Середа, 28 жовтня

В окупованому Росією Криму взагалі не залишилося українських шкіл, а кількість шкіл із кримськотатарською мовою навчання скоротилася більш як удвічі. Про це повідомляє «Крим. Реалії».

«За офіційними даними, так званого, Міністерства освіти, науки та молоді Криму, в 2017-2018 роках функціонує сім муніципальних освітніх установ із кримськотатарською мовою навчання, чотири – з російською та кримськотатарською мовами навчання і п’ять освітніх установ, що змінили статус школи кримськотатарської мови навчання на загальноосвітні заклади, тобто без визначення мови навчання», – сказав член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

Водночас, активіст Українського культурного центру в Криму Леонід Кузьмін заявив, що ситуація з вивченням української мови ще гірша. «Із семи українських шкіл, які були до моменту окупації Криму, не залишилося жодної. Усі школи переведені на російську або на змішану мову навчання, де є класи з українською мовою навчання. Але більшість класів – із російською мовою навчання. Яскравий приклад – це українська гімназія у Сімферополі», – зазначив Кузьмін.

Залишити коментар