Четвер, 22 жовтня

17 жовтня Херсонський міський суд розглянув клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою двом підозрюваним у вчиненні замаху на херсонську активістку, помічницю міського голови Катерину Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою.

Торбін лишився під вартою

Сторона обвинувачення звернулася до суду із клопотанням про продовження тримання під вартою ймовірного організатора замаху на Гандзюк Сергія Торбіна до 3 грудня 2018 року.

Прокурор зачитав увесь текст клопотання, в якому обґрунтовував ризики, які можуть виникнути в разі обрання до Торбіна більш м’якого запобіжного заходу. Обвинувачення вважає, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування, впливати на інших співучасників злочину або на потерпілу. Також прокурор зазначив, що потрібно дочекатися низки експертиз, які проводяться в рамках розслідування.

Адвокат Сергія Торбіна Юрій Хазов надав суду низку позитивних характеристик та копії нагород свого клієнта, отриманих у зоні АТО у складі добровольчих формувань. Адвокат наполягав на неналежних доказах, які наводить слідство, та просив суд обрати для Торбіна «цілодобовий домашній арешт».

Торбін своєї причетності до замаху на Гандзюк не визнає. У залі суду він скаржився на те, що з ним не проводять жодних слідчих дій. За його словами, інші підозрювані «оговорили» його навмисно. Торбін також додав, що якби хотів убити Катерину Гандзюк, то зробив би це в інший спосіб: застрелив би або підірвав, адже має великий досвід участі у бойових діях і навички поводження зі зброєю та вибуховими пристроями. Торбін також обурювався, що інших підозрюваних (Вишневського, Васяновича і Горбунова – прим. авт.) суд відпустив під домашній арешт, а його тримають у СІЗО.

Вийшовши з нарадчої кімнати, слідчий суддя Гонтар ухвалив: клопотання обвинувачення задовольнити, продовжити Сергію Торбіну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 3 грудня цього року.

Грабчук не проти сидіти за ґратами

Через годину Херсонський міський суд розглянув ще одне клопотання у справі Гандзюк. Прокурор просив продовжити термін тримання під вартою і для підозрюваного в безпосередньому вчиненні замаху на активістку – Микиті Грабчуку.

Адвокат Дубейко також просив для свого підзахисного цілодобовий домашній арешт і надав суду довідку про погіршення здоров’я Грабчука.

Сам підозрюваний свою вину визнав, про що заявив і в залі суду. Він також висловив думку, що йому неважливо, яке рішення прийме слідчий суддя. «Хочете – продовжуйте (тримання під вартою – прим. авт.), хочете – не продовжуйте», – заявив Грабчук у залі суду.

Однак рішення щодо Грабчука суд так і не прийняв. Слідчий допустив низку помилок в оформленні клопотання. Суддя вказав на них, після чого прийняв рішення перенести засідання на 18 жовтня.

Горбунова відпустили під домашній арешт

Раніше, 16 жовтня, Херсонський міський суд розглянув справу ще одного підозрюваного в організації замаху на Гандзюк – Віктора Горбунова. За версією слідства, він купував кислоту, якою облили потерпілу.

Прокурор та адвокат підозрюваного просили застосувати до Горбунова цілодобовий домашній арешт, адже підозрюваний із самого початку співпрацює зі слідством і дає свідчення. Крім того, його роль у злочині, вважає обвинувачення, не головна, адже Горбунов лише придбав кислоту і від подальшої участі у справі відмовився.

«Я прошу суд прийняти таке рішення, оскільки хочу допомогти своїй цивільній дружині народити здорову дитину. Вона вже на шостому місяці вагітності… Я не мав наміру робити чи навіть йти до кримінального правопорушення, одразу надав усі свідчення», – зазначив Горбунов у суді.

Порадившись, суд задовольнив клопотання та змінив запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт.

Бекграунд справи

Як уже повідомляв Opinion, у замаху на Катерину Гандзюк нині підозрюють п’ятьох осіб. Це Сергій Торбін, Володимир Васянович, В’ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов та Микита Грабчук. Усі – учасники бойових дій у зоні АТО у складі п’ятого окремого батальйону Добровольчого українського корпусу.

Вишневський, Васянович і Горбунов перебувають під домашнім арештом. Вони визнали свою співучасть у злочині і дали свідчення слідчим. Зокрема, вони вказують, що облити Гандзюк кислотою їм запропонував Сергій Торбін, за що пообіцяв грошову винагороду.

Після скоєння злочину Вишневський, Грабчук і Горбунов поїхали з м. Олешки, де разом проживали на зйомній квартирі. Їх затримали у різних містах. Васяновича і Торбіна затримали у Херсоні на автовокзалі під час спроби залишити місто.

Текст і фото: Іван Антипенко

Залишити коментар