Середа, 15 липня

«Завдяки тобі» – так називається нова кампанія подяки військовим, що стартувала кілька днів тому. Взяти участь може будь-хто, достатньо при зустрічі з військовим, ветераном чи ветеранкою прикласти долоню до серця, тим самим подякувавши захисникам. Більше про важливу ініціативу – у реакціях від Opinion.

Про прості правила участі зазначають на офіційній сторінці руху подяки «Завдяки тобі». Та перш ніж перейти до коментарів, пропоную вам переглянути відеозапис, який може відповісти на всі питання щодо нової та дійсно потрібної ініціативи.

До промоції національної кампанії вже долучилося чимало відомих українців. Серед них і письменник та музикант Сергій Жадан. За його словами, подібна акція є важливою, оскільки саме завдяки нашим хлопцям та дівчатам ми маємо можливість жити своїм мирним життям, вирішувати свої турботи і проблеми нашої країни, змінюючи її на краще.

Долучився до акції і співак та лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, наголосивши у відеозаписі, що саме завдяки нашим військовим має можливість записуватися на студії, грати концерти та зранку проводжати своїх дітей до школи. Завдяки їм мир там, де ми зараз.

 

Волонтер та засновник проекту «Повернись живим» Віталій Дейнега переконаний, що вільну Україну від окупованого Донбасу відділяє тоненька лінія, яка складається із тисяч людей. За словами Дейнеги, ми багато чого досягли у своєму житті самостійно, однак мирне небо маємо лише завдяки нашим захисникам.

Журналіст Денис Бігус натомість зізнався, що раніше не знав, як можна добрати слова вдячності, коли зустрічаєшся з людьми у військовій формі. Тепер все набагато простіше: просто прикладіть руку до серця, коли зустрінете на вулиці вашого мирного міста військового. Людину, завдяки якій ми маємо країну. І маємо можливість робити цю країну кращою.

Саме завдяки військовим письменниця Тата Кеплер вірить, що війна, котра триває вже п’ятий рік, закінчиться, і ми зможемо її пережити. Саме завдяки їм більша частина країни живе під тихим небом.

Альберт Цукренко, журналіст, музикант і фронтмен гурту «Хамерман Знищує Віруси», наголосив, що захисники України – це не абстракція, адже вони захищають особистий світ кожного з нас. Все, заради чого ми живемо, та всіх, кого ми любимо. За словами Альберта, у його випадку це робота, творчість і найдорожче – діти. І те, що його доньки зростають, не знаючи, що таке війна, – це завдяки їм.

 

Підтримав ініціативу і журналіст Дмитро Гнап. Він додав, що привітатися можна і посмішкою, або просто сказавши «Слава Україні!». Солдати – круті, але наша підтримка посилює їх морально в рази.

Журналіст Роман Вінтонів, більш відомий як Майкл Щур, подякував за проект і зізнався, що відтепер має виклик до самого себе – зробити цей жест перед незнайомим військовим. Автор переконаний: це буде незручно та незвично. Але він пообіцяв це зробити, адже вони мають знати, що ми вдячні та цінуємо їх.

Журналістка Ірина Цибух розповіла, як часто зустрічає військових на вокзалах, бачить їхні розгублені, втомлені погляди та неспокій у жестах. У такі миті, за словами журналістки, хочеться подати знак «ти не сам» або «я вдячна тобі», й ініціатива «Завдяки тобі» – це саме той жест, яким ми тепер можемо подякувати ветеранам чи військовим.

Приєднатися до національної кампанії подяки закликав і журналіст Богдан Буткевич. За його словами, зараз, коли багато з тих, хто вже зняв мундир, але надягне його знову на свята, мають розуміти, що воювали не даремно. На думку журналіста, ми маємо навчитися поважати свою армію як єдину гарантію нашого виживання в цьому буремному світі.

Філософ і культуролог Олексій Панич переконаний, що ця ініціатива є цивільним способом віддати честь, так само як ми це вже звично робимо, коли чуємо національний гімн.

Але, як виявляється, нова ініціатива вже має своїх перших критиків та противників. Щоправда, користувачі українського сегменту мережі Фейсбук вже навчилися ставитися до подібних персонажів скептично. Тим паче у такій ситуації, коли всі мають розуміти елементарне – слова подяки підтримують, мотивують і гріють.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар