Вівторок, 20 жовтня

Нещодавно президента України сфотографували в одному з рейсових літаків до Києва. На світлині Петро Порошенко власноруч складав речі на полиці. За словами очевидців, гарант усміхався до всіх пасажирів та дивував своєю простотою. Наскільки «випадковою» є світлина – вирішувати диванним експертам і аналітикам, а ось що ще з цього приводу пишуть у мережі – у реакціях від Opinion.

Сам допис зі світлиною, де Порошенко якраз складає свої валізи, оприлюднила користувачка Катерина Козоріз. Одне питання – як зі сторінки звичайного юзера публікація розлетілася по всьому українському фейсбуку. Однак профіль дівчини є більш ніж реальним, перші дописи були опубліковані ще кілька років тому, а коментарі під ними лишають також реальні люди. Тому військам зрадофілів треба добряче постаратись. Або, звісно, це я трохи відстав від реальності та приймаю все за чисту монету. Ну, знаєте, ці журналісти – їм вірити не можна.

Приблизну полярність думок стосовно цього фото, я думаю, розуміють усі. Ось і блогер Борис Немировський цілком логічно продемонстрував чотири типові маршрути поціновувачів зради. Мовляв, летить на президентському – транжирить народні гроші, рейсовим – принижує країну, не летить чи раптом помер – ігнорує роботу та піариться на співчутті. Отак все просто, а ми тут вигадуємо, що воно, як воно, куди і звідки.

А ось інший блогер, Мирослав Олешко, наголосив, що раніше таке можна було побачити лише від західних лідерів, і під час Євромайдану це дуже дивувало українців, типу, чого вони можуть, а наші – ні. Тепер, каже Олешко, можуть і наші, бо Порошенко – справжній західний лідер в Європі. Ну, пане Мирославе, ви ж там якось хоч трошки дьогтю в мед додавайте, хоча б раз на кілька тижнів. Бо будете собі «порохоботом» до останніх днів, навіть якщо не всюди лайки встигнете поставити.

Трохи «підколоти» Олешка вирішив політичний консультант і екс-нардеп Віктор Уколов, зазначивши, що будь на борту ще й Мирослав, було б ще одне класне селфі. Для тих, хто не в темі, це таке товсте та пряме посилання на низку селфі, які з лідерами країни блогер зробив на День Незалежності. Втім, якщо забути про Олешка, Уколов наголошує, що щось все ж таки змінюється. Ось і я не пригадаю, аби «легітимний» літав рейсовими літаками. А ще не пригадаю, аби його часто запрошували кудись, крім Росії. Але ж то таке.

Однак, зрозуміти, хто більш правий – критики цієї світлини чи її прихильники – не так вже й просто, бо складно зрозуміти, наскільки неочікуваною для самого гаранта вона була. Інша річ, що навряд чи президент вирішив просто зайти на борт заради фоточки, а отже, дійсно летів рейсовим літаком. От і філософ і культуролог Олексій Панич впевнений, що зради та «дешевого піару» шукати не варто, бо це цілком нормальна практика, яку всі ми бачили на прикладі європейських лідерів. Це окей, просто треба звикати і не робити з цього ані зрад, ані перемог. Хм, а як тоді називати адептів таких поглядів? Це ж і не перемоголюби, і не зрадофіли… Хотів запропонувати варіант «адекватів», але ж потім тапці полетять, і не факт, що рейсовим.

Власне, щодо всієї історії. Президент же не так просто вирішив взяти та політати туди-назад. Порошенко літав у США прощатися з Джоном Маккейном. За словами журналіста Михайла Ткача, такий крок є важливим та людяним. Але псує все якраз оце всебічне наголошення на тому, що літак був рейсовим. Ну, а далі за сценарієм – а як же Мальдіви, безпека і отето всьо.

Ну, і ось вам з тієї ж опери трохи претензій на крутий сарказм та іронію, які насправді (звісно, лише на мою скромну думку) виглядають трохи кволо. Мовляв, у той же час Порошенко був і на потязі в Жмеринку, і на «Запоріжсталі» встиг побувати і все таке. Словом, передайте авторові, що незабаром новий сезон «Ліги сміху», там можна, кажуть, зі своїми командами приходити. Або навіть одному.

А для тих, хто не втомлюється казати, що якось це все «мілкувато», політолог Юрій Романенко навів більш «масштабний» приклад. Його, до речі, можна роздрукувати та розіслати тим, хто розцінює це все як дешевий піар. Буде приклад дорогого та повноцінного, де президент іншої країни зміг навіть за конями доглянути. Оце лідер, ось із таким не страшно.

До «опозиції», котра накинулася на світлину з президентом, звернувся блогер Ярослав Матюшин. Ну, як звернувся, просто розповів про неї своїм читачам. Мовляв, за що любить її, так це за її вибірковість, коли будь-який добрий вчинок президента чи нова перемога влади сприймається як плюсик на електоральні ваги Порошенка, а будь-яка невдача максимізується не неймовірності. Через це для них і президент у літаку – це, без сумнівів, піар. Ні, ну могли ж і гірше це розкрутити, давайте подякуємо і на цьому. Бо головне – вчасно зупинитись.

Про фото висловив трохи роздумів і журналіст Юрій Луканов. Каже, це справді є піаром, нехай і замаскованим під випадкову фотографію. Але, камон, коли ми дивимось на такі ж фотки європейських лідерів (іноді, щоправда, зроблених не на телефон, а на професійну камеру), то хіба це не піар? Ба більше, якби фотку не побачили у мережі, то гвардія зрадолюбів цілком могла б написати про те, що до США Порошенко злітав за державні кошти, витратив мільйони народних грошей і так далі, і тому подібне. А так одна світлина взяла – і вжух, зняла всі питання. Зрозуміло, що про піар казатимуть. Але це, як полюбляють висловлюватись у мережі, менше зло. Ось такі міркування, любчики.

Олексій Петров, ветеран АТО, блогер і письменник, склав максимальний перелік питань з галузі зрадознавства, які в своїх сюжетах та матеріалах могли б підняти «недорогенькі». Це і колір літака, і пропуск роботи, і харчування в США, і ще багато-багато іншого, що традиційно цікавить чималу частину фахівців. Або «фахівців», завжди плутаю, як правильно.

Але найсмішніше, що в той самий момент залишаються поза увагою дописи нардепа та екс-журналіста Сергія Лещенка, який, мабуть, теж встиг витратити чималу кількість грошей. Чесно, ненавиджу такі нишпорення у брудній білизні, особливо політиків, але, Сергію, бачте, до вас все ж дістались. Ви там сильно не ображайтесь, тим паче в такому крутому образі. Бо раптом ще й ви піарились. Там ще про квартиру питають, але я промовчу, борони Боже, ще пригадають знову.

І під кінець трохи жартів від блогера Антона Ходзи. Там президент то мівіну купляв, то йому щось купили. А, власне, рейсовий літак. Ну от можуть люди просто пожартувати, а не роздмухувати все до небачених обсягів, правда ж? На цьому, любчики, все. Бережіть свій інформаційний простір та пам’ятайте: до всього треба ставитись критично. Навіть якщо це був піар, подумайте, чому вирішили зробити саме таке, і що було б, якби не зробили. А ще, так, між нами, я про такі лайтові теми понад усе на світі люблю писати. Але є ще в нашій країні більш важливі речі. Тому, будь ласка, обговорюйте потрібне, а я це все збиратиму і мінімально жартуватиму. Побачимось!

Збирав реакції та фотки Порошенка Степан «порохобот» Коза

Залишити коментар