Субота, 24 жовтня

Україна буде однією з п’яти країн-партнерів НАТО, які візьмуть участь у навчаннях Trident Juncture з 25 жовтня по 7 листопада цього року. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на заступника начальника штабу – начальника головного управління військового партнерства Стратегічного командування з операцій НАТО Одда Егіла Педерсена.

«Це дійсно дуже великі навчання, і Україна буде представлена штатними офіцерами в штабах. Загалом із 41 країни-партнера НАТО лише п’ять країн беруть участь, і серед них Україна»,  зазначив він.

За словами Педерсена, крім України, участь у навчаннях візьмуть також представники Швеції, Фінляндії, Грузії та Йорданії.

Відзначається, що багатонаціональні навчання НАТО Trident Juncture триватимуть з 25 жовтня по 7 листопада на території Норвегії, у Балтійському морі та Північній Атлантиці, включаючи Ісландію і повітряний простір Фінляндії та Швеції.

У маневрах братимуть участь близько 50 тис. солдатів, зокрема понад 14 тис. військовослужбовців армії США  ВПС, ВМС і Корпусу морської піхоти, а також близько 150 літаків, вертольоти Apache і 60 кораблів, зокрема, атомний авіаносець ВМС США «Гаррі Трумен».

Залишити коментар