Середа, 2 грудня

Метеоблог головного синоптика країни

Український клімат і календар подарував усім нашим сезонам рівні права. Кожен отримав по три місяці. Проте, коли літо вже пакує валізи й за вікном перші прохолодні ночі, видається, що з першого червня проминуло лише пару тижнів.

Літа, яким би не було воно спекотним чи дощовим, завжди мало. Оцей розкішний мінімум одежі, довгі світлі вечори, тепла вода в річках, сонячні зайчики о п’ятій ранку, темні окуляри, пікніки, щедрі горОди, квіти, червона полуниця, жовті помідори та смугасті кавуни – все це разом із красивенними грозами й антициклонічними засмагами робить літо атмосферною філією щастя. Чи побудемо ще щасливими? Обов’язково.

Найближчими днями, з 30-31 серпня й до наступного тижня в Україну прийде молоде бабине літо, яке, зазвичай, розпочинається на Пречисту, 28 серпня. У більшості областей переважатиме підвищений атмосферний тиск, сухе повітря, сонячна та малохмарна погода. Тобто, суттєвих опадів не передбачається. Єдиний виняток — у західній частині, точніше, в прикарпатських областях — є ймовірність періодичних локальних невеликих дощів, подекуди з грозами. Температура повітря не буде аж такою однорідною.

У західних, північних областях, а також на Вінниччині стовпчики термометрів коливатимуться в комфортних межах, +24+29 градусів. А ось південній частині, на сході й у більшості центральних областей ще втримається справжня літня спека. Максимальна температура повітря досягне +28+33 градусів. За такої синоптичної ситуації посилиться пожежна небезпека. Будьте обережними з вогнем. Не кидайте недопалки, та ні в якому разі не паліть сміття, особливо поблизу лісу чи полів.

Метеоблог головного синоптика країни

Фото: www2.wetter3.de

Нічна температура повітря найвищою очікується в південній частині, +15+23 градуси. На решті території вона становитиме +13+18 градусів. У Карпатах місцями передбачається +8+12 градусів.

Першою ознакою ранньої осені стануть нічні та ранкові тумани й серпанки. Тому водіям слід бути особливо обережними та стежити, щоб фари були увімкненими. Такі заходи безпеки стають особливо актуальними, коли розпочинається новий навчальний шкільний рік.

У Києві молоде бабине літо повністю підтримає свій імідж хорошої погоди. Найближчими часом у столиці опадів не передбачається. 30-31 серпня, 1-2 вересня та в першу половину наступного тижня у Києві світитиме сонце, температура повітря буде комфортною. Протягом дня близько +25+29 градусів, вночі +13+17 градусів.

Літо пакує валізи — вже також хоче відпочити. Але ми ще побудемо разом із ним на пероні, подякуємо, обнімемо тепло, перш ніж почнемо махати дощовими осінніми хусточками услід його потягу. Літо, ми тебе любимо!

Наталка Діденко