Субота, 24 жовтня

І до вітчизняних здобутків. «Укрзалізниця» представила оновлений корпоративний логотип, який, за словами керівництва, є стилізацією локомотиву та символом руху вперед. Більше того, агентство, яке працювало над розробкою нового дизайну, створило нову символіку безкоштовно. А ось про те, як відреагували на зміну лого в мережі – у реакціях від Opinion.

Так ось, новий логотип ПАТ «Укрзалізниця», як зазначає голова правління Євген Кравцов, поєднує кращі традиції компанії та її потужний потенціал розвитку. Знак нібито є символом руху компанії вперед. Ага, і, вочевидь, ще символом максимальної скромності — але аж дуже вже завуальованої.

Згодом, Кравцов додав, що оновлена символіка є своєрідною точкою відліку, яка дає можливість побачити реальність змін у компанії. Так, давайте ще раз. Зміни в компанії демонструє… новий логотип. Зміни – логотип. Демонстрація – логотип. Тобто, ви можете скільки завгодно розширювати свою компанію, покращувати будь-які її аспекти, але не забувайте: поки ви не змінили старий логотип на якусь оновлену версію — ніхто нічого не помітить. Хм. Зрештою, голова правління «Укрзалізниці» додав, що жодних коштів на розробку нового лого компанія не витратила, а над самим дизайном працювали… шість місяців. І давайте знову. Аби створити якусь уявну точку відліку для демонстрації змін, протягом шести місяців розробляли новий механізм. Воу-воу, що ж ви женетеся так, як провідники на станції «Жмеринка»? Але що це я в зраду якусь на рівному місці пішов. Зміни є, і добре, що щось змінюється.

Кілька слів на загальне прочитання додав і Кирило Ткачев, який, за його ж висловами, був відповідальний за текстову частину знаку та логотипу. Виходить, що спершу було зроблено лого, те саме, що має нагадувати логотип, а потім вже людина чаклувала над літерами «УЗ». Так ось, Ткачев запевняє, що поширене в інтернеті зображення не є остаточною версією, а розробкою займається компанія, котра виграла в тендері. А подробиці (наче анонс до якогось гостросюжетного серіалу) автор допису пообіцяв розповісти дещо пізніше. Ну що ж, читаймо та слідкуймо.

А ось Тарас Волянюк, керівник студії інфографіки Remarker, переконаний, що сфера дизайну є однією з найбільш конкурентних, оскільки значна частина населення і точно більшість користувачів інтернету… володіють достатнім експертним рівнем, аби переконувати у своїй правоті інших. Ой, любі диванні критики, здається, десь у вашому городі лежить камінчик, що тільки-но прилетів. Найбільше ж фахівцю болить за безробітних школярів. Воно й не дивно: ця професійна спільнота завжди залишається найменш почутою.


Так, а що там пишуть про логотип у мережі? Та, знаєте, все, як завжди, хіба що іноді щось кумедне можна побачити. Ось, наприклад, гурт «Хамерман Знищує Віруси» трохи відредагував логотип «Укрзалізниці», і вийшло так, ніби компанія освідчилася «ХЗВ» у коханні. Однак, за словами самих музикантів, любов ця лишиться нерозділеною. Ну-ну, подивимося, що скажете, коли українська залізниця буде єдиним способом дістатися до якогось населеного пункту. Буде там вам і любов, і кохання, і клятви у вічній вірності. Таке життя.


Але ж не всім створювати якісь цікаві чи, принаймні, мінімально смішні реакції, правда? Для декого подібні зміни в дизайні є чудовою можливістю розповісти про свої комплекси вустами дідуся Фройда. Ось і блогер Олександр Нойнець не відмовив собі в такій можливості.

Були й більш лаконічні відгуки, куди ж без них. Ось, до прикладу, думка співзасновника видавництва «Видавництво» Іллі Стронґовського. Коротко й без зайвих слів. Точніше, коротко про його особисту точку зору. А то почнеться зараз, знаю я вас.


Та не «Укрзалізницею» єдиною. Як розповів український авіаблогер Віталій Трубніков, у той самий день було презентовано й логотип Одеського аеропорту. Утім, обидві новації для блогера виявилися цілком прийнятними, одесити і взагалі отримали високу оцінку для свого нового символу. А ось від «УЗ» Трубніков очікував чогось більшого. Але воно й не дивно, це завжди так працює: чим більший масштаб компанії та її присутність у мережі, тим вищий той самий рівень очікувань та подальшої критики. Отакі пиріжки, отака вона, мережева система оцінки.


А взагалі, як це слушно підкреслила бренд-менеджерка Yakaboo Катерина Аврамчук, важко пригадати, коли Фейсбук та його мирне й добре населення залишалися задоволеними хоча б якимось брендінгом. Стривайте-стривайте, а Фейсбук хіба взагалі знає, як це – бути задоволеним хоча б чимось? Ось і я пригадую з відчутною складністю.

Збирав реакції та постіль перед виходом на своїй станції Степан Коза

Залишити коментар