Середа, 25 листопада

Метеоблог головного синоптика країни

Покрова, яка прийде вже в найближчу неділю, 14 жовтня, обіцяє бути в Україні сонячною, теплою, вночі свіжою, із розкішними вранішніми туманами та ясним світлим днем, з айстрами, жоржинами, горобиною, квіткою-морозом, ще зеленою травою і жовтим листям.

Кажуть, що Покрову стали святкувати, коли Матір Божа прикрила, захистила Константинополь від київського війська Аскольда. А сам Аскольд так перейнявся цим дивом, що охрестився разом із воїнами.

Козаки наші особливо шанували це свято. У новому січовому таборі спочатку будували Покровську церкву, ходили в походи з іконою Пресвятої Покрови і саме на Покрови обирали нового очільника. День козацтва святкуємо на Покрови і ми.

Цей день ще прекрасний українськими весіллями, які ставали масовими. Казали дівчата: «Свята Мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не залишалась дівкою».

І особливим є 14 жовтня для всіх сучасних українців, коли ми відзначаємо День захисника України і дякуємо всім воїнам за те, що вони захищають Україну та українців від ворога.

Тому ще раз нагадаю, що на Покрови в Україні очікується чудова погода – сонячна та тепла, з температурою повітря +14+19 градусів, на заході та у південній частині +17+22 градуси.

З 11 жовтня і до кінця тижня, а також з понеділка, 15 жовтня і до середини наступного тижня, синоптична ситуація в Україні суттєво не зміниться.

Метеоблог головного синоптика країни

Погоду всіх областей визначатиме масштабна область високого атмосферного тиску, антициклон на ім’я Віктор.

А це означає, що пануватиме суха повітряна маса, без опадів.

Осінь та антициклон сприяють виникненню туманів.

У нічні та ранкові години місцями передбачаються тумани та серпанки, які погіршуватимуть видимість на дорогах. Тому водіям у цей період доби варто бути особливо уважними.

Слабкий вітер та тумани провокуватимуть погіршення екологічної ситуації у великих містах, коли продукти згоряння, шкідливі домішки скупчуватимуться, зависатимуть у повітрі.

Температура повітря вночі коливатиметься в межах 4-10 градусів тепла, на півдні до 7-14 градусів тепла.

При проясненнях та вихолодженні повітря у низинах та в Карпатах місцями можливі незначні заморозки.

Протягом дня стовпчики термометрів показуватимуть комфортну температуру повітря, очікується +14+19 градусів, на заході України та у південній частині +17+23 градуси.

Вітер спостерігатиметься східних напрямків, від північно-східного до південно-східного.

У Києві найближчими днями, з 11 жовтня до Покрови, і у першу половину наступного тижня передбачається суха малохмарна погода. Дощі малоймовірні, буде багато сонця.

Вночі та вранці можливі тумани та серпанки.

Температура повітря у столиці очікується вночі в межах +4+9 градусів, вдень +14+18 градусів.

Жовтень дарує нам справжнє «бабине літо», чудові свята, багато можливостей подумати, попрацювати, відпочити, приносить розкішну погоду та казкову природу навколо.

Приймаємо його безкорисливі подарунки із вдячністю.

Наталка Діденко