Субота, 31 жовтня

Нардеп Олексій Гончаренко під час виступу на дебатах осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи в незвичний спосіб спробував нагадати про небезпеку та токсичність, яка може надходити від російської делегації в разі її повернення до ПАРЄ. Для цього народний обранець… вдягнув зелені гумові рукавички, таким чином пригадавши отруєння Скрипалів і «туристів» у Солсбері. Далі – у реакціях від Opinion.

«Якщо ви впускаєте Росію через двері, то перевірте свою дверну ручку», – наголосив Гончаренко у своєму нещодавньому дописі. За словами нардепа, він прийшов на засідання ПАРЄ у захисних рукавичках, аби продемонструвати парламентарям, що може статись, якщо Росія повернеться до ПАРЄ. За словами народного обранця, є чіткі умови для того, аби країна-агресор відновила свою участь в організації: звільнення наших політичних в’язнів, виведення військових із Донбасу та повернення Криму. Ну, комусь це очевидно, а для когось Гончаренко має і зеленими рукавичками помахати.

Про виступ української делегації розповіла і перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко, наголосивши, що їм вдалося вивести із себе генсека Ради Європи Янгланда, який поставив собі за мету до закінчення свого президентства будь-якими силами повернути Росію в ПАРЄ без виконання нею резолюцій Асамблеї. І кожен із членів делегації, згідно з дописом, вніс у це свій особистий внесок.

Окремо Геращенко виділила саме Гончаренка, оскільки той «нагадав, що з росіянами страшно сідати за один стіл – можуть отруїти». Власне, після того як нардеп одягнув гумові рукавички, Янгланд таки й зірвався. Він, за словами Геращенко, побіг на трибуну та почав виправдовуватись, але імпровізований виступ мав абсолютно протилежний ефект. Втім, настрої, за словами авторки допису, розділилися десь 50 на 50: здорова частина Асамблеї чітко називає речі своїми іменами, а друга частина продовжує волинку про діалог та інші огидні способи зради принципів.

Влансе, про реакцію Генсека розповів і сам ініціатор тонкого тролінгу. Гончаренко звернувся до Янгланда, наголосивши: слова не варті нічого, якщо вони базуються виключно на грошах, а Європа – це фундаментальні цінності, за які ми готові боротися.

Підтримав нардепа блогер Мирослав Олешко, наголосивши, що наші ЗМІ мають докласти добрячих зусиль, аби це фото облетіло світ. Ага, Мирославе, топ-завдання українських журналістів станом на 9 жовтня – поширювати по всьому світу світлину Олексія Гончаренка. Ех.

Щоправда, особливої уваги такий жест Гончаренка серед користувачів української мережі поки що не набув. Наприклад, екс-нардеп Віктор Уколов скромненько так поширив допис на свою сторінку та підписав: «Приклад наочного супроводження дискусії в ПАРЄ». Так воно, може, і є. Але, якщо цим людям треба все показувати наочно, то я не можу уявити, що їм треба принести на засідання, аби продемонструвати проблеми дещо ближчі до України, ніж туристи, які люблять всім серцем шпилі.

Ну, я трохи, звісно, прибрехав: реакція насправді трохи була, але… Ну, як це нормально назвати. Хочеш сказати «співробітник NewsOne», а мозок автоматично думає, що ти матюкнутись хочеш. Так ось, своїми поверхневими думками поділився із загалом Руслан Коцаба. Тут, щоправда, особливо й коментувати нічого. Так, просто подивіться, що найбільше зараз цікавить працівників (підкреслюю, не журналістів, бо так їх називати якось грішно) телеканалу, який опинився в центрі скандалу та може бути закритий через санкції. Ну, я взагалі не проти, хай собі бавляться дітки, скільки їм там залишилось. 🙂

Але не «Ньюзваном» єдиним! Ось вам для гендерного балансу Шарій у жіночій подобі пані Ольги. Передає у дописі привіт українським делегаціям, бо, мовляв, тепер перевертає свій паспорт тризубом донизу. Е-е-е-е-е-е. У таких випадках маю лише одне питання: нащо цій людині взагалі український паспорт? Ну так, теоретично?

А наостанок додам для вас трохи мережевої творчості від знайомої нам усім сторінки. Питаються, чому не вдягнув ще й протигаз. Я, власне, те ж саме хотів запитати. Особливо коли дивився відео розмови з російською «журналісткою». Там і цілий костюм не завадив би. А ще навушники, щоб зайвого не чути. Ну там, знаєте, вони іноді й погавкати люблять.

Збирав реакції та рукавички Степан Коза

Залишити коментар