Вівторок, 27 жовтня

А тепер трохи про важливу подію, котрою забита вся стрічка новин вашої сторінки. Так ось, вчора, 11 жовтня, на засіданні Синоду Вселенського патріархату було ухвалено рішення затвердити надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Утім, загальний настрій мережі здебільшого наголошує: Томос вже є. Про важливий історичний момент, загальну радість та очікувану істерику – у реакціях від Opinion.

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в мережі наголосив, що Україна чекала на автокефалію довгих 332 роки, і вчора, 11 жовтня, це рішення нарешті було прийняте — надання Томосу продовжується. Водночас президент упевнений: учорашній день увійде в історію як дата початку завершення формування Незалежності України.

Євстратій Зоря опублікував на своїй сторінці повний переклад оголошення Вселенського патріархату.

Натомість Ірина Геращенко, перша заступниця голови Верховної Ради, наголосила: уже можна казати про те, що Україна отримала довгоочікувану автокефалію. І навіть попри те, що наша держава є світською, єдина помісна церква, на її думку, здатна об’єднати націю. Фактично, Константинополь підтвердив автокефалію; наше право на помісну церкву відтепер – питання дуже короткого часу.

Нардеп Ігор Мосійчук також наголосив, що Томос таки є, а самостійній українській церкві – бути. Водночас народний обранець додав, що особисто для нього це не є питанням політики та передвиборчої агітації, а справою життя, боротьби за самостійну державу.

А ось блогер Іван Оберемко зізнався, що йому дійсно важко радіти якимсь релігійним питанням через абсолютну нейтральність до цієї теми, але в даному випадку радість все ж є. Чому? Тому що це чергова поразка Росії. Тим більше, поразка на нібито її полі, адже Москва вклала в це неабиякі суми грошей. Тому не дивно, що вже починаються перші істерики, звинувачення та погрози. І що каже про це блогер?  А каже, що це тішить та надихає.

Прокоментувала новину, котра від учорашнього вечора не зникає зі стрічок чи не всіх корситувачів українського сегменту мережі, і блогерка та колумністка нашого видання Татуся Бо. Каже, заснула, прокинулась – а тут весь інтернет буквально вибухає від того, як всі чокаються та обіймаються. Спершу, правда, блогерка подумала, що то про смерть Путіна, але це було обговорення питання Томосу. Хоча, зізнаюсь, обидві новини були б однаково радісними. Якби ж ще й в один день… ви тільки уявіть.

Утім, не варто забувати і про питання безпеки в контексті тих істерик та погроз, про які писав Іван Оберемко. Блогер Антон Ходза висловив сподівання, що Філарета зараз охороняють не гірше, ніж українського президента, бо адепти МП та Москви обов’язково шукатимуть спосіб зіпсувати нам свято.

Журналіст Роман Цимбалюк переконаний, що цей історичний процес вже не матиме зворотнього шляху. І нехай навіть зміниться президент України, чи, дай Боже (це я вже від себе додаю), зміниться президент Росії, українська незалежна церква буде існувати й надалі. Отак. А я впевнений, що водночас будуть існувати й «хейтери». Може, для Олі Фреймут хоч нова робота підшукається.

Політолог Віктор Таран також приєднався до тих, хто вже з впевненістю наголошує на тому, що Томос наш. За його словами, Константинополь учора надав автокефалію нашій церкві, а попереду є справжня дорожня карта з трьох кроків: прийняття нового закону, проведення об’єднавчого з’їзду всіх православних церков та обрання очільника церкви, якому й вручать Томос. Це може зайняти й кілька місяців, але головне, що зроблено ще один дуже важливий та своєчасний крок.

Своєю радістю поділився й Семен Кабакаєв, також наголосивши, що попереду є декілька процедур, про які вже згадував Віктор Таран. І тільки тоді Томос буде нашим офіційно. Однак перемога вже в наших руках, бо всі ми стали свідками історичної події.

Блогер Мирослав Олешко, у звичній для нього манері, розхвалив Петра Порошенка, наголосивши, що той разом із патріархом Філаретом назавжди увійшов у історію. І хоча, за словами Олешка, усі казали, що це неможливо, так само як і безвіз та асоціація з ЄС, реальність демонструє, що Україна здатна на все.

Блогер та журналіст Денис Казанський впевнений, що набагато цікавіше слідкувати за реакцією на Томос власне всередині України, адже вже чутні перші реакції тих, хто критикує та нівелює усю радість та відчуття перемоги. І така реакція – це гарний маркер, бо той, хто не визнає права української церкви на автокефалію, не визнає права українського народу на існування. Ось такі висновки.

Політик Володимир Ар’єв підкреслив, що рішення буде після Собору нової української церкви. А ось решта всього вже зроблена. Це подія тисячоліття, адже Москва вкрала незалежність української церкви, як і зробила те саме з назвою «Русь». Власне, тому зараз і біситься весь Московський патріархат. Бо там від справжньої віри залишилися хіба що самі атрибути. А ми розриваємо з «русскім міром» остаточно. І це, на думку автора допису, незворотньо.

Письменник Юрій Винничук також приєднався до обговорення Томосу, додавши, що, фактично, це луснула пуповина… ну, ви самі розумієте з ким.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. Денис Казанський каже правильно: хто не визнаЄ право української церкви на автокефалію, той не визнаЄ права нашого народу на існування. Це ДУЖЕ ТЯЖКІ вороги. Але їх буде ВИДНО. Зупиинили орду на Донбасі, зупинимо ненависників і всередині країни.

Залишити коментар