Вівторок, 25 лютого

І до новин із політичного фронту. Партія «Самопоміч» Львівського міського голови Андрія Садового та «Демократичний альянс» депутата Київської міськради Василя Гацька вирішили об’єднатися перед майбутніми виборами. Аргументували таке рішення усвідомленням ризиків, які начебто стоять перед країною. Єдиним кандидатом від двох політсил висунуть Садового. Більше про новий союз напередодні виборів – у реакціях від Opinion.

А тепер давайте подивимося, що самі лідери написали на своїх сторінках щодо цього. І розпочне свою аргументацію мер Львова Андрій Садовий. За його словами, на меті обох політичних сил є кілька завдань, серед яких усунення від влади корумпованих політиків, що обслуговують олігархів, побудови інституційної правової держави та розвиток української економіки. Отакі ось обіцянки. Чули щось подібне на минулих та позаминулих виборах?


Пояснив свій крок і Василь Гацько. За його словами, він виходить із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян. І знову про олігархічні проекти та подібне. Цей, як його. А чого так скромненько, лише на 10 років? Давайте вже на 20, якщо ж такі амбіції, щоби ми вже точно знали, до чого готуватися.

А ось політичні експерти сприйняли новину більш критично, аніж її фігуранти. Так, до прикладу, Олексій Мінаков знову наголосив на тому, що Гриценко зазнає втрат. Власне, першим чорним днем для Анатолія був той, коли Садовий оголосив про рішення йти у президенти. Тепер же Гриценка «кинув» і Гацько, приєднавшись до «Самопомічі». На думку експерта, Львівський міський голова у такий спосіб обеззброїв пана Анатолія, і чи не єдиним можливим варіантом для останнього є… приєднання до Садового, аби зовсім не зникнути з політичної арени.

Але свої бонуси має й «Демальянс». Мінаков вважає, що партія завдяки Садовому отримає структуру зі зв’язками з молодим електоратом, що буде активно використовуватися на президентських та парламентських виборах. Тому, з точки зору політичного експерта, маємо великий «плюс» для пана Садового та не менш великий «мінус» для пана Гриценка.

Натомість нардепка та колишня журналістка Світлана Заліщук зазначила, що подібні об’єднавчі процеси є дуже важливими, утім, водночас нове покоління має власний виклик: мобілізуватися та запустити громадсько-політичний рух, аби власною платформою рухатися на перегони. А ось чи буде єдиним кандидатом Садовий, Гриценко чи (боже, звідки це в їхніх головах?) Вакарчук – покаже лише час. Сама ж Заліщук зізналась, що симпатизує і Гриценку і Садовому, але додала, що сьогодні сотні тисяч людей чекали на створення нових сил. Отакі от роздуми.

Зі свого боку колега Заліщук нардеп Мустафа Найєм «стримано привітав» ініціативу керівництва «Демальянсу» підтримати більш сильного партнера. Однак підкреслив, що не до кінця впевнений, що така угода призведе до реального зближення кандидатів. На відміну від Мінакова, Найєм не пропонує Гриценку приєднатися до Садового, а фактично очікує цього. І, знову ж таки, згадали про Вакарчука, який, на переконання екс-журналіста, ще не відкинув ідею висування своєї кандидатури. Цікаво, кого б Вакарчук до свого політичного союзу запросив? Жартую, нецікаво.

Політолог Віктор Таран натомість переконаний, що новий союз не викликав великої ейфорії у суспільства, яке продовжує чекати на… об’єднання демократичних кандидатів навколо Гриценка або Вакарчука. Так, стривайте. Ну камон, невже це суспільство, про яке вже вкотре згадують експерти, справді чекає на Вакарчука? Чи я у якійсь паралельній реальності живу? Не можу зрозуміти. Але я трохи від теми відійшов. Почитайте допис Тарана, там насправді багато цікавих думок, бо я трохи підвис, не знаю, за яку пісню «Океана Ельзи» голосувати, раз таке весілля пішло.

Але далеко не всі були такими вихованими, чемними та стриманими, коментуючи нове об’єднання. От і пані Фаріон назвала це… злучкою (чи то в мене такі асоціації?) «двох великих політичних немочей». І тут просто перлина жартів: вони висунили на посаду президента (увага)… львівське сміття. От знаєте, я взагалі прохолодно ставлюсь що до Садового, що до Фаріон, але в жовтні 2018 року продовжувати травити того мера за сміття – це я прям не знаю. Ви б ще пригадали якийсь «зашквар» (керуюсь лексикою пані Фаріон) зі старшої школи. Треба ж щось новеньке, більш цікаве… ну що ви справді.

А для тих, кому ліньки читати розлогі думки нардепів та експертів, пропоную коротку версію подій, викладену блогером Антоном Ходзою. Все дуже ізі, як сказав би хтось. Ну бо хтось так точно каже. Так ось, вчинок дуже мудрий, бо після можливого (чи ймовірного, я все плутаю) програшу «Самопоміч» зможе звинувачувати «Демальянс», а вони… звісно, звинувачувати «Самопоміч». Ну яка стратегія, га? Яке продумане та поступове рішення, оце я розумію.

І на завершення – трохи фейсбукової мережевої творчості, як це завжди буває. Так би мовити, остаточно узагальнити пройдений матеріал. «Бо тепер Садовий не один — окрім Гацька бояться Садового», – отут тільки не зрозумів, чого й кого боятися? Це, мабуть, вже кінець тижня так спрацьовує, що жарти не розумію. Може, хоч ви посмієтесь. Побачимося в наступних реакціях!

Збирав реакції та жарти про сміття (але не публікував їх) Степан Коза

Залишити коментар