П'ятниця, 30 жовтня

Указ президента України Петра Порошенка, який вводить у дію рішення РНБО про припинення договору про дружбу між Україною і Росією вступив у силу, повідомляє Українська Правда.

Зокрема, припиняється дія договору про дружбу, співробітництво й партнерство між Україною та Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Згідно з указом президента, тепер Міністерство закордонних справ України має заявити Росії про бажання України припинити дію цього договору та внести на розгляд Порошенку проект закону про припинення дії угоди. Також МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі й інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу зі РФ та підстави припинення.

Згідно з договором, між Україною і Російською Федерацією закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

Залишити коментар