Середа, 21 жовтня

Представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі Ірина Геращенко підтримала ідею перенесення переговорів із Мінська на нейтральну територію, повідомляє Громадське.

Ірина Геращенко написала, що давно за це виступає й неодноразово публічно висловлювала незгоду і обурення голосуваннями Білорусі в ООН з усіх питань, які стосуються України, анексованого Криму й окупованого Донбасу.

«Я – за перенесення майданчика до справді нейтральної країни, яка не підігруватиме Москві й не голосуватиме з Кремлем в унісон – проти України», – наголосила Геращенко.

«Посилання на нейтральний статус Білорусі не витримує жодної критики, адже нейтральні країни (як це показало і нинішнє голосування про включення в порядок денний 73-ї сесії Генасамблеї ООН питання про окупацію Криму і Донбасу) бодай утрималися, проголосували жовтою кнопкою. Білорусь вчергове виступила одним фронтом із РФ і увійшла до ганебної “13“, які проголосували проти, натиснувши червону кнопку. Це не нейтральна позиція. Це повне підігрування Москві. І така позиція повністю суперечить статусу країни, яка є майданчиком мирних переговорів із врегулювання ситуації на Донбасі», – додала вона.

Раніше ідею щодо перенесення міжнародних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі з Мінська до іншої столиці підтримав постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Залишити коментар