Середа, 28 жовтня

Ну що, компанія ІКЕА офіційно підтвердила свій намір вийти на український ринок. Перший магазин буде відкрито в Києві в 2019 році вже у новому, міському форматі, який передбачає менші розміри та розташування у центрі міста, аби максимально задовольнити вимоги споживачів. Про традиційні зради та перемоги такої новини – у не менш традиційних реакціях від Opinion.

Так ось, щоб не думали, що ІКЕА – це якісь забавки, про це вирішив написати навіть президент України. Каже, наша країна довго чекала цієї новини, а за останні роки відбулося чимало змін, які й зробили появу компанії можливою. За словами Петра Порошенка, відкриття ІКЕА є сигналом для інших світових брендів: з нами потрібно мати справу. Ну що, лишилось, аби вони правильно налаштували свої приймачі, аби той сигнал зловити.

Щоб не одразу переходити до зради зрадної, давайте спочатку почитаємо, що каже політичний експерт Олексій Мінаков. За його словами, поява таких брендів, як ІКЕА, є, звісно, позитивною подією у бізнес-житті країни, але це аж ніяк не означає, що корупції в Україні стало менше. Коротше кажучи, шведський бренд вирішив «оселитися» у нас не завдяки якимось перемогам, а попри реальні проблеми. Такий ось меблевий аванс. Експерт наголосив: не треба перебільшувати та очікувати «інвестиційний бум». Але і це не все: на думку Мінакова, цілком очікуваним був той факт, що хтось почне піаритися на відкритті ІКЕА, а для когось головною метою життя стане обнулити цей піар. Ось так і працюють наші обранці. Ну, ті, що народні.

А ось перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вирішила не обмежуватись у дифірамбах, наголосивши, що прихід скандинавів на наш ринок – це хороший сигнал для інших інвесторів, тим паче, що 15 років поспіль цей бренд відмовлявся працювати в Україні. Типу «прозорість, жодних хабарів» і всьо такоє.

Але не ІКЕА єдиною. Дипломат Дмитро Кулеба розповів, що в Україну також заходить французька компанія Decathlon. Фактично це як ІКЕА та Н&М, тільки для спортивного одягу та товарів. Отакі справи, любчики, гігант на гіганті, ще й гігнатом поганяє.

Та не всім же нардепам радіти, правда ж? Ось і Сергій Лещенко подумав приблизно те ж саме та почав розповідати про торговельний центр, в якому буде розташовуватися перший магазин ІКЕА. Каже, що ніхто не знає, як той ТЦ виглядатиме після закінчення будівництва, а тому є ризик знищення одного з архітектурних пам’ятників столиці. Ох, оце народний обранець, оце людина, яка хвилюється за місто – і похвилюватись встиг, і допис написати, ще й себе похвалити. Вчіться, як треба.

А ще трошки думок нардепів потрібно? От, наприклад, Олександр Грановський також впевнений, що перебільшувати подію не варто, бо й українців вже складно чимось здивувати. Скажімо, 15 років тому на ринку взагалі не було жодної альтернативи, а сьогодні продуктів типу ІКЕА вистачає з головою. Ага, я вам більше скажу, і самих магазинів ІКЕА теж вистачає, а от що вони будуть робити, коли зайдуть офіційні представники, – цікаво буде глянути.

Кажуть, якщо дуже багато літер і боїшся, що твій читач втомлюється, треба додати якийсь жарт. Я знаю, що ви в мене сильні та витривалі, тому й жартик додаю такий собі за рівнем гумору, але у чомусь доволі реалістичний.

Ну, добре, ось іще варіант. Може, з ІКЕА у нас всіх все ж краще виходить, аніж із жартами.

Хоча, напевно, дарма я написав останнє речення з відчутним сумнівом. А може, то всі ми, журналісти, так жартуємо. Хто його знає.

А що нам скаже вельмишановний Олег Ляшко? У цього нардепа все за традицією та майже за порядком: поразка, проблема, ідіоти, контрабанда, президент пишається не тим, даєш нові заводи Україні і все таке. Це ще вони легко отримали. Уявіть, якби в нас почали корів з-за кордону заводити. Там би пан Ляшко цілу революцію влаштував.

Експертка з бізнес-комунікацій Іветта Делікатна розповіла, що, за статистикою, через п’ять років після приходу ІКЕА в місто змінюються смаки на інтер’єр у більшості населення, але на практиці ми отримуємо той самий новий, компактний формат, який навряд чи принесе щось нове в український асортимент. Виходить, що ми станемо такою собі тест-майданчиком для такого формату. Отака трошки зрадонька. А воно й не дивно, дивно було б, якби монета завжди мала лише один бік.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, наголосила, що сам по собі вихід ІКЕА на наш ринок, можливо, і не є надто великою новиною для пересічних громадян, однак для іноземного бізнесу і справді є сигналом про здійснення в нашій країні реформ і створення нормальних європейських умов для роботи. А значить, переконана Климпуш-Цинцадзе, в нашу економіку будуть інвестувати, будуть нові робочі місця, зростатиме і бюджет. Так і хочеться додати щось про «і на оновленій землі…», але все ж бізнес та політика – то справи далекі від поезії.

Збирав реакції та столик з ІКЕА Степан Коза

Залишити коментар