Вівторок, 27 жовтня

Нещодавно мережу сколихнуло інтерв’ю кума Володимира Путіна Віктора Медведчука для видання The Independent, що належить одному з російських олігархів. У розмові лідер «Українського вибору» охарактеризував Юлію Тимошенко як «цілеспрямованого» та «добре підготовленого» кандидата у президенти України. Проте, Медведчук заперечив існування політичних відносин із Тимошенко. Що з цього приводу думають у мережі – у реакціях від Opinion

Ну що, поговорив пан Медведчук про пані Тимошенко, а тепер давайте побачимо, що про це говорять у Фейсбуці. Ось, наприклад, політичний експерт Олексій Мінаков доволі лаконічно охрестив все це ще одним доказом «шлюбу за розрахунком» Тимошенко та Медведчука. Цікаво, хто такий шлюб благословляв?

Натомість Олеся Яхно-Белковська, політична експертка, вважає, що діапазон можливих дій є відчутно більшим, аніж нам може здаватися. І правда, стільки варіантів: косу заплести, косу розпустити, вийти, виїхати, тепер ще й куму одного «добродія» подзвонити.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв обмежився стриманим, але влучним коментарем: російська ставка вже і не дуже приховується. А мені здавалося, що далеко не перша російська ставка втекла кудись до Ростова, а інші приставки порозбігалися хто куди. Добре хоч зараз все видно.

Радник президента України та помічник міністра оборони Юрій Бірюков спробував прокоментувати слова Медведчука одразу з двох полюсів бачення. Перший варіант – традиційний для зрадофілів та зрадофільчиків. За ним у Порошенка є, увага, договорняк із Путіним, і саме тому кум президента Росії повертається в українську політику. Власне, вся зрадонька зламалася на етапі, коли Медведчук підтримав Тимошенко, котра, по секрету, взагалі не союзниця для чинного президента. Несподівано, правда? Добре хоч більшість експертів зараз змушені відсиджуватися за шкільною партою. А другий, реальний варіант, набагато простіший: кум Путіна просто рекламує подругу Путіна. Як тобі таке, Ілоне Маск?

Юрій Луканов, журналіст і громадський діяч наголосив, що Медведчук просто повторює всі тези російської пропаганди і говорить так, наче Україна – васал Росії і зобов’язана виконувати всі її вказівки. Та й не просто повторює, а свято вірить у те, що всі будуть слухати її, роззявивши рота, і прислухатися. Ну, що тут скажеш, відстала трохи людина від сучасних реалій, совість ще десь у часах суду над Стусом його тримає. Як там кажуть? Ніяк не можу пригадати, суть у тому, що над якимись там людьми сміятися не можна. А от над ким – не пригадаю.

Тут, до слова, журналіст Олег Манчура версію моїх улюблених зрадофілів сформулював ще коротше: токсичний Медведчук все це робить на прохання підступного Порошенка, аби втопити святу Тимошенко. Ох, це ж прекрасно. Насправді журналіст констатував: усі проекти Медведчука ідуть коту під хвіст. І Вона, котра чи то працює, чи то підпрацьовує, також туди потрапить.

«Дякую, що підказали, звісно, але ні», – оце приклад адекватної реакції на подібні випади пана Медведчука від журналіста Сергія Нікітенка. Бо випадати наш «герой» може ще довго й нудно, настільки, що хтозна, які наступні слова йому прошепоче кум.

А ось коротенький приклад того, як можна взяти й обережненько так, буквально за ручку, вивести пані Юлю з усього цього, скажімо обговорення. Мовляв, така вона вже бідна-нещасна, її і били, і травили, і за ручку виводили, і з Медведчуком вони взагалі антиподи. Ех. Якби ще спільних гарних знайомих, точніше, одного, і не такого вже й гарного, маленького, метр із копійками, не було, о тоді б і правда. А так дійсно, за що ж всі її так, бідну жінку?

Досі не розумієте, що відбувається? Ось блогер Олег Петріченко, здається, спробував для нас все пояснити та розкласти по поличкам. Так ось, за його словами, Москва розуміє, що в Україні дуже високі антирейтинги всіх кандидатів, тому будь-хто може вийти в другий тур. Але кому потрібен будь-хто типу якогось умовного Бойка? Тому ставка зроблена на Тимошенко. Але, камон, це не означає, що ось вам Юля, знайомтесь, це агент Кремля. На думку автора допису, Тимошенко буде куди більш лояльною до політики Кремля, аніж Порошенко. Власне, все на те і вказує: активізація «русского міра», як каже Петріченко.

Юрій Радухін, блогер і консультант з питань PR, впевнений, що, іншими словами, Медведчук немов натякнув Тимошенко: не хвилюйся, Путін підтримає тебе на виборах. Ну от що за люди, а обережненько якось, на вушко, цього сказати ніяк не можна було? Нє, треба ж типу між словами, непомітно. Ага. Тільки ще потренуватися потрібно.

Журналіст Сергій Тихий доволі прозоро натякнув, що насправді така підтримка для Тимошенко навряд чи є корисною. І тим паче навряд чи сама пані Юлія такої підтримки хотіла. Що залишається? Схоже, хіба що подякувати Медведчуку. То що там, чекати тепер на інтерв’ю з Нею? А курс хто буде змінювати, а працювати?

Роман Шевченко, екс-помічник голови Державної прикордонної служби, вважає, що своєю поведінкою Медведчук прагне перетворити вибори в Україні на цирк та сюр, який не буде визнаний світовим співтовариством. Рецепт же тут один – повністю ігнорувати його пана. Інша річ, що кум Путіна вільно ходить Україною та відкрито наносить удари по нашій державі. Ось такі пиріжки, любчики.

Збирав реакції та шукав більш цікаві теми Степан Коза

Залишити коментар