Вівторок, 27 жовтня

Будапешт обіцяє аналогічні заходи у відповідь, якщо Київ наважиться вислати угорського консула в Береговому. Про це заявив у неділю перед відльотом на засідання Генасамблеї ООН в Нью-Йорку міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє угорське видання Origo

«Якщо українська сторона вишле консула Угорщини, це не залишиться без відповіді з боку угорської сторони, але є надія, що цього можна уникнути», — зазначив Сійярто журналістам. Міністр підтвердив, що зустрінеться з українським колегою Павлом Клімкіним у Нью-Йорку, додавши, що останнім часом в Україні посилилися антиугорські настрої. Він пов’язує це з підготовкою до проведення в Україні президентських і парламентських виборів.

Сійярто зазначив, що події минулого тижня «зайшли дуже далеко» та перейшли всі «писані та неписані правила міжнародного права й дипломатії», оскільки українські спецслужби «провели спецоперацію в консульстві Угорщини, яка є членом НАТО». «Подвійне громадянство поширене в Європі, і якщо Україна справді хоче рухатися в бік ЄС, то не може ставити під сумнів таку інституцію», — зазначив він. Сійярто додав, що Угорщина й надалі вдаватиметься до кроків, які сповільнюватимуть рух України в бік ЄС і НАТО.

Нагадаємо, що останнього тижня у відносинах України та Угорщини розпочалася нова криза. Її викликало відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців громадянства Угорщини, яка проходила у консульстві в Береговому. На відео консул закликала закарпатців приховувати своє громадянство від української влади.

Залишити коментар