П'ятниця, 30 жовтня

Як худі моделі вбивали модну індустрію. Та не вбили

Десятки років подіумами всього світу тинялися жінки виключно одного типу: дуже високі, дуже худі та дуже молоді. Те саме в рекламі та модних журналах – протягом десятиріч там панували дівчата зростом від 180 см та розміром XXS.

Рекламні фото не тільки оброблялися фоторедакторами до повної нібито «ідеальності», а насправді до повної ірреальності. Ще до суворої обробки, що не залишала на своєму шляху нічого живого, для цих фото обирали таких жінок, яких у реальному житті обмаль. Якщо ви коли-небудь бачили зблизька дівчину-модель, то могли помітити, що вона, принаймні, на голову вища за більшість жінок навколо, та за багатьох чоловіків також.

Роками виробники одягу переконували нас, що інакше одяг не продати. Буцімто вони намагалися знімати в рекламі моделей інших розмірів, з іншими фігурами – і це не спрацьовувало. Люди не реагували на таку рекламу, жінки не хотіли купувати вбрання, якщо його рекламували «негарні» моделі.

Дещиця правди в тому є. Нам так довго нав’язували цей стереотип, що гарне = худе, що краса та стиль – у розмірі, і ми майже в це й повірили. Нам подобалася тільки та реклама, у якій моделі «милували око», тобто – були худими.

Але ж за рекламою ми купуємо не просто сукні та спідниці. Ми купуємо певний образ, стиль. Купуючи сукню, ми сподіваємося, що виглядатимемо десь схоже на тих дівчат на фото. І саме тут полягає пастка!

Як худі моделі вбивали модну індустрію.

Фото зліва – із показу відомого італійського дизайнера. А справа – акторка Моніка Белуччі в тому самому вбранні. Скажімо відверто, Моніка Белуччі — теж далеко не пересічна жінка. Але навіть на ній чудово помітна різниця між подіумом та життям. У Моніки інші пропорції тіла, до того ж вона старша від моделі років на 30. І тому на ній ті самі речі сидять та виглядають інакше. Не гірше. Але помітно інакше.

А тепер уявімо на місці Моніки Белуччі звичайну жінку «з вулиці», яка не виглядає так приголомшливо й не має такої захмарної харизми. Вона бачить модний образ у рекламі, знаходить у крамниці ті самі речі свого розміру, або схожі, приміряє і… дива не стається. Вона виглядає не так, як у рекламі.

Нещодавно я мала цікаву бесіду з власницею вітчизняного бренда жіночого одягу. Вона розповіла, як вони намагаються розширювати лінійку, шити великі розміри. І як ці речі насправді гірше продаються. Бо часто-густо повна жінка зайде до крамниці, вдягне кілька суконь – і жодна їй «не пасує». Жодна не сидить так, як їй треба, жодна не подобається. Насправді ж їй не подобаються не так сукні, як її власне відображення в дзеркалі. Вона б воліла бачити там іншу жінку, хоч чимось схожу на тих, що в рекламі. Бо тільки такі здаються їй гарними та стильними.

Якби вона знайшла десь сукню, у якій виглядатиме подібно до моделей із подіума, – оце було б діло! Але гірка правда в тому, що жодна сукня не в змозі зробити з 50-го розміру 40-й та додати 20 сантиметрів росту. У жодному одязі пересічна жінка не буде схожою на модель. А іншого стандарту краси в них немає.

І через це купа жінок просто втрачає цікавість до нового одягу та до моди взагалі. Вони звикають до думки, що мода – то не для них; їх неможливо стильно вбрати, нащо ж час та гроші марнувати. Все одно на них нічого не виглядатиме гарно. Тож вони ходять роками в тих самих речах, зрідка купують такі самі нудні базові джинси та светри замість зношених. І це мільйони жінок в усьому світі; і вони навіть не обов’язково великого розміру, а просто середньостатистичного, не модельного. Уявляєте, який це величезний ринок?

Мільйони жінок роками лишалися втраченими для модної індустрії, бо вважали себе недостатньо гарними, недостатньо стрункими або недостатньо молодими, аби вбиратися модно. Мільярди доларів можливих прибутків втрачено. Аж поки деякі бренди не збагнули, що час ламати стереотипи. І почали виводити на подіуми різних жінок – різного віку, розміру та пропорцій тіла.

Як худі моделі вбивали модну індустрію.

Ще 10 років тому така модель як Ешлі Грем могла з’явитися хіба що у спеціалізованих каталогах одягу великих розмірів. Неможливо було уявити жінку такої статури на сторінках провідного модного видання. Проте минулого року вона увійшла до десятки найбільш оплачуваних моделей у світі. Ешлі Грем є однією з головних зірок на показах люксових брендів, та, мабуть, вже не лишилося авторитетного модного журналу, у якого вона ще не була на обкладинці.

Окрім Ешлі Грем є ще десятки успішних моделей великого розміру, а також цілі агенції моделей літнього віку. Модні бренди залюбки знімають їх у рекламі. І вищезгадана Моніка Белуччі в 54 роки крокує подіумами та позує для журналів.

Можна б було припустити – все це через те, що світ стає толерантнішим та демократичнішим, суспільство все більше дозволяє людям бути інакшими. І це справді так, але, перш за все, це просто бізнес. Нічого особистого. Розумні люди второпали, що безліч жінок прийдуть до крамниць по модні речі, якщо показати їм в рекламі когось, схожого на них. Жінку приблизно їхнього розміру, а не такого, який вони востаннє носили в сьомому класі. Жінку їхнього віку, а не віку їхніх молодших доньок.

Треба показати суспільству інші приклади, інші пропорції, привчити людей до того, що модний одяг може гарно виглядати на жінках різних конфігурацій. Тоді в жінок не буде нездійснених очікувань щодо того, як цей одяг може сидіти на них. І вони повірять, що мода існує для них також, і не будуть повертати модні сукні на вішаки тільки через те, що ті не роблять їх тоншими на шість розмірів.

Саме тому моделі різної статури та різного віку стають такими успішними. І тому шаленою популярністю користуються модні блогери великих розмірів. Як, наприклад, Кеті Стуріно, авторка блога @the12ishstyle в Intagram. Вона повторює образи зірок та моделей і наочно демонструє, що на жінці 52-го розміру все це може виглядати не гірше. Інакше, але не гірше!

Як худі моделі вбивали модну індустрію.

Щобільше людей повірить у те, що жінки будь-якого розміру гідні стильного вбрання, модних образів та захоплених поглядів, то більше у світі буде щасливих жінок. І то більше прибутків отримає модна індустрія. Бо, звісно, не всім посміхнеться доля аж настільки, щоби вийти заміж за принца, але чудове стильне синє пальтечко придбати, про всяк випадок, не завадить.

Як худі моделі вбивали модну індустрію.

Майя Тульчинська, модний блогер

Більше статей автора читайте на Доступно та просто про моду та стиль та http://cloche.club/

Залишити коментар