а «є 50», бо він є. Нехай і не так, як всі ми, але є: у думках і у серці, і в тої чувішки, з якою він сфоткався на заправці між своїми черговими подорожами, і в того чувачка, який має два затерті квитки з його концерту. І таких чувачків і чувішок – тисячі. Разом із тим, у дописі наголосили, що Андрій Кузьменко був не просто «простим, із народом», а дуже глибоким і складним, адже для того, щоб так просто складати слова в пісні, треба мислити дуже масштабно.

Режисерка Тоня Ноябрьова також звернулася до Кузьми так, ніби він досі серед нас. У цьому дописі Андрій згадується як людина, що ладна спонтанно придбати квитки на якийсь концерт, забронювати готель у Норвегії, а потім спокійно вимакувати шашликом кетчуп, який хтось пролив на стіл. Авторка допису зізналася, що стала режисеркою саме завдяки Кузьмі, а тому впенена, що він нею пишається.

Журналіст Сергій Смальчук розповів, що не був близько знайомим із Андрієм, однак тоді, коли трапилась аварія, внаслідок якої музикант загинув, боляче було просто неймовірно. Відтоді Смальчук двічі на рік публікує свій сюжет, який, за його зізнанням, є чи не найріднішим за всі роки роботи.

Лесик Турко, український співак та музикант, екс-учасник і співзасновник гурту «DZIDZIO», опублікував старе фото з Андрієм, зроблене у другій половині 90-х, якраз перед Америкою. Зрештою, тим старі фотографії і цінні: тоді не було смартфонів із камерами, а тому кожне фото було на вагу золота.

Ольга Шурова, вокалістка, учасниця гурту «Pianoboy» та сестра співака Дмитра Шурова, розповіла, чому і через що виник відомий кавер-варіант пісні Кузьми «Шампанські очі». Тоді Шуров хотів переспівати «Годинник», однак йому зателефонував Віктор Павлік і сказав, що цю пісню Андрій подарував йому, тож він її і заспіває. Та згодом його лідера «Pianoboy» набрала Тоня Ноябрьова, передавши прохання дружини Андрія – заспівати «Шампанські очі». Так після Кузьми, яку до того більшість із нас не знала, стала відомою на всю країну.

Оксана Юринець, політична діячка, зізналася, що часто посилається у власних словах на висловлювання Андрія, адже у його цитатах можна відшукати глибину до будь-яких тем. Пояснення, звідки у Кузьми була така відкритість, талант і любов до людей, за словами Юринець, доволі проста: достатньо познайомитись із його батьками.

Привітала Кузьму з Днем народження і співачка та переможниця «Євробачення» Руслана Лижичко, зазначивши, що коли такі як Кузьма йдуть на небо, все одно завжди залишаються між нами на землі.


Фанат творчості Андрія та учасник команди «Воробушек», яка виступала на телевізійній версії «Ліги Сміху», Олександр Сердюк розповів, що вперше за багато років не хочеться робити флешмобів у Харкові, хоча дата й «кругла». Причина – замала кількість відвідувачів на таких концертах, через що вся благодійність іде на витрати. Утім Сердюк додав, що по всій Україні й сьогодні вдосталь концертів, присвячених Дню народженню Кузьми. Автор допису подякував Кузьмі за все та порадив своїм читачам послухати сьогодні його пісні, подивитися розмови з музикантом і посміятися з його анекдотів. Адже Андрій був другом усієї країни.

Музикант Тарас Гаврик пригадав, як під час запрошення Кузьми на якийсь ранковий ефір отримав пропозицію не зриватися зранку, а відзняти щось на виїзді. Андрій готовий був приділити стільки часу, скільки було потрібно.

Долучилися до згадки про Кузьму і народні обранці. Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко наголосив, що Кузьма був із тих, хто підкорив океан людських сердець. Так, він пішов надто рано, але зміг донести глибоку життєву філософію і мудрість у своїх піснях. Кузьмі 50. А він такий же молодий, як на його «старих фотографіях».

Заступник голови Луганської ОДА Сергій Філь підкреслив, що з усіх рис, які Кузьмі вдалося поєднати у собі, головною була — людяність. Адже Співак був прикладом спільної боротьби творчості, волонтерства, патріотизму проти окупанта.

А ще напередодні Дня народження Кузьми «Укрпошта» оголосила про нові поштові марки з його світлиною. Вже від сьогодні вони є у наявності у спеціалізованих відділеннях компанії.


Збирав реакції та слухав радіо «Любов» Степан Коза

Залишити коментар