Вівторок, 27 жовтня

На Волині священик УПЦ Московського патріархату відмовився відспівувати померлу від раку дев’ятирічну ромську дівчинку. Причина повністю повторює ситуацію, що сталась у січні цього ж року, – дитину хрестили в церкві Київського патріархату. Про те, як відреагували в мережі на таке рішення представників МП, – у реакціях від Opinion.

Утім, ситуація з відмовою представників Московського патріархату відспівувати дитину, хрещену в церкві УПЦ КП, на цей раз не викликала такого ж резонансу. Новину повідомили волинські ЗМІ, а вже згодом її передрукували і всеукраїнські портали. Однак користувачі мережі все ж знайшли, що сказати з цього приводу. Та першим у нашому, на цей раз невеликому, огляді буде речник Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський. Він наголосив, що церква не є побутовою службою, до якої приходить кожен громадянин і просить про надання послуг, та підкреслив, що вважає абсолютно здоровою та нормальною практику, коли люди, хрещені в інших конфесіях, у випадку смерті завершують своє духовне життя там же, де його почали. Приблизно те саме, що й у січні, одним словом, тільки на цей раз ще про законодавство згадали.

А ось голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко наголосив, що церква має бути осередком людяності. Савченко пообіцяв зустрітися з вищими сановниками й обговорити ситуацію, та підкреслив, що не розуміє таких речей і не має права прощати. Мовляв, якщо будь-які ритуали не спрямовані на людяність, то геть їх з України. Савченко також додав, що це ще одне свідчення того, що томос є необхідним. Адже інституції, навіть ті, які не є державними, але впливають на душу та свідомість громадян, не повинні існувати на території держави, якщо вони не сповідують християнську мораль. Ось така ось відповідь вам, речники не побутової служби.

Підтримала думку Савченка й журналістка Анастасія Качина, нагадавши, що померла дівчинка хворіла на рак і дійсно страждала.


А ось прес-секретарка голови Волинської облдержадміністрації Катерина Павлова підтвердила, що ситуація є важкою, однак залишається незрозумілим: у чому винна нещасна дівчинка, яка половину свого життя боролася з раком і померла в муках.

Блогерка та журналістка Олена Добровольська зі свого боку наголосила: такі випадки є тільки початком, а тому нам треба бути готовими до того, що, втрачаючи вплив, представники Московського патріархату підуть на будь-яку підлість і маніпуляцію. Добровольска також додала дуже цікаву думку: у жодної церви не було стільки прихильників серед атеїстів, як у Київського патріархату.

А ще кажуть, тут є один план. Блогер Юрій Гудименко розповів, що одна монахиня УПЦ Московського патріархату заявила, ніби з Києво-Печерської Лаври московські священики вийдуть тільки у трунах. Ну що ж, якщо їм там буде приємніше та зручніше, то хіба хтось має право цьому завадити?

А ось інша блогерка, Лариса Вакульницька, зазначила, що церква не відмовляється відспівувати, наприклад, католиків, а РПЦ навіть нещодавно прийняла постанову проводити службу за нехрещеними дітьми. Але що робити, якщо, за словами авторки допису, «гебешний філіал перевершив навіть свій головний офіс».

Олександр Швець, журналіст і головний редактор газети «Факти та коментарі» нагадав, що церковне керівництво священника, який відмовився відспівувати дівчинку, встало на його захист і навіть спробувало знайти якісь слова виправдання своїм діями. За словами Швеця, це радше нагадує якесь лицемірство.

Журналістка та блогерка Олена Яхно підсумувала, що ми всі вже давно зрозуміли, що такі поняття як людяність і співчуття не є близькими для Московського патріархату. Однак це аж ніяк не заважає його представникам пробивати дно. Знову. І знову. Так, ніби спеціально провокують нас. Але ж то нічого, друзі, ті бажані п’ять літер, які утворюють між собою слово «томос» вже надзвичайно близькі до нас.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар