Четвер, 26 листопада

І до новини, яка змусила блогосферу українського Фейсбуку дихати по-новому. Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації. Щоправда, користувачами мережі все це сприйнялося трохи інакше. Хто та чому встав на захист міністра – у реакціях від Opinion.

Ну що ж, почнемо за порядком. Відкриваємо сторінку Національного антикорупційного бюро та знаходимо їх пояснення. Кажуть, за даними слідства, пан Омелян з 2000 до 2018 років отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати в період із 2008 до 2015 років склали 3,45 млн грн. Власне, з огляду на це міністру інфраструктури й було повідомлено про підозру в незаконному збагаченні та недекларуванні. Ну, добре, рухаємося далі.

Трохи інакше та дещо більш детально про нашумілу підозру розповів сам Володимир Омелян. За його словами, підозру було вручено за «незаконне збагачення» 10 років тому, «користування чи придбання» машини для брата й недекларування проживання в будинку упродовж двох тижнів 2016 року.


Висновок Омелян зробив наступний: якщо це найбільші «злочини», які змогли йому інкримінувати за весь час роботи міністром, то йому не соромно дивитися в очі ані українським громадянам, ані іноземним партнерам, ані керівництву країни. Наприкінці свого пояснення міністр іронічно привітав всіх із початком виборів.


Утім, на тому співробітники НАБУ не зупинилися: мовляв, Омелян маніпулює фактами із приводу суті повідомленої йому підозри, тому що йдеться про дії, вчинені в період з квітня 2015 року до сьогодні. Більше того, детективи переконані, що міністр уживав заходів, спрямованих на приховання викритих порушень шляхом незаконного впливу на результати перевірки, які проводилися стосовно нього Національним агенством із питань протидії корупції. Ось такий футбол, чекаємо на передачу від пана Омеляна.


А тепер давайте подивимося, що пишуть із приводу всього цього в мережі. Так, наприклад, політичний експерт Олексій Мінаков констатував, що НАБУ продовжує шлях своєї повної дискредитації, а саму ситуацію, з врученням Омеляну підозри, фахівець і взагалі охрестив цирковим шоу. Логіка наступна: сума, про яку йдеться в підозрі, виглядає надто смішно, особливо, якщо врахувати проміжок часу, до якого входить також і період, коли нинішній міністр інфраструктури не обіймав свою посаду. Підсумок такий: детективи так довго працювали, намагаючись знайти хоча би щось у минулому Омеляна, що, зрештою, вирішили вийти на публіку хоча б із «чимось». Ну, от і вийшли, що все скажеш.


Подібну логіку стосовно дрібності звинувачень підтримав і народний депутат Олег Ляшко, мовляв, за таке в Україні можна посадити кого завгодно, зокрема й більшість антикорупціонерів. За словами «радикала», це не боротьба, а полювання на відьом. Усе, може, й так, пане Олеже, але нащо ви ту фотку з хлібом-сіллю додали? Чи у вас на такий випадок є з усіма світлини? Оце прес-служба працює, молодці!

А ось політичний консультант й екс-нардеп Віктор Уколов поділився враженнями з прес-конференції Володимира Омеляна. За його словами, все виглядає так, ніби для міністра подібна підозра радше є компліментом. Адже, якщо керівнику найбагатшого міністерства змогли закинути лише невідповідність доходів витратам у декларації за період, коли він не був міністром, значить, він є кришталево чесною людиною. Уколов підкреслює: мова йде не про корупцію в міністерстві, яке очолює Омелян, а про незадекларовані доходи за період, коли той взагалі ще не був міністром. Коротше кажучи, у цих міркуваннях дісталося навіть пану Сергію Лещенку з його квартирою за 7,5 млн доларів. І справді, щось тут не так. Добре, що я не детектив.

Ось і дипломат Богдан Яременко наголосив, що підозра не стосується професійної діяльності міністра взагалі, як і часу, коли він був на посаді. Яременко зізнався, що не завжди й не в усьому погоджується з паном Омеляном, але ця ситуація, на його погляд, є настільки кричуще принизливою, що хочеться просто підтримати. Отак, НАБУ, щось пішло поза планом…


Натомість журналістці Ользі Худецькій уся ця ситуація і взагалі нагадала кейс нардепа Бобова, який після подання на зняття недоторканності за статтею «Ухилення від сплати податків» вийшов сухим із води з нулем втрат. Якщо коротко, згідно з дописом, раптово після внесення Луценком подання на позбавлення недоторканності пан Геращенко заявив, що все можна владнати, за умови, що пан Бобов заплатить у бюджет певну суму. І що ви думаєте? Ага, все прозаїчно — пан Бобов взяв і заплатив 37,9 млн. Подання відкликали, забувши про пункт про «недостовірне декларування», генеральний прокурор висловив нардепу «респект», а через рік Бобов… взяв і відсудив в України 38 млн. Отакі цікаві кексики… Ой, тобто кейсики, постійно я все плутаю.

Нардеп Сергій Рибалка, у свою чергу, наголосив, що люди вимагають реальних розслідувань гучних корупційних схем і притягнення винних до відповідальності, а не пошук цапа-відбувайла для демонстрації імітації боротьби з корупцією. Мовляв, народ вже не вірить у ці дешеві шоу. І, знову ж, усе це народний обранець охрестив полюванням на відьом.

Але не може ж бути все так добре й на боці пана Омеляна, правда ж? Щоправда, на підтримку підозри, висунутої НАБУ, прийшла… пані Олена Лукаш. Ну, як це пояснити тим, хто не в темі. Уявіть собі людину, яка була міністром юстиції часів Януковича та членом «Партії регіонів». А, ну ще додайте, що ця ж людина досі пише купу дописів про нелегітимну українську владу й подібне. Уявили? Оце пані Олена Лукаш і є. Так ось, пані Лукаш впевнена, що Омелян має піти у відставку, а через те, що сам він не піде, за нього це питання має вирішити… пан Гройсман. А ще, тільки не смійтеся, «регіоналка» каже, що Омеляну не допоможе… дух Бандери. Ну, ви зрозуміли вже, мабуть, що повністю читати цей допис може бути не так вже й безпечно.

Ой, шановним детективам НАБУ теж дісталося. Ще й як, цілий новий титул від Лукаш – «непрофесійне й нікуди не годиться». Ох, це можна перечитувати вічно. Бажано, на якомусь медичному факультеті, де студенти розбирали би психічні розлади. Так, буду зупинятися, а то ще присвятить пані Олена якийсь допис мені, то тиждень святкуватиму й не буде у вас ніяких реакцій. Лише останнє: каже, смажить насіння. Я б сказав сушить хліб, але буде надто по-злому, правда ж?

А ось вам і найбільш лаконічний допис на цю тему від блогера Олександра Данилюка. Каже, що все це – прекрасність антикорупції у власній вибірковості. От не знаю, коментувати чи так залишити. Хай уже буде так.

А для бізнесмена та блогера Карла Волоха підозра від НАБУ і взагалі стала приводом для того, аби ще більше вірити в чесність міністра інфраструктури. От як іноді зрада працює, правда? Неконтрольована вона така, з характером пані.

І наостанок: нардеп Євген Дейдей, здається, знайшов пояснення усій цій ситуації. Типу займався всім цим детектив НАБУ Бондаренко, щоправда, до того, як його затримали за вживання наркотиків. Хех. Як тебе не любити, стрічка мого Фейсбуку? Такі перли іноді видаєш.


Збирав реакції та любив НАБУ всім серцем Степан Коза

Залишити коментар