Субота, 24 жовтня

Під час виступу в рамках участі у 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН президент України заявив, що розгортання миротворчої операції з мандатом ООН на Донбасі може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Також президент повідомив, що, за найбільш обережними оцінками ООН, кількість жертв російсько-української війни сягнула близько 35 тис., серед яких 10 тис. – загиблі. Деталі – в реакціях від Opinion.

Петро Порошенко заявив, що звернення України щодо розгортання операції з підтримання миру ООН на окупованій території Донбасу досі не було задоволено. Президент наголосив, що ми розглядаємо це як випробування здатності нашої Організації вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який ООН має пройти.

Пізніше президент також додав, що введення миротворчої місії ООН могло б стати дієвим інструментом, який змусив би Росію добросовісно виконувати Мінські домовленості.

До того ж, як зазначив прес-секретар українського президента Святослав Цеголко, Кремль боїться. Боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території. А ще боїться втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, який Москва, за словами Порошенка, утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас.

Однак політичний експерт Олексій Мінаков переконаний, що Путін не допустить введення миротворчої місії ООН на Донбасі, адже йому потрібен саме окупований регіон як важель тиску і впливу на країни Заходу. Інакше кажучи, для Путіна вивести свої війська з Донбасу – це зрадити «рускій мір», смерті подібно. Тому, на думку експерта, є лише один ефективний спосіб якнайшвидше закінчити війну – зробити її якомога більш невигідною та обтяжливою для Росії за допомогою жорстких санкцій, які б відправили економіку Росії в нокаут.

А політолог Михайло Басараб наголосив, що поєднувати миротворців та Мінські домовленості – це шизофренія, оскільки необхідно зробити вибір: або ти «президент перемоги», або ти «президент поступок Росії».

А ось актор та волонтер Мирослав Гай ідею введення на Донбас миротворчих військ ООН підтримав, наголосивши, що навіть якщо ті забояться, ми все одно готові дати відсіч ворогу. Тож, любі ООН-ці, ласкаво просимо, раптом що – вас ще й захистять.

Але є й інші думки. Наприклад, про те, що Крим чомусь ніхто не згадував, ніби «винісши його за дужки». А також про те, що миротворча місія ООН просто не може бути чимось іншим як результатом компромісів. А якби можна було б обійтись без поступок та компромісів, то й жодної потреби у миротворцях не було б.

І до слова, завершуючи цього разу невелику реакцію, президент сьогодні святкує свій День народження. І, за словами політичного консультанта та екс-нардепа Віктора Уколова, замість відпочинку має з десяток переговорів та офіційні виступи в ООН. А ще п’ять років тому президенту Януковичу в такий день дарували яхту та золотий батон. Тож вмійте порівнювати і робити власний вибір, любчики, побачимось у тій самій рубриці!

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар