Четвер, 22 жовтня

Тиждень, що минає, запам’ятається не дощами, що пройшли Україною, а історичною заявою про надання Томосу українській церкві, танцями Марченко (дружини Медведчука) вже не на медійному дансхолі, а у Кремлі та політичними перегонами на Донбасі. Усе це та більше – через яскраві інсталяції каліфорнійського фестивалю «Burning Man», який вважається чи не найактуальнішим фестивалем сучасного мистецтва у світі.

Фестиваль

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через інсталяції «Burning man»

«Burning Man» (з англійської «Палаюча людина») — щорічний восьмиденний фестиваль незалежного мистецтва, що відбувається у США (штат Невада, пустеля Блек-Рок). Самі організатори визначають подію як експеримент зі створення спільноти радикального самовираження, яка у цьому повністю покладається тільки на себе. На тиждень у пустелі встановлюють твори сучасного мистецтва. Деякі з них спалюються творцями до закінчення «Burning Man».Територія фестивалю вільна від грошей і продажів, тому про харчування, житло й інші потреби учасники дбають самі.

Людина в окулярах і масці

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через інсталяції «Burning man»

У школах Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання. Ні, канікули не продовжено — а Криму та сусіднім областям загрожує справжня екологічна катастрофа. На півночі анексованого Криму в ніч із 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв’язку із цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

Лише через півтора тижня окупаційна влада визнала: кислотовідстійник місцевого хімічного гіганта, заводу «Кримський титан», пересох. Тепер він активно викидає в повітря сірчаний ангідрид — випаровування від відходів виробництва двоокису титану, сірчаної кислоти. Сірчаний ангідрид у повітрі викликає подразнення та вражає органи дихання. Наразі кримчанам через SMS-повідомлення розсилають попередження про можливість кислотних опадів.

Наші військові та прикордонники на адмінкордоні вже працюють у захисних окулярах і масках, а людей – евакуюють. Україна звернулася до ООН та ОБСЄ із заявою про екологічну катастрофу, однак росіяни особливо не хвилюються щодо цього — навіть лінійку 1-го вересня не скоротили.

Хатинка на курячих ніжках

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через інсталяції «Burning man»

По цимбалах на російську агресію на Донбасі й «головній танцюристці» країни Оксані Марченко. З’ясувалося, що дружина лідера руху «Український вибір» Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко, контролює компанію, яка виграла конкурс на освоєння одного із трьох найбільших нафтових родовищ Ханти-Мансійського автономного округу Росії.

Про це йдеться в розслідуванні «Нафта для куми Путіна» від журналістів програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода й телеканалу «UA:Перший».

«Чи можна припустити, що телеведуча й учасниця “Танців із зірками” має талант справжнього нафтотрейдера, і в перерві між телепроектами просто вирішила видобувати нафту з Гавриківського родовища в Ханти-Мансійському автономному окрузі? Чи все ж варто не забувати, хто її чоловік? І хто кум? І що можна здогадатися про те, чий це бізнес насправді, як і про те, на яку політичну силу він працюватиме», – йдеться в розслідуванні.

Зазначимо, що Оксана Марченко та Віктор Медведчук також поки що не відповіли на запити журналістів програми. Мабуть, зайняті вивченням нових па до чергового випуску «Танців із зірками» на «1+1».

Храм у пустелі

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через інсталяції «Burning man»

Напередодні завершився у Стамбулі Синакс (збори – прим. авт.) усіх єпископів Вселенського патріархату. Ухвалено рішення про те, що Вселенський патріархат може надавати автокефалію без згоди інших православних церков. Це рішення стосується, передусім, правового аспекту можливого надання томосу, який би підтвердив самостійність православної церкви України.

Однак радіти все ж рано. Процедура надання томосу вкрай складна, тому зараз не можна говорити про точну дату, коли це станеться. Звичайно, президентові хотілося б, якби томос надали напередодні виборів гаранта, однак Вселенський патріархат живе своїм життям, взагалі не звертаючи уваги на амбіції політиків. Наприклад, митрополит Філарет чекає на визнання української церкви вже 26 років. Тож не варто сподіватися, що це станеться завтра.

Утім один із найавторитетніших і найвпливовіших богословів Константинопольської церкви митрополит Пруський Елпідофор порадив українським вірянам не хвилюватися.

«Повторюючи сказане Його Святістю від Матері-Церкви української нації нашим любим духовним дітям, — усе буде добре. Не втрачайте довіри до своєї Матері».

Літак

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через інсталяції «Burning man»

Ватажок самопроголошеної «ДНР» Олександр Захарченко загинув через вибух у центрі окупованого Донецька. Вибух стався в ресторані «Сепар», розташованому в двох кварталах від «адміністрації» лідера бойовиків. Після цього так звана «влада» самопроголошеної «ДНР» оголосила триденну жалобу: закрили всі блокпости, зокрема пункти пропуску на російському кордоні й на адмінкордоні з так званою «ЛНР», а також виїзд із міста. У «республіці» оголосили жалобу та скасували заняття в школах до 4 вересня.

Пусто радіти смерті терориста не варто, адже Росія приготувала щось новеньке для буремного Донбасу – вибори. При чому, як у Донецьку, так й у Луганську. Москва згодна на будь-що, аби легітимізувати владу на окупованих територіях та зняти із себе економічні санкції. Є чимала вірогідність того, що про «мир із Донбасом» (читай – терористами – прим. авт.) скоро заговорять деякі українські політики, нардепи, лідери думок (читай – російські консерви – прим. авт.)

Наша розвідка вже дізналася, кого в Кремлі думають поставити на місце ватажка «ДНР» Захарченка, докладніше на УНІАН. Йдеться про тріумфальне повернення Ігоря Гіркина (Стрєлкова). Ну що, готові миритися з апологетом «Руської весни»?

Давайте все ж за нашим планом: кордон закриваємо, винних до Гааги доправляємо, Крим забираємо, Сенцова й інших політв’язнів звільняємо, Донбас визволяємо. Та вже після цього будемо розмовляти.

Текст: Костянтин Руль

Залишити коментар