Середа, 28 жовтня

Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження за фактом отримання паспортів Угорщини громадянами України, отримання подвійного громадянства передбачає позбавлення громадянства України, наголошує генеральний прокурор Юрій Луценко. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Відповідне провадження зареєстровано. Служба безпеки України проводить слідство, ми здійснюємо процесуальний нагляд. Українська Конституція категорично забороняє отримання подвійного громадянства. Тут двох тлумачень бути не може. Якщо є докази подвійного громадянства, це має бути покарано», – сказав Юрій Луценко журналістам у четвер у Києві.

Він наголосив, що якщо під час слідства СБУ будуть встановлені «такі випадки щодо будь-яких інших осіб – мерів, губернаторів, міністрів, пенсіонерів, військовослужбовців, дія буде однакова – позбавлення українського громадянства».

Раніше в українських ЗМІ з’явилася інформація про видачу паспортів Угорщини громадянам України на території консульства Угорщини в Береговому Закарпатської області, а також відповідне відео із прийняттям присяги. Після прийняття присяги, в якому громадяни називають Угорщину своєю батьківщиною і зобов’язуються служити їй, співробітники дипустанови закликають їх приховувати від державних структур України факт отримання угорського громадянства.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив це питання з главою угорського зовнішньополітичного відомства Петером Сіярто на зустрічі в США на полях Генасамблеї ООН. За словами Павла Клімкіна, вони детально обговорили те, що відбувається в угорському консульстві в м. Береговому Закарпатської області, але Петер Сіярто не погодився з позицією Києва щодо порушень з боку консула.

Залишити коментар