Субота, 24 жовтня

Нардеп, екс-регіонал і власник NewsOne Євген Мураєв передав 100 % статутного фонду свого телеканалу в управління колишньому першому заступнику глави адміністрації Януковича Андрію Портнову, проти якого СБУ розпочала провадження за статтею «державна зрада» ще у березні. Більше про те, як зміна доданків не впливає на суму, – у реакціях від Opinion.

Так ось, сам пан Мураєв, котрий, нагадаю, якось назвав Сенцова терористом, сказав, що його канал є одним із найбільш яскравих досвідів, та похвалив команду. А ось пана Портнова, того самого, про якого ви подумали, Мураєв… похвалив не менше, назвавши відомим юристом і просто гарною людиною. Це вже, звісно, могло бути проблемкою, якби Євген не додав: вони обидва бачать світ однаково мальовничо. А, ну всьо, тоді чого взагалі хвилюватись?

А ось новий керівник телеканалу пообіцяв продемонструвати повагу до всіх, хто причетний до роботи на NewsOne, та захистити їх від тиску правоохоронців і адміністрації президента. Але це не апогей, наприкінці Портнов звернувся до Петра Порошенка зі словами «захочете дати телеканалу завдання, телефонуйте мені». Ха, а як раніше завдання всі отримували, напряму? Веселі історії з Портновим, випуск перший.

Насправді ж тут і зраду особливо розігнати не вийде. Чому? Бо нічого принципово не змінюється. Непогано це все проілюстрував у своєму дописі бізнесмен і блогер Карл Волох. Мовляв, яка трагічна новина, тепер телеканалом буде керувати Москва через явного ворога Портнова. До цього ж було краще: керувалося все через явного ворога Мураєва.

Політтехнолог і журналіст Тарас Березовець також спробував розставити все по своїм місцям. Справедливості заради, скажу, що описую всі скріншоти за алфавітом, а тому зрозуміти, хто до цього дійшов першим, неможливо. Тим паче, коли майже всі зійшлися на однаковій думці. Так ось, Березовець каже, що на  NewsOne зайшов не Портнов, а Кремль. Таким чином вплив Росії на вибори в Україні стає цілком зрозумілим і має всі шанси на подальше зростання. Хоча, знаєте, це теж такий собі показник. Побачимо, хто буде ходити на телеканал, кого будуть запрошувати. І все буде ще більш явно та зрозуміло.

Для тих, хто любить отримувати інформацію у більш короткому варіанті, вже чудово попрацював політтехнолог Олексій Голобуцький. Коротко і про головне, тільки монітор потім промийте. Свяченою водою, ага.

Та й саме обговорення, за словами журналіста Сергія Грішина, не таке вже й потрібне, бо і до цього керував телеканалом не янгол із білими крилами.

Аби трошки розрядити атмосферу Мураєво-Портнового перформансу, тримайте трохи народної фейсбукової творчості. Такий собі майже повноцінний конспект усієї новини.

А тепер трошки причинно-наслідкових зв’язків від журналістки Валерії Івашкіної. Місяць тому на NewsOne представили кого б ви подумали? Ага, Медведчука. Мовляв, ось, тримайте, новий член партії «За життя». Після цього пан Мураєв дещо критично висловився щодо цього на своїй сторінці. Потім із телеканалу пішли продюсер та ведучий шоу, на якому, власне, бенефіс Медведчука і трапився. Кількість Мураєва почала зменшуватись. Тепер Мураєв віддає все Портнову. Кращої назви, аніж придумала журналістка, я придумати не зможу, тому тримайте: синопсис серіалу «Хто в домі господар».

Політичний експерт Олексій Мінаков переконаний, що навіть керівництво телеканалом з боку Портнова, топ-чиновника часів Януковича, не зупинить «корисних ідіотів» серед політиків та експертів від того, аби цей канал відвідувати. До слова, про господаря в будинку Мінаков теж говорить: власником телеканалу, за його словами, насправді є Медведчук. Кішки-мишки, що тут скажеш. Зібрались якось три брати-акробати, та давай один за одним маскувати канал.

А політична експертка Олеся Яхно-Белковська просто констатувала: це ще одна сходинка російської інформаційної війни, котра тепер перенесена у внутрішній інформаційний простір країни.

Журналіст Максим Побокін також обрав тактику лаконічного дописувача, просто запитавши, як довго доведеться вмовляти нормальних журналістів звільнитися з NewsOne. Хоча не все так очевидно: гроші для когось можуть і не пахнути.

Але премію за дійсно найкращий переказ історії (цього разу пишу навіть без сарказму) отримує політолог Віктор Таран. Мовляв, після того як новим дном став Медведчук із каналом «112», зі справжнього дна нам ще голосно постукав Портнов зі своїм новим каналом.

Я не зрадофіл, але, здається, блогер Масон Лемберг цілком справедливо намагається достукатися до пана Юрія Стеця, міністра інформаційної політики України. Ну-бо правда, Юро, здається, щось пішло не так.

Кажуть ще, що все це нагадує перегляд «Повстання зомбі» з однією великою відмінністю – це не кіно. І щось мені навіть моя перемоголюбива душа підказує, що частка правди в цьому присутня.


Збирав реакції та телеканали Росії в Україні Степан Коза

Залишити коментар