Середа, 25 листопада

Ну що, плюс один? Міський голова Львова Андрій Садовий на зустрічі з організаторами молодіжного форуму «Молодвіж» оголосив про намір взяти участь у президентських виборах. За словами новоспеченого кандидата, ключовими елементами його кампанії стануть «мобілізація молоді, розрив кругової поруки в політиці та технологічна модернізація країни». А ось як на це відреагували в мережі – у реакціях від Opinion.

Отже, маємо просту та для когось цілком очікувану новину – Садовий зібрався потягатися з іншими у президентських перегонах. А що з цього приводу думають фахівці? Політичний експерт Олексій Мінаков переконаний, що це, насамперед, удар по кампанії Анатолія Гриценка, який дуже розраховував на підтримку львівського міського голови. А натомість замість союзника отримав конкурента на електоральному полі розчарованих та тих, що не визначилися. А так, на думку експерта, все цілком логічно, особливо зважаючи на 12-річний досвід управління Львовом. До «сміттєвого» скандалу Садовий мав найнижчий антирейтинг, сьогодні ця позиція суттєво змінилась, але балотуватися сенс і досі є. Та й шансів Садовий має більше, ніж умовні Мішелі Теращенки, Дмитри Гнапи та інші, кого в обличчя впізнає далеко не кожний українець.

Однак водночас Садовий має і три виклики: відсутність іміджу всеукраїнського політика, та сама «сміттєва тема», котру йому будуть пригадувати за кожної нагоди, та токсичність деяких членів команди інших кандидатів. Наприклад, того ж Семена Семенченка. У підсумку можливі такі варіанти: або традиційний «блін комом», або потрапляння у трійку лідерів президентської гонки. Ну що, робіть ваші ставки, любчики.

Журналістка Олена Яхно також переконана, що висування Садовим своєї кандидатури є болючим ударом для Анатолія Гриценка. Але щось мені підказує, що цьому пану, як і одній розплетеній панянці, не звикати. Це ж політика, та й не сидіти ж у кріслі мера все життя. Треба якось рости, розвиватись і всіляке таке.

Тієї ж думки притримується і блогер Роман Шрайк. Каже, таким чином Садовий вбив шанси Анатолія Гриценка на другий тур. Та водночас ще й підвищив імовірність фіналу «Порошенко-Тимошенко». І варіанти тут два: або він намагається прокачати рейтинг партії перед парламентськими виборами, або домовився з кимось, хто зацікавлений у турі побачити саме чинного президента та авторку нових курсів.

А ось політолог Віктор Таран зазначив, що логіка політичного процесу сама по собі передбачає боротьбу та конкуренцію. Тому кожен виборчий цикл політики мають використовувати, передусім, для самокапіталізації та популяризації. І це, на думку експерта, не є втратою часу, а радше нарощенням електоральних м’язів. Все логічно, якщо промовчати сьогодні, то що буде на наступних виборах? Вжух – і тебе вже ніхто й пригадати не може, просто зник з політичної карти країни. Інша річ, що декому це вже давно варто було б зробити, а не всілякі нові курсики будувати та обіцяти переобіцяне купу разів.

Керівник прес-служби «Національного корпусу» Роман Чернишев вирішив трохи погратися з гумором, сарказмом та іронією, але вийшов якийсь поганенький коктейль – від нього на ранок не те що голова болить, а й жити особливо не хочеться. Ну, щоб ви розуміли, наприкінці жарту Чернишева має прийти Вакарчук та заспівати пісню «Армія, мова, віра!» Скажете, коли сміятись.

Натомість ось вам приклад гумору здорової людини. Блогер під псевдонімом Сибірнаш Чунг, як на мене, чудово та смішно проілюстрував, як пан Садовий разом зі сміттєвими пакетами в руках вривається у компанію кандидатів у президенти. А, ще при цьому й кричить: «Пропустіть! Пропустіть негайно, я ще чотири роки тому тут займав!» І всі одразу впізнали, хто це до них прибіг.

Журналіст Денис Рафальський розповів, що якось впливова людина з адміністрації президента запевняла його, що Садовому ніколи не вдасться стати президентом України. Аргументація доволі проста: інші регіони не проголосують за представника західної частини країни. Ну що ж, є чудова нагода перевірити, наскільки правдивими є міркування якогось там невідомого, але дуже впливового аноніма з Банкової.

А ось вам трохи фантазій щодо імовірних передвиборчих слоганів пана Садового. Не можу сказати, що це смішно, але чомусь інші це полайкали. Мабуть, із почуттям гумору в мене щось вже не так, як ви взагалі ці реакції досі читаєте – не розумію.

І ще варіантик девізу на вибори. Такий, навіть трохи філософський. Хоча це ж з якого боку подивитись, самі розумієте.

І наостанок, аби довго не заважати вашому безтурботному блуканню по мережі, тримайте трохи фейсбукової народної творчості. Щоправда, і тут Садовому пригадалося сміття. Ну, що тут скажеш, бувають маркери, котрі слідують за людиною всюди. І, схоже, мер Львова такий маркер для себе підшукав.

Збирав реакції та нових кандидатів на сповідь Степан Коза

Залишити коментар