Середа, 21 жовтня

На чиїй землі біда

Страшні події відбулися в Керчі. 21 людина загинула, десятки отримали поранення. Відомості про трагедію суперечливі. Перша реакція російських ЗМІ теракт, організований Україною. Зі швидкістю блискавки почалося ток-шоу, учасники якого проклинали Україну й закликали до «військової відповіді». Через якийсь час з’ясувалося, що діяв одинак, студент того ж коледжу, який повторив майже до деталей сценарії типових американських злочинів.

За останніми даними, вбивця потрапив у будівлю, перестрибнувши через огорожу, піднявся на другий поверх, переодягнувся, дістав зброю та вибухівку, й почав бійню. Це був 18-річний хлопець. Перша моя думка – безумець. І швидше за все думка вірна. Зрештою вбивця застрелився в бібліотеці.

Після Беслана нічого схожого ще не траплялося. Чи не траплялося на території… На чиїй землі біда?

Ми вважаємо – на нашій. Крим – це Україна. Нас підтримує світова спільнота. На всіх картах, які видані НЕ в Росії, Кримський півострів – українська територія. Значить, ця біда трапилася на українській землі? І так, і ні. Тому що вже кілька років територію контролює окупант. Це його служби безпеки контролюють окупований півострів. Це суди окупанта засуджують на 20 років Олега Сенцова за намір (!) підірвати пам’ятник Леніну. Значить, це – їхня біда, їхній провал? Це їхня біда на нашій землі… Ні, на нашій землі чужої біди не буває.

Якби не нахабна анексія та примусове позбавлення всіх, хто живе в Криму, українського громадянства та автоматичне присвоєння їм російського, ці хлопці були б громадянами України; вони готувалися б стати фахівцями, які працюють на Україну. Якби… Та в реальності «якби» не буває.

І все ж, я вважаю жителів Криму швидше полоненими, ніж зрадниками, як називають зараз у мережі. Наша армія виявилася не готовою до опору. Ми здали Крим з усіма жителями, як за часів кріпосного права, новому власнику. Що могли зробити мирні жителі? Тільки бігти. Так вчинили багато. Але не у всіх були сили покинути рідні місця.

Це біда на нашій землі, це наша біда. Вона сталася через недбайливість окупаційної влади, яка не здатна захистити своїх і чужих дітей. Колись це сталося в Беслані. Зараз у Керчі. У нашій Керчі. Тому так обурюють мене висловлювання моїх співвітчизників про те, що кримчан спіткала справедлива помста за «зраду». Це цілком у радянському дусі: назвати зрадниками тих, кого ми не змогли захистити на нашій землі, яку ми не змогли утримати.

Борис Херсонський

Залишити коментар