Вівторок, 20 жовтня

Журналістку проросійського телеканалу NewsOne Дарину Білеру під час включення в прямий ефір вдарила невідома жінка. Інцидент стався під час акції під будівлею Генеральної прокуратури. Спочатку в журналістку полетіли яйця, а вже потім, коли та спробувала відійти подалі та продовжити ефір, імовірно, одна з активісток мітингу вдарила її по обличчю. Більше про конфлікт – у реакціях від Opinion.

На подію, що сталася з журналісткою NewsOne, відреагував голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, закликавши політиків припинити спекуляції та цькування журналістів, а правоохоронців – звітувати не відписками, а прізвищами тих журналістів, нападників на яких належно покарано. До слова, під час нападу на журналістку поруч перебували правоохоронці, втім ніхто не кинувся на захист кореспондентки.

Подібну позицію зайняв і блогер Артур Фред. За його словами, українські правоохоронці захищають державні символи, чиновників, а не громадян, і тим паче не журналістів чи тих, хто воював на боці країни. Нагадую, що мітинг біля ГПУ стався через видачу росіянам Тимура Тумгоєва. Блогер не відкидає імовірності того, що це було зроблено задля удару по іміджу нинішнього президента.

А ось інший журналіст, Богдан Амінов, назвав активістів тваринами, котрі потім підуть на інші мітинги, де розповідатимуть про нечувану свободу слова в Україні. А, забув сказати, пан Богдан так само працює на NewsOne.

А ось політолог Олексій Голобуцький хоча і зазначив, що дії невідомої нападниці є неправильними, запевнив, що NewsOne «відхайпить» цей інцидент по повній.

Мілла Заверуха, координаторка організації «Світанок», також висловила свою точку зору, мовляв, журналістів бити не можна, а ось ворожих пропагандистів треба… бити ногами. Авторка допису назвала постраждалу журналістку одним із гвинтиків системи пропаганди, до того ж вона сама знала, куди йде, і знала, за що може отримати в обличчя.

Куди більш лаконічно прокоментував ситуацію лідер «С14» Євген Карась, зазначивши, що громадськість екстрадувала бойовиків Медведчука за межі мітингу під ГПУ. Наостанок Карась подякував «невідомій українській жінці».

Дмитро Лиховій, головний редактор «Новинарні», зізнався, що виступає проти нападів на журналістів, однак вкотре натякає проукраїнським журналістам і ведучим каналів «112», NewsOne та подібних: якщо хочете, аби вам подавали руку, а не били, як це сталося під ГПУ, треба тікати подалі з цього місця роботи. А погоджуючись працювати на українських каналах Медведчука-Путіна, журналісти таким діями підписуються на вовчий квиток.

Журналістка Мар’яна П’єцух лише закликала журналістів мати на увазі, що завжди може знайтися хтось із учасників протесту, хто розлютиться на мікрофон з емблемою певного телеканалу.

Роман Чернишев, керівник прес-служби «Національного корпусу», засудив побиття журналістки, додавши, що напад скоїла жінка, що приєдналася до акції, себто ніхто з організаторів не відповідає за дії випадкової людини. Ба більше, Чернишев наголосив: так, рядові співробітники телеканалу можуть не підтримувати політичну позицію та інформаційну політику власників. Однак, якщо під час війни ти працюєш на подібному телеканалі, потрібно розуміти, що завжди є ймовірність того, що звідкись прилетить «коктейль Молотова». І зовсім не факт, що це зроблять українські націоналісти, а не провокатори чи агенти російських спецслужб.

Аби трохи розрядити ситуацію, пропоную поглянути трохи на прекрасне від журналістки Олени Яхно, яка, власне, майже пояснила, чому правоохоронці не вступилися за постраждалу кореспондентку.

Блогерка Марина Данилюк-Ярмолаєва впевнена, що напад на журналістку буде обговорюватися з ранку до ночі: кожен експерт змушений буде сказати про утиски свободи слова і напади за інші точки зору. Втім авторка переконана: це звичайна ФСБшна розводка з двома цільовими аудиторіями: іноземною та внутрішньою. А широкий сенс усіх подібних акцій і пригод подібного типу полягає в тому, аби показати усіх патріотів дятлами і агресивними нападниками на журналісток, продемонструвати погроми та принизити державні інституції, а також змусити ГПУ застосувати вогнегасники і воду. Отакі пиріжки.

Збирав реакції та смажив яєчню Степан Коза

Залишити коментар