Субота, 31 жовтня

Верховний суд Росії виніс остаточний вирок журналісту Романові Сущенку: українець повинен відсидіти 12 років у колонії суворого режиму. Сущенка звинувачують у начебто шпигунських діях і зборі інформації щодо Збройних сил Росії. Сам Роман на суді наголосив, що не згоден із рішенням і продовжуватиме боротьбу за своє звільнення. Далі – у реакціях від Opinion.

Президент України запевнив, що справа Романа Сущенка від самого початку була фарсом, а абсурдність, так званих, судів над журналістом очевидна для всього цивілізованого світу. Петро Порошенко наголосив, що в Росії й досі триває 1937 рік, та пообіцяв продовжити гуртувати світову спільноту та працювати задля якнайшвидшого звільнення Романа й інших українців із казематів країни-агресора.

Засудив рішення російських судів і голова національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, підкресливши, що Москва сфабрикувала справу, а Верховний суд РФ своїми діями освятив цей «шпигунський» сценарій ФСБ. Томіленко також висловив сподівання, що колись нарешті настане момент, коли сайт, на якому працював журналіст, нарешті опублікує новину «Сущенко на волі».

Прокоментували вирок українському журналісту й на сторінці Міністерства інформаційної політики України, жорстоко засудивши рішення російського суду. Зокрема, міністр інформаційної політики Юрій Стець зізнався, що важко було очікувати на справедливе рішення від суду найвищої інстанції в державі, яка вже давно забула, що таке правда, свобода й повага до прав людини.

Перша заступниця голови Верховної ради Ірина Геращенко, натомість, зосередилася на останній заяві прес-секретаря російського президента, котрий наголосив, що питанням звільнення Сущенка має займатися гуманітарна група в Мінську. Геращенко пообіцяла роздрукувати цю заяву та продемонструвати її на найближчій зустрічі в Мінську, які, в свою чергу, відхрещуються від вирішення цього питання. Водночас авторка допису нагадала, що Україна все ще готова передати Росії всіх росіян, засуджених за тероризм в Україні, в обмін на політв’язнів Кремля.

А ось за словами заступника міністра юстиції Івана Ліщини, рішення російського суду є цинічним продовженням політики держави-агресора щодо переслідування громадян України з політичних мотивів за сфабрикованими обвинуваченнями. Одним словом, люди не змінюють своїм традиціям і звичкам — нічого нового.

Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації також наголосила, що путінська система вкотре довела, що знімати санкції з її «щупалець і мацаків» не можна у жодному випадку. Та крім цього, варто пам’ятати: Сенцов, Сущенко та десятки інших українців досі перебувають у тюрмах Росії. Про це забувати не можна.

Нардеп Єгор Соболєв, у свою чергу, вирішив просто побажати сил Роману Сущенку. А ще – волі, в усіх значеннях цього слова, утім, проявити цю волю варто нам усім, аби якомога швидше побудувати державу, яка поверне своїх полонених. Соболєв також згадав про історію Владислава Поповича, який за часів Януковича теж отримав 12 років, утім після Євромайдану його випустили як несправедливо репресованого, а Європейський суд підтвердив, що засудження було незаконним.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв розповів, що керівництво Ради Європи зробило аж… нуль заяв щодо остаточного вироку Роману Сущенку. Так само, як і щодо побиття російським ОМОНом дітей у Москві. Цілком можливо, що, якби не українська делегація, то могли проігнорувати й Олега Сенцова.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар