Середа, 3 червня

Пафосометр (у)

Хочу запатентувати власний винахід. Робоча назва – пафосометр (у). «У» означає український. Для роботи в інших країнах чи в неукраїномовних регіонах доведеться встановлювати додаткове програмне забезпечення, тож продаж ліцензії відбудеться вже після успішної апробації основної україномовної версії виробу.

Призначення: в першу чергу пафосометр обов’язковий для українських державних службовців, політиків, кандидатів у депутати, працівників різноманітних установ, учителів і решти «бюджетників». Також дозволяється використовувати винахід на підприємствах приватної форми власності – за згодою сторін.

Технічні характеристики: пафосометр – це прилад, що вішається на шию за допомогою спеціального ланцюжка, виконаного з металу. Ланцюжок має вигляд ярма, чим підкреслює зв’язок із тяжкою минувшиною нашого народу, але пофарбований у золотий колір, чим вселяє надію у нашу світлу будуччину. Пафосоносець (особа, що відповідно до своїх службових обов’язків повинна носити пафосометр у робочі дні та під час публічних виступів) не має права знімати прилад. На рівні грудей до ланцюжка-ярма прикріплено маленьку коробочку, що сканує слова пафосоносця і в разі потреби реагує на рівень пафосу в його промовах. До коробочки за допомогою дротиків під’єднано ґумову долоню на пружині. Долоня фарбується в жовто-блакитний колір із нанесенням герба святого Володимира (тризуба) на зовнішньому боці. На внутрішньому – напис: «Та ти ся вже, курва, вспокоїш чи нє?!»

Принцип дії: сканер промов, налаштований виключно на голос пафосоносця, аналізує слова та речення. Коли сканер пеленґує у словах чи інтонаціях промовця екзальтованість, він починає потихеньку дзижчати та нагріватися, створюючи певний дискомфорт на грудях у пафосоносця і таким чином попереджаючи його про небезпеку. Якщо промовець занадто захопився і продовжує вживати пафосні вислови, прилад миттєво реагує, пускає сигнал у пружину, а ґумова долоня фух! – і промовця по писку. Сила удару залежить від кількості вжитих пафосних фраз і надриву в голосі; кількість ударів під час однієї промови – необмежена.

Сканер слів: сканер є основою пафосометра й налаштовується персонально, залежно від посади, фаху промовця чи, наприклад, фази виборчої кампанії. Як прилад із штучним інтелектом, сканер має реагувати тільки на чітко вибрані слова та речення.

Приклади: політиків пафосометр товктиме по писку за слова й похідні від слів «патріотизм», «реформи», «майбутнє», «будувати», «Україна». Уявімо собі телеінтерв’ю, в студії сидить політик, державний чиновник чи кандидат на виборну посаду. Журналіст щось запитує у гостя. Якщо гість, наприклад, каже: «Наша команда об’єднує справжніх патріотів (фух! – дістав по писку). Нашою метою є глибокі реформи (фух – по писку!) Ми будуємо майбутнє України (пафосометр тричі б’є промовця по писку, після чого хрестить пафосоносця).

Або інша ситуація – лінійка, приурочена до свята Першого дзвоника. Пафосометр гамселить директора школи вже з самого ранку навіть без слів, бо ж яким ідіотом треба бути, аби вигадати собі шикування дітей. Під час виступу вчителів пафосометр реагує на слова «стежка», «доросле», «Україна», «криниця». Наприклад, промова: «Сьогодні ви ступаєте на стежку (фух – по писку!) дорослого (фух – по писку!) життя. Школа – це криниця (фух – по писку!) знань, які нам потрібні, щоб будувати нову Україну (фух – по писку!).

Чи в РАЦС, де чиновник вітає молодят із шлюбом. Сканер виловлює слова «рушник», «майбутнє», «довіку», «щасливі» ‒ і робить свою роботу. Фух – і по писку!

Побічний – але корисний – ефект: пафосометр впливатиме не тільки на промовців, а й на публіку, яка перед телевізором чи перед сценою думає: «Та ти ся вже, курва, вспокоїш чи нє?!» Таким чином народ буде знімати свій стрес, а потяг до лінчування і завдання тяжких тілесних ушкоджень політикам і чиновникам триматиметься на безпечному рівні.

Особливості державних закупівель приладу: винахідник залишає за собою право продавати пафосометр виключно через систему «ProZorro».

Андрій Любка

Залишити коментар