Середа, 25 листопада

Втрати від банківської кризи 2014–2017 років в Україні оцінюються в 40% ВВП. Про це йдеться в дослідженні «Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання», презентація якого відбулася в Укрінформі.

«Втрати від банківської кризи 2014–2017 років в Україні становили близько 40 % ВВП. Кількість банків скоротилася вдвічі», — йдеться в дослідженні. Крім того, зазначається, що навіть у тих банках, що залишилися працювати на ринку, рівень непрацюючих кредитів сягає більше половини кредитного портфеля, і, наприклад, у Приватбанку він доходить до 80 %. «Багато з тих банків, що залишилися, мають надзвичайно високий рівень непрацюючих кредитів (56 % від загальної суми кредитів та понад 80 % — у Приватбанку)», — зазначають автори дослідження.

Ці дані USAID наводить як один із низки факторів, що стримують розвиток лізингу в Україні. «Якщо додати до цього суттєві прогалини в правовій та нормативній базі, проблеми з судовою системою та корупцією, то можна легко зрозуміти, чому ризик у лізинговому бізнесі викликає занепокоєння», — йдеться у презентації.

Залишити коментар