Середа, 28 жовтня

Суд надав дозвіл на затримання майора Миколи Мельниченка та вже заарештував його нерухомість і банківські рахунки за клопотанням ГПУ. Колишній майор управління державної охорони підозрюється у вчиненні державної зради, шпигунстві, розголошенні держтаємниці та перевищенні службових повноважень через записи, котрі той здійснював у кабінеті Леоніда Кучми. Більше про касетний скандал – у реакціях від Opinion.

Політичний експерт Олексій Мінаков переконаний: арешт майна Мельниченка та дозвіл на затримання – все це відбувається не просто так. І з цього приводу фахівець має дві гіпотези. Перший варіант – планується подальше розкручування теми та поступове розкриття координації роботи Мельниченка з російськими спецслужбами. Інший варіант – нинішній президент дав чіткий сигнал, своєрідне попередження того, що буде з тими, хто спробує опублікувати таємні розмови як компромат. Втім, не заперечує Мінаков і третій варіант: одночасне поєднання обох гіпотез.

Однак коментарі від самого Мельниченка також не забарилися. Як повідомляють колеги з «ТСН», їм вдалося поговорити з майором телефоном. Мельниченко наголошує на тому, що при владі в Україні організоване злочинне угрупування, та додає, що має особистий конфлікт із Петром Порошенком. Ба більше, підозрюваний переконаний: якщо висувати звинувачення у державній зраді проти нього, тоді треба відкривати справу й проти чинного генерального прокурора, себто Юрія Луценка.

Втім, за словами екс-майора, це не перше відкриття справи проти нього за одними й тими ж самими плівками. До того ж до України Мельниченко поки що не збирається, обіцяє приїхати «коли вважатиме за необхідне». Угу, приїде, аякже.

Політичний оглядач Іван Капсамун запевнив, що ніяк не захищає Мельниченка, та водночас зазначив, що сам майор ніколи не був проти суду і того, щоб були встановлені всі обставини. Капсамун впевнений: у нас виходить так, що людина, яка фіксувала злочин в першому кабінеті, сама є злочинцем, а головний герой плівок – жертва.

Телеведучий Єгор Чечеринда розповів, що рівно 18 років тому вперше «плівки Мельниченка» оприлюднив у кулуарах Верховної Ради сам нинішній генеральний прокурор Юрій Луценко. Тоді, за словами автора допису, разом з Олександром Морозом вони вважали Мельниченка не зрадником, а героєм України. Так, саме за прослуховування Леоніда Кучми. Ба більше, ані сам Кучма, ані Володимир Литвин, попри озвучені Луценком плівки, досі не мають жодного статусу у справі про вбивство Георгія Гонгадзе. До слова, засуджений за його вбивство ще сім років тому назвав цих двох панів замовниками та вимагав їхнього допиту.

Депутат Вінницької облради Володимир Барцьось різко розкритикував дії Генеральної прокуратури та самого Юрія Луценка. Логіка така: справу про вбивство Гонгадзе і притягнення Кучми та Литвина ця прокуратура заблокувала, а ось проти того, хто вирішив розповісти про злочини Леоніда Кучми, порушили справу. Депутат переконаний: це може свідчити лише про кругову поруку та захист справжніх злочинців замість притягнення їх до відповідальності.

Невеликий лайфхак: коли маєте дуже велике бажання прокоментувати якусь тему, але точно не вирішили, як саме то зробити, аби все ж назбирати своїх бажаних та улюблених лайків, просто намагайтесь пожартувати. Можна навіть найбільш примітивно, це, як видно, досі спрацьовує. Вжух – і ви в тренді, обговорюєте важливі теми.

Своє бачення ситуації висловив і адвокат Мельниченка у справі касетного скандалу Микола Неділько. На його думку, якщо ГПУ використовує плівки майора проти нього самого, то таким чином фактично визнає їхню дійсність, належність та законність як речових доказів. Однак свого часу Печерський районний суд Києва їх такими не визнав, тому й виникає цілком логічне питання: чому прокуратура не використовує записи проти фігурантів? Ба більше, адвокат підозрюваного впевнений: суд, надаючи дозвіл на арешт майна та затримання самого Мельниченка, мав би перевірити, якими законними та належними речовими доказами обґрунтовується підозра органом досудового розслідування. На переконання юриста, суд має певні подвійні стандарти.

Трохи деталізував Неділько і щодо арешту майна. Як виявилось, під арешт потрапила і спадщина, котра залишилась після смерті батьків Мельниченка, а також частина майна його дружини Наталії Розинської, що було набуто ще до одруження. Але і це не все: арештовуючи майно, суд навіть не перевірив його наявність у підозрюваного, тим самим арештувавши частково те, чого реально вже не існує. Отакі справи.

І наостанок давайте узагальнимо все це фейсбуковою творчістю. На цьому все, будьте розумниками та розумницями, мийте руки та бережіть свій інформаційний простір.

Збирав реакції та плівки Степан Коза

Залишити коментар