Понеділок, 19 жовтня

В Одесі вперше пройшов Oceanman – змагання у відкритій воді. 800 атлетів боролися не тільки між собою, а й із небезпечними медузами, сильною течією та хвилями. Найвитриваліші плавці здолали 10 кілометрів по хвилям, а на одеський пляж приїхали учасники із США та Франції.

Як міжнародна франшиза, розроблена спеціально для плавців, перший Oceanman стартував у 2015 році. Запливи проходили в Іспанії та Італії. У 2016 році ця серія запливів стала єдиним міжнародним чемпіонатом світу у відкритій воді. Взяти участь можуть як професійні спортсмени, так і спортсмени-аматори. Oceanman проходить у приголомшливих за своєю красою місцях: Путраджайя та озеро Орта, Карибське і Середземне море, Тихий океан, а тепер – й одеське узбережжя.

Одеса зібрала рекордну кількість атлетів для дебютного старту. Раніше на дебютних етапах Oceanman у світі було до 500 учасників.

У найскладнішому запливі на 10 кілометрів переміг Сергій Квіта з Дніпра, який подолав відстань всього за 2 години 35 хвилин. Серед жінок найсильнішою виявилася атлетка з Данії Хелена Век. На 5-кілометровій дистанції перемога серед жінок також не дісталася українці – перемогу здобула громадянка Ізраїлю Ноа Шауль. А от серед чоловіків перше місце посів мешканець Кривого Рогу Володимир Воронько. На найкоротшій дистанції перемогу здобули жителі Броварів Ростислав Сейкираш та Наталя Худякова.

Перші 10 учасників кожного запливу відправляться на фінал змагань, який пройде в Дубаї.

Благодійний заплив у рамках Oceanman Odessa 2018 став ще одним нововведенням для міжнародних змагань. Завдяки цьому організатори змогли зібрати гроші для 7-річного Володимира на інвалідний візок, аби хлопець міг пересуватися містом.

Текст: Костянтин Руль

Фото: Марина Банделюк

Залишити коментар