Вівторок, 20 жовтня

Кіноосінь. Що нам чекати від українського кіно наприкінці 2018 року?

Ще кілька років тому ми всі стогнали від того, що українського кіно немає, дивитися нічого, і все тлєн і бєзисходность. Достогналися? Українська кіноіндустрія таки прокинулася і як вжарила, тепер лишається тільки ходити, дивитися, писати і переказувати. А це, я вам маю сказати, ще треба встигнути.

«Таємний щоденник Симона Петлюри»

Прем’єра запланована на 6 вересня 2018 року.

Режисер стрічки – Олесь Янчук.

Тут все зрозуміло: історична драма про Симона Петлюру, але, судячи з трейлеру, цей фільм про ідею незалежності України ще в ті далекі часи.

Актори, які знімалися у фільмі, зачаровують і вражають. Тут і чарівний, якийсь навіть романтичний Сергій Фролов у головній ролі, а Ірма Вітовська зіграла в цьому фільмі його дружину. Окрім того, у фільмі навіть міністр культури України – Євген Нищук. А от що зовсім несподівано – це те, що самого Михайла Грушевського зіграє Богдан Бенюк. Я поки що погано уявляю його в цій ролі, але піду, подивлюся, дізнаюся і розкажу детальніше.

«Коли падають дерева»

Прем’єра запланована на 13 вересня.

Режисерка фільму – Марися Нікітюк.

Це драма з життя української провінції, але певно красива драма, бо і головні герої безкінечно-красиві та навіть магнетичні. Тут саме та трійка моїх кіноулюбленців – Анастасія Пустовіт, Соня Халаїмова та Максим Самчик. На цей фільм певно не варто брати дітей і людей з тривожними і ніжними почуттями до літературної української мови, адже герої говорять живою мовою і займаються сексом.

Це одна з найочікуваніших мною прем’єр. Бо, окрім закрученого сюжету і красивих акторів, у фільмі буде маленька дівчинка Соня Халаїмова, в яку я закохалася просто з першої фотографії і з першого трейлера.

«Герой мого часу»

Прем’єра запланована на 20 вересня.

Режисерка картини – Тоня Ноябрьова.

Фільм, який можна розбирати на цитати і на меми. Так, я його вже подивилася, і я сміялася. Сміялася, бо впізнавала в головному героєві (Євген Бушмакін) людей, які 10 років тому виходили з торбами зі мною на перон київського вокзалу. Так, історія схожа на міський портрет, історія про нас понаєхавших, які понаїжжають, роздивляються, а якоїсь миті думають: «Ось щас я все зміню», але ніт, в ЖЕКу вам запропонують заспокоїтись і з’їсти бублик, сусіди скажуть: «Сам убірай» і так далі. А ще ж іскуство і любов, і в одному епізоді чарівні руді кучері моєї подруги. Щоб ви розуміли, на фільм цей я схожу ще раз. А ви якщо живете в прекрасному світі будинку з чарівною консьєржкою, якщо не бачите за рогом мальовничої купи сміття, якщо не визнаєте Борщагівку як Київ, краще не ходіть. Там теж трохи говорять суржиком, не піднімають теми високих матерій, там всі звичайні, такі, ніби їх режисерка змальовувала прямо з мого вікна.

«Шляхетні волоцюги»

Прем’єра запланована на 27 вересня.

Режисер стрічки – Олександр Березань.

Давно чекала музичної комедії у львівському колориті. І от дочекалася. Та й не просто комедія, а цілий львівський музично-комедійний бойовик. Історія про те, що в однієї дівчинки є браслет перемоги, ну, і всім він треба, всі намагаються його купити, відібрати і всяке таке, і в процесі всі б’ються, співають, танцюють, і це надзвичайно смішно, особливо мінігітлер.

Хоча історія вже обросла трохи і скандалами. Самим львів’янам здалося, що фільм паплюжить Львів, і все треба зображувати з історичною точністю, а не оці усякі мінігітлери і недоумкуваті «красні», і оце от всяке оце. Окрім того, докопалися, що музичне оформлення було частково зкомунячене в поляків. Але що там вийде в прокат – не готова поки що сказати, після скандалів у виробників фільму був час дещо підправити.

«Скажене весілля»

Прем’єра запланована на 4 жовтня.

Режисер фільму – Влад Дикий.

Казали, комедій мало? То ось вам він – цілий сезон, наповнений по самі вінця комедіями про все. Скажене весілля – комедія про вічне і невгамовне, український колорит, помножений на печерний расизм і всяке таке. Сюжет ніби банальний: дочка привозить із Франції жениха, жених красивий але афроамериканець. У татка культурний шок, і він хапає ружбайку і кричить, що весілля не буде. Сюжет би й був банальний, але у фільмі прямо перевиконаний план по зірках. У сусідніх кадрах Монатік і Олег Вінник. Тож тримайтеся, молоді вовчиці. Там ніжний вітер колише його волосся, і женщини падають в обморок.

«Позивний Бандерас»

Прем’єра запланована на 11 жовтня.

Режисер фільму – Заза Буадзе.

А в головній ролі неймовірно чарівний Олег Шульга. Фільм про війну, про нинішню війну. Про денеерівців і російських військових, про зрадників у наших рядах. Це детективний екшн, і вже це зачаровує. Я давно хотіла подивитися детектив українською, а тут ще й екшн, ще й могутній Олег Волощенко. А от актор, який зіграв того ж Бандераса, Олег Шульга – сам ветеран АТО, певно, обійшовся без консультантів, і мені чомусь віриться, що він буде правдивим у цій ролі. Так що вважайте, що ми діждалися українського детектива, нового фільма про нинішню війну і ветерана АТО в головній ролі.

«Донбас»

Прем’єра запланована на 18 жовтня.

Режисер фільму – Сергій Лозниця.

Жанр цього фільму виробники вказують як драма, заснована на реальних подіях. Стрічка – ніби замальовка реальних історій по той бік фронту на окупованому Донбасі. На Каннському фестивалі фільм презентували 9 травня, що я розцінюю як певний тролінг Росії. Там на тому фестивалі фільм здобув премію за кращу режисуру. Спочатку його обіцяли показати і в Росії, та з «технічних причин» кінотеатр відмовився його показувати. Після прем’єри на Одеському кінофестивалі український оскарівський комітет висунув «Донбас» як претендента на здобуття премії американської кіноакадемії Оскар у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Поки складно розібратися, чи смішний, чи сумний фільм, адже відгуки тих, хто дивився, різні, але дивитися його все ж варто.

«DZIDZIO перший раз»

Прем’єра запланована на 25 жовтня.

Режисер – той же DZIDZIO, тобто Михайло Хома.

Складно розгадати, що то за кіно буде, бо сюжет закручений довкола якоїсь проблеми, і з тизера складно зрозуміти, чи то в головного героя з сосками щось не те, чи з дівчатами, коротше, проблема там в нього якась інтимного характеру і все. Але це теж комедія. І судячи з успіху фільму «DZIDZIO Контрабас», то комедії Михайло Хома знімати вміє і має бути щось смішне. Але не варто там шукати якогось надзвичайно інтелектуального гумору, проте й таке кіно потрібне, і його дивитимуться, я от теж подивлюся, бо ж цікаво, що там в того бідаки за проблема з сосками чи ще з чимсь.

«Дике поле»

Прем’єра запланована на 8 листопада.

Режисер фільму – Ярослав Лодигін.

А от із цим фільмом багато цікавого, бо він ніби і знятий за мотивами книги «Ворошиловград» Сергія Жадана, але і Жадан, і Ярослав Лодигін наполягають, що події там саме за мотивами, а самі історії чітко розмежовані. Я так розумію, що це така собі бандитська сага в донецьких степах. Дія відбувається в 2010 році, ну, і все закручено: сімейний бізнес, бандюки, розборки, секс, кохання і якесь навіть відчуття апокаліпсису, але такого красивого апокаліпсису, іноді навіть смішного, в яскравих кольорах з живими героями. Особисто для мене фільм очікуваний, бо, по-перше, це Жадан, хай хоч і в мотивах, а по-друге, мені дуже цікаво подивитися на бандитську сагу з українським колоритом. І знову попереджаю: вразливим, ніжним, вагітним і тим, хто вважають, що скрізь живуть виключно чемні люди, які не матюкаються і не вбивають, цей фільм краще не дивитися.

«Король Данило»

Прем’єра запланована на 22 листопада.

Режисер стрічки – Тарас Химич.

І от ця стрічка дуже цікава для кіноіндустрії вже тим, що вона якось навіть знімалася окремо від цієї кіноіндустрії. За Тарасом Химичем у виробництві фільму закріплені обов’язки і режисера, і оператора, і сценариста. За жанром це бойовик, але, судячи з усього, історичний бойовик, замішаний на історичних постатях і фактах. Не секрет, що більшість українських фільмів знімається повністю або частково за кошт Держкіно, але на сторінці цього фільму зазначено, що бюджет фільму – 4 мільйони гривень, зібрані спільнокоштом. І це теж прецедент в кіноіндустрії. Тому вболіваю за цей фільм, не беруся хоч якось оцінювати його зараз, але думаю, що цей фільм в разі успіху може стати прикладом для молодих і талановитих режисерів.

Татуся Бо

Залишити коментар