Субота, 31 жовтня

Метеоблог головного синоптика країни

Молоде бабине літо, яке триває з 28 серпня, починає відступати перед більш поважними синоптичними особистостями. Перехід на осінні метеопрояви супроводжується перебудовою атмосферних процесів: посилюється вітер, йдуть дощі, збільшується хмарність, з’являються нічні та ранкові тумани й серпанки.

Східний антициклон, як міг, довго втримував сонце та спеку.

Проте циклон із півдня порушив його диктат – і вже 6 вересня у південній частині України, на всьому правобережжі місцями пройдуть дощі та ще прогримлять грози як свідчення нещодавнього літа.

Метеоблог головного синоптика країни

Фото: milmeteo.org

В окремих районах дощі перейдуть у зливи та пронесуться шквали.

На сході втримається суха повітряна маса.

Спека нарешті залишить Україну. Протягом дня температура повітря становитиме +21+26 градусів, на півдні та сході +24+29 градусів.

До кінця тижня температура повітря коливатиметься в комфортних межах, +21+28 градусів.

Дощі найбільш ймовірні у південній частині, у центральних областях, дотягуватиме волога хмарність до Київщини, а також опади пройдуть на Івано-Франківщині, у Чернівецькій та Закарпатській областях.

Північна частина опиниться у сухій погоді, лише місцями можливий невеликий дощ.

У період з 6 по 9 вересня у східних областях пориви східного вітру досягатимуть 15-20 метрів за секунду.

Перша половина наступного тижня відзначиться в Україні помірною, комфортною температурою повітря та нестійкими атмосферними процесами.

На фоні переважно сухої погоди періодично виникатимуть вологі осередки, місцями можливі невеликі та помірні дощі, можливо, із грозами.

Температура повітря впродовж дня коливатиметься в межах +20+27 градусів, у Карпатах +14+18 градусів.

У нічні години передбачається +12+17 градусів, у горах місцями +8+12 градусів.

12 вересня у більшості областей України буде суха та тепла погода. 13 вересня з районів Польщі надійде вологий атмосферний фронт, який принесе дощі на захід та північ України.

У Києві до кінця тижня та у першу половину наступного тижня температура повітря очікується однорідною, максимально +22+26 градусів. Вночі стовпчики термометрів коливатимуться від 12 до 16 градусів тепла.

У столиці найближчим часом переважатиме суха повітряна маса, суттєві опади малоймовірні. 8 та 11 вересня в окремих районах можливий невеликий дощ.

Осінь в Україні зручно вмощується на своєму троні туманами, рвучким вітром та поступовим зниженням температури повітря. Варто зауважити, що у цей період вже можливі заморозки, проте поки що цих ранніх ознак не передбачається.

Тому насолоджуйтеся теплою красивою погодою, поки не прийшли сірі хмари та не затулили сонця листопадові дощі.

Вересень – чудова пора для праці, відпочинку, збирання грибів, милування айстрами та жоржинами, ремонту дахів, прогулянок на свіжому неспекотному повітрі та веселого шкільного галасу.

Наталка Діденко