Вівторок, 20 жовтня

Вселенський патріарх Варфоломій під час зустрічі у Стамбулі повідомив Московському патріарху Кирилу про впровадження рішення про автокефалію в Україні. З такою заявою виступив митрополит Гальський Еммануїл, наголосивши, що Вселенський Патріархат вирішив використовувати всі шляхи, щоб вирішити питання надання автокефалії для УПЦ, оскільки подолання церковного розколу в Україні залишається важливим питанням. Більше – у реакціях від Opinion.

Як зазначив речник УПЦ КП Євстратій Зоря на своїй сторінці, нині є інсайдерська інформація, що Московський патріарх пропонував провести міжнародну конференцію з питання української автокефалії, де б сторони виклали свої аргументи та історичні документи. Втім Зоря наголошує: таку пропозицію можна взяти на озброєння, щоправда, після проголошення томосу, аби спонукати Московський патріархат визнати автокефалію УПЦ.

Семен Кабакаєв, координатор групи «Стоп Терор», як і більшість користувачів (та що там, як і Степан Коза так само), зрадів новині про рішення Варфоломія, наголосивши, що таким чином один зі стовпів «русского мира» в Україні нарешті впаде. Думаю, тим, хто той стовп ставив, треба добряче пригнутися, аби не дало по голові.

Політичний консультант і нардеп Віктор Уколов, схоже, вирішив тоненько потролити Кирила, зазначивши, що той прилетів особисто почути новину про автокефалію УПЦ. Ну, що ж тут скажеш, може, полюбляє Кирило політати, не сидіти ж йому вдома в останній день літа?

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська констатувала, що візит пана Кирила не може припинити процес надання томосу українській церкві. Також експертка нагадала, що сама зустріч проходить на прохання самого московського патріарха. Втім, виглядає все як приниження та повну руйнацію планів РПЦ. Ось тут і хочеться сказати – амінь. Тільки палицями не бийте.

Сьогодні пограємось у констатацію фактів. Отже, політолог Віктор Таран наголосив, що скрепи руйнуються, а з ними разом падає і такий любий московському патріарху «русский мир». Таран каже, що ми на один крок ближчі до перемоги. Коза додає, що ми ще й на один крок далі від Москви. І як тут не випити, ще й в останній день літа, ще й у п’ятницю?

Блогер і журналіст Орест Сохар підкреслив, що сьогодні значна частина співгромадян не зможуть оцінити значення заяви Варфоломія про надання нашій державі томосу, оскільки ще один відрив від скрепів можна буде реально відчути лише за 20-30 років. Ну нічого, доведеться нам радіти та святкувати за всіх інших, еге ж?

Письменник і журналіст Віталій Портников наголосив, що якщо вселенський патріарх не відступить від свого рішення та надасть томос Україні, це стане підтвердженням провідної ролі Константинополя, якою б не була реакція Москви. Врешті, це ж Кирило поїхав до Варфоломія, тим самим визнавши його право ухвалювати принципові рішення. Автогол, загалом.

Громадський і політичний діяч Богдан Червак натомість вважає, що не можна так сліпо покладатися у питанні томосу на Варфоломія. Від нього насправді залежить багато, але далеко не все. Адже для церкви зберегти гідність є не менш важливою справою, аніж отримати томос.

Блогер, волонтер і громадський активіст Назар Приходько пригадав перший приїзд Кирила до Києва, тоді було всіляке: і бійки з «козачнею», і скандування «Кирила на Куріли»… Та головне, за словами Приходька, що у нас таки буде канонічна церква і ми зможемо повернути історичну та духовну справедливість після століть обкрадань. Знаєте, любчики, я хоч і далекий від релігій, але щось аж настрій краще й краще стає. Така вона, душа перемогофіла.

До слова, як повідомив політичний експерт Олексій Мінаков, сербський патріарх просив Варфоломія не надавати Україні томос. Загалом, каже фахівець, все зрозуміло: отакі вони, щупальця Кремля в європейських країнах. Коли треба, говорять те, що їм наказали. Ну нічого, будь-які щупальця можна обрубати, або хоча б переступити.

А тепер на оце ще погляньте, будь ласка. Вибачте, не втримався, просто зараз прекрасно все. Хоба!

І трохи про ситуацію з Кирилом.

Все, останнє на сьогодні, після чого побажаю вам бути чемними та вихованими – трохи фейсбукової народної творчості. Ну от можуть, коли хочуть, і хочуть, коли вміють. Всьо! Будьте чемними, цілую-люблю-обнімаю і біжу на вихідні. Побачимось-прочитаємось!

Збирав реакції та завершував це літо гарною новиною Степан Коза

16 комментария

 1. Василь Іванович on

  Тепер головне щоб Варфоломій зберіг своє життя,а то коварні потомки чінгісхана всяке можуть натворити!!!!

 2. За Томосом стоїть ось , що : Московія перетворилася на централізовану державу тільки у другій половині XV століття з неканонічним (протизаконним) утворенням так званої «Московської митрополії» (у 1458 році) і подальшим неканонічним утворенням так званого «Московського патріархату» (у 1589 році).
  Таким чином, через нездоланні територіальну та хронологічну прірви Московія не має жодного стосунку до державного утворення під назвами «Русь», «Руська земля», у тому числі і до самих цих назв».
  Враховуючи надзвичайну задавненість топонімічного конфлікту між Україною та Московією (300 років) та розміри відшкодування завданих збитків, Україна анонсує «найбільшу юридичну кампанію за всю історію людства». Зокрема, розміри відшкодування завданих збитків оцінюються на рівні щонайменше 10 трильйонів доларів США.

 3. Мелхиседек on

  Варфоломей без сомнения живёт в какой то своей реальности!!!!! Ему если не на покой, то как минимум на длительное лечение!!!!! Церкви, которой Варфоломей собрался давать автокефалию не существует!!!!! Единственная церковь в Украине, которая подпадает под юрисдикцию Варфоломея это УПЦ, которая как ни странно прозвучит ни о какой автокефалии от Варфоломея и слышать не желает. Т.о. постоянно муссируя вопрос автокефалии украинской церкви Варфоломей совершенно не желает слышать мнение самой церкви и собирается сделать её автокефальной помимо её желания!!!!!! Это может говорить о двух явлениях, либо Варфоломей очень серьёзно болен и нуждается в срочной госпитализации, либо он просто мошенник и зарабатывает тем, что постоянно подогревает интерес к несуществующей проблеме.

  • Мелхиседек on

   Спасибо Константинополю, незаконная московская патриархия уже давно как есть!!!! Очередное «благое» дело Константинополю, покоя не даёт — как узаконить уже не в Москве, но уже в Киеве ещё одну псевдоцерковую структуру — незаконную патриархию, но уже киевскую????? Благими «делами» Константинополя дорога в ад стелится!!!!!!

    • Мелхиседек on

     Захотела Москва купить себе патриархию — пожалуйста, захотел Киев быть не хуже Москвы и тоже купить себе у Константинополя патриарха — нет ничего проще!!!!!!

 4. Мелхиседек on

  Жиды всегда промышляли обманом и воровством — это две жидовские кармы. Если жид не ворует, значит он обманывает — это закон. В данном случае обман заключается в том, что т.н. христиане, а на самом деле новожиды придумали такое понятие как «святой дух», но не тот, о котором упоминает Христос — Дух Истины, т.е. состояние человеческого рассудка, которое требует от человека всегда пребывать в истине, не обманывать и помогать ближнему — отнюдь не всем подряд или находящимся рядом, но только таким же как и сам, стремящимся пребывать в истине.

 5. Мелхиседек on

  Якобы вслед за Христом, новожиды придумали уже своё понятие т.н. «святого духа» — некоей «божественной», а на самом деле не существующей субстанции, которая якобы вселяется в человека, посредством чего этот человек уже становится посредником между Богом и остальными людьми!!!!! Т.о. новожиды стали проповедовать, что якобы именно в них и вселяется т.н. «святой дух» , поэтому они и есть посредниками между Богом, а фактически сами наделили себя неограниченной властью среди людей!!!!!!!

  • Мелхиседек on

   Новожиды это и есть те лжехристы, о которых и предупреждал Христос: ибо многие придут под именем Моим, и будут говорить: «Я Христос «, и многих прельстят, Матфея 24:5!!!!!!! Т.о. присвоив себе абсолютное право «вещать» от имени Христа якобы т.н. на самом деле не существующим «святым духом», новожиды тем самым утверждают, что их якобы надо слушать как Христа, т.е. тем самым говорят: я Христос, меня слушайте!!!!!

 6. Мелхиседек on

  То, что в человека вселяется некая на самом деле не существующая якобы «божественная» субстанция — есть не более чем наглейшая и циничная жидовская ложь, а по простому жидовский «лохотрон» или «развод» доверчивых на «бабло»!!!!!!! Если бы в человека действительно вселялась некая божественная субстанция. которая бы делала его подобным Христу, первое что бы такой человек не смог сделать — это врать и обманывать, но говорил бы всегда правду и только правду!!!!!! Однако как известно новожиды, это первейшие лгуны и обманщики, поэтому никакой якобы «божественной» на самом деле не существующей субстанции в них нет и не может быть!!!!!!

 7. Мелхиседек on

  Единственной настоящей божественной субстанцией которая вселяется в человека — это желание говорить правду и во всём поступать честно, а именно исполнять заповеди Христа. Заповеди Христа и есть той божественной субстанцией, которую и пришёл дать Христос как залог вечной жизни, и за которые Он и был распят жидами, которые всего лишь были не в состоянии их исполнять, т.к. совершенно не представляли как можно жить честно, избегая от лжи и обмана!!!!!!!!

 8. Мелхиседек on

  А это значит, прийди Христос к ним даже сейчас, жиды снова, даже не задумываясь, как злейшего врага снова бросятся распинать Христа!!!!!!

 9. Мелхиседек on

  О каком томосе, о какой мове, о какой вере, о какой державе может идти речь, если в стране уже через 20 лет существования у власти одни жиды!!!!!! О каком томосе, какой мове,вере, державе идёт речь, если в стране через 20 лет существования экономикой страны уже полностью управляет МВФ!!!!!!! О каком томосе, какой мове, вере, державе речь, если после 20 лет существования страны от неё уже оттяпано Крым и Донбасс!!!!!!!!

  • Мелхиседек on

   А речь о томосе, о мове и вере может идти тогда, когда необходимо разрушить всё до основания также, как был разрушен Крым и Донбасс, и очень скоро, а имено аккурат перед выборами, чтобы «наступникам» досталась только выжженная земля всё это разрушение и должно произойти!!!!!!!!! Поэтому Крым и Донбасс это всего лишь генеральная репетиция настоящего «представления», которое после т.н. «дарования» томомса как по сигналу как раз и должно произойти.

   • Мелхиседек on

    Потому, что жид скорее удавится как Иуда и удавит вместе с собой всех остальных, чем отдаст обратно даже то, что украл. И этой удавкой, которую и приготовили жиды на «чёрный» день и будет т.н. томос о даровании автокефалии!!!!!

Залишити коментар