Четвер, 29 жовтня

Мешканцям Херсонської області, що проживають поблизу адмінкордону з Кримом, роздали 20 тис. марлевих пов’язок у зв’язку з викидами із заводу «Кримський титан». Місцева влада заявила, що через хімічні викиди ніхто не постраждав. Про це на прес-конференції повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, передає кореспондентка Громадського.

«Люди забезпечені марлевими пов’язками. Роздали 20 тис. пов’язок завдяки Червоному Хресту. Жодної цивільної людини, яка потерпіла від забруднення, не зафіксовано», сказав голова ОДА.

За його словами, на Херсонщині після хімічних викидів ситуація почала нормалізуватися. В області цілодобово аналізують повітря, роблять забор води та перевіряють фрукти й овочі.

Гордєєв додав, що з 10 вересня кримський завод «Титан» вже не працює.

«Ми можемо припустити на 90 %, що завод стоїть. За нашою інформацією, там була техногенна аварія. Чим вона викликана невідомо. Але це вони приховують від населення», наголосив голова облдержадміністрації.

На його думку, «Кримський титан» необхідно передати в управління материковій Україні, аби стримувати екологічну ситуацію.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили про інцидент, а також про те, що у зв’язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

Залишити коментар