П'ятниця, 30 жовтня

Сергій Стерненко, той самий, на якого було скоєно вже три напади, розповів, що одіозний екс-радник голови МВС Ілля Кива погрожував йому та іншим активістам у присутності правоохоронців. Трапилось це нещодавно, 1 жовтня, у приміщенні Головного слідчого управління у Києві. Детальніше про нові одкровення скандального Киви – у реакціях від Opinion.

Так ось, почнемо із самого початку: активіст і екс-очільник одеського осередку «Правого сектору» Сергій Стерненко ввечері 1 жовтня опублікував допис, в якому розповів про, м’яко кажучи, не надто приємну зустріч із Кивою. Як виявилося, кандидат у президенти (цікаво, чи потрібно тут ставити лапки?) Ілля Кива прийшов на допит по якомусь із кримінальних проваджень, а впізнавши Стерненка, почав розповідати про «жизнь прожить – нє полє пєрєйті» та інший фольклор. Зрештою, дійшло і до того, що колишній радник Арсена Авакова звинуватив Сергія у вбивстві людини (йдеться про третій напад на Стерненка, у результаті якого внаслідок самозахисту з боку активіста нападник отримав смертельне поранення), та додав, що якби проти нього прислали «правільних людєй», все закінчилося б інакше. Апогеєм «діалогу», за словами Стерненка, стала обіцянка закопувати активістів у землю, бо ті начебто нікому не дають життя.

Цікаво, що слідчі, котрі були фактичними свідками ситуації, не зробили Киві жодних зауважень. Після цього Стерненко звернувся до одного з них та повідомив, що звертатиметься із заявою про вчинення правопорушень, а слідчих зазначить як свідків злочину. На переконання активіста, сам Кива не є самостійною фігурою і тісно пов’язаний із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Та в будь-якому разі активістам дають прямо зрозуміти, що переслідування та напади на цьому не припиняться.

Ясна річ, допис Стерненка швидко поширився мережею, а журналісти як порядні та відповідальні люди не могли не поцікавитись у самого Киви, чи так все було. Втім, сам «кандидат у президенти» (думаю, лапки все ж потрібні) наголосив, що не коментуватиме «записки цинічних вбивць», котрі вдають із себе жертв. А ще пообіцяв захищати закон і слабких. Ну що ж, усе, правоохоронні органи можуть заявляти про самоліквідацію, на захист українських громадян виходить новий супергерой. Щоправда, залишилося дізнатись, який саме закон захищатиметься, та хто вони, ті слабкі, що потребують опіки від Киви.

На відповідь екс-радника Авакова зреагував і Стерненко, іронічно підкресливши, що Кива планує захищати закон, закопуючи в землю активістів. Ну, Сергію, маєте ж самі розуміти: у кожного свої методи, може, це взагалі нова передвиборча програма. Так би мовити, тонка піар-акція. Цікаво лише, хто ті виборці, що можуть повестися на такі заяви.

А тепер прошу всієї вашої уваги. У наступній публікації Ілля Кива наголошує, що завжди відповідає за сказані слова та не дозволить маніпулювати суспільною думкою. Давайте ще раз: відповідає за сказані слова. І знаєте, що він робить далі? Ага, додає до допису відео з ефіру, де коментує ситуацію зі Стерненком, підтверджуючи допис активіста. Ну, якось незручненько вийшло: обіцяє не коментувати, наголошує на твердості свого слова і… коментує. Ех, а така передвиборча кампанія могла б вийти, якби хтось не заплутався у своїх же принципах.

Власне, фанатів скандального Киви знайшлося небагато. Точніше сказати, я їх у Фейсбуці взагалі не знайшов. Чи то у мене стрічка така класна, чи то ще не вирішили, що писати. Натомість координатор громадського руху «Чесно» Микола Виговський наголосив, що всі ці заяви-виступи Іллі Киви є сигналом, що Україну готують до встановлення гібридної диктатури. Ну уявіть, що Міністерство з бюджетом у 60 млрд грн каже громадянському суспільству: «Шановні, ми будемо вас знищувати». Як у якомусь голлівудському фільмі, чесне слово.

А ось активіст Євромайдану Олександр Кравчук звернувся напряму до Киви, запропонувавши продемонструвати при особистій зустрічі, як він збирається «закопувати». Активіст додав кілька слів і про психологічний стан фігуранта нашого огляду, але це вже, знаєте, читайте самостійно, а то прийде ще до мене в гості пан Кива, а хто вам потім огляди робити буде? Але скріншот до ваших послуг, як завжди.

Блогер, активіст і ветеран російсько-української війни Роман Кулик впевнений, що лише за слова про активістів, котрих варто закопувати, Киву вже мали б «таскати на допити». Чому ж тоді мовчали слідчі, котрі все це бачили та чули? Блогер вважає, що це може бути реакцією на візит учасників акції «Мовчання вбиває» під базу МВС. Така собі реакція Арсена Авакова крізь призму Киви виходить. А який закон піде проти Киви, якщо той його охороняє?

Головний редактор «Новинарні» Дмитро Лиховій розповів, що в ефірі одного з телеканалів, коли Кива забув про обіцянку не коментувати слова активіста, мова була не лише про Стерненка як начебто «уклоніста» від мобілізації та «вбивцю батька трьох дітей», а й… про Катерину Гандзюк, яка, увага, нібито крала гроші з міського бюджету. Ну, ви все самі зрозуміли, що мені тут ще додавати. От і Лиховій констатує: це говорить не Кива, це МВС промовляє його голосом. Капітане, здається, пробите нещодавно дно приховувало у собі ще одне, куди ми й спрямовуємо наш корабель!

Блогер Сергій Наумович зауважив, що пікантність самої ситуації полягає в тому, що Ілля Кива сам є… активістом. Партійним. І нещодавно навіть пікетував будівлю САП із лозунгом проти чинного президента. Дивіться, як цікаво складається пазлик: якщо є мета закопувати активістів, то й ходити далеко не потрібно, бо є один, найближчий, з якого найзручніше було б почати. Думаю, інші активісти навіть скинулися би на лопату, чи що там потрібно? Знову я все переплутав.

А ось короткий опис ситуації від блогера Івана Оберемка. Емоційно, щоправда, але, я думаю, навіть замальовані слова всі ми можемо впізнати за самим силуетом. А так все добре, каже автор допису, жодних проблем немає, нападів на активістів немає, як і загроз. Просто права рука Авакова погрожує їх усіх вбити у присутності слідчих. І що при цьому відбувається? Правильно, нічого.

Олексій Цимбалюк, «кілер», який мав вбити журналіста Аркадія Бабченка, але натомість переламав всі плани Москви, схоже, вирішив не витрачати сил на якийсь аналіз слів Киви, дозволивши собі натомість виплеснути трохи емоцій. Але й таке теж потрібно, бо навіть через емоції думки зрозумілі. Що вже казати про поставлений наприкінці хештег. Не подумайте, я ж не натякаю, так, розмірковую, працюю.

І трохи саркастично-іронічного від блогера та політолога Леоніда Швеця. Мовляв, ну сказав собі Кива, що закопувати активістів буде. Головне ж що? Аби ненависті не було, лише любов та повага, як всі й люблять. А то позвикали ці активісти, сіють собі ненависть до влади, а потім ще й нападають самі на себе, жах якийсь.

Роман Шевченко, екс-помічник голови Державної прикордонної служби, впевнений, що тепер карти відкриті та стає зрозуміло, що проти активістів воюють два фронти: «запоребрикові» та «авакоподібні». Гіршим є лише те, впевнений Шевченко, що Кива – продовження Авакова, а Аваков має під собою нереформоване кодло. Це, як у тій картинці: «Зберігайте спокій та чистіть кулемет».

Збирав реакції та бігав за кулеметом Степан Коза

Залишити коментар