Четвер, 29 жовтня

До кінця наступного року в Україні буде споруджено близько 67 вітрових електроустановок загальною потужністю 250 МВт. Відповідну угоду було підписано з норвезькою компанією NBT. Повідомляється, що інвестиція у майже 450 млн дасть змогу створити нові робочі місця, забезпечити надходження податків до бюджету, а головне – покривати електроенергією більше третини потреб Херсонщини. Детальніше – у реакціях від Opinion.

За словами президента України, вітрові електроустановки норвезької компанії NBT планують розташувати буквально в лічених кілометрах від окупованого Росією Криму. А тому інвестиція норвежців у об’єкт, розташований так близько від адмінкордону з тимчасово окупованою територією, є свідченням того, що півострів буде звільнено, бо Крим – це Україна. І забувати про це не варто.

Дещо детальніше про цю новину розповіли на сторінці «Україна сьогодні». Згідно з текстом повідомлення, міністр закордонних справ Норвегії запевнила, що її країна й надалі буде підтримувати Україну. «Ми спільно працюємо та підтримуємо великий спектр реформ, які ви проводите», – наголосила Іне Еріксен Сьорейде, відзначивши зростання зацікавленості норвезьких компаній активно інвестувати в Україну.

На сторінці норвезького посольства в Києві підкреслили, що зустріч із українським президентом підтвердила тверду норвезьку підтримку України й очікування подальших реформ. Власне, саме норвезька взаємодія з відновлювальними джерелами енергії й іншими сферами була ключовою темою на сніданку з норвезькими бізнесменами й українськими політиками.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська зазначила, що кількість інвестицій в Україну зростає, навіть попри те, що російсько-українська війна досі триває. Та й обсяг коштів, який планують інвестувати в цей проект, доволі показовий – 430 млн доларів.

Політичний консультант і співкоординатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда, натомість, спробував натякнути любителям зради, що цю новину вони навряд чи зможуть записати до своїх активів. Рахуйте самі: 400 млн доларів перемоги, 64 турбіни сумарною потужністю 250 МВт, виробництво 900 млн кВт / год /рік, що, фактично, означає покриття третини потреб Херсонщини в електриці. І ніякого тобі газу, вугілля чи ядерного палива. Отакі пиріжки, точніше, інвестиційні пиріжечки. Вдаримо по перемозі та до школи не підем?

А ось журналістка Валентина Самар переконана, що взагалі цей ринок на Херсонщині вже «тріщить», бо хто тільки не скористався найдорожчим зеленим тарифом однієї з найбідніших країн Європи. Радість журналістки, за її ж словами, меркне не стільки через дороговизну чистої енергії для України, скільки через те, що мешканцям Херсонщини від тієї додатково власної генерації ради мало. Мовляв, вона «зливається» в мережі, які тримають із Москви. А ті мережі – як «гнила вірьовка», особливо на межі з Кримом. Отакі заяви, котики.

Заради справедливості додам, що про амбіції норвезької компанії пан нардеп Сергій Лещенко повідомляв ще в середині березня цього року. Тоді він зустрівся з представниками компанії та, навіть, встиг зробити спільну фоточку. Сиджу ось і думаю, це фото, аби текст прикрасити, чи текст, аби був привід похизуватися фоткою? Та й яка різниця, це ж коли було. Так, думки-думочки.

А, ледь не забув… Для тих, хто ну дуже сильно хоче розігнати зраду, але ніяк не збагне, як те правильно зробити, чудова інструкція від пана Михайла: просто наголошуйте на жорстокості стосовно… ховрашків, чиї землі зрадна влада віддає за якісь жалюгідні сотні мільйонів доларів. Чудовий троллінг, плескаю в долоні та знімаю капелюха. А після цього відразу біжу на вихідні, чого й вам бажаю. Побачимося, хлопчики й дівчатка, не забувайте берегти свій інформаційний простір!

Збирав реакції та рахував норвезькі гроші Степан Коза

Залишити коментар