Субота, 31 жовтня

І про поповнення в українській політиці. Співачка Анастасія Приходько заявила, що залишає сцену та йде у політику. За її словами, там буде більше можливостей допомагати українським бійцям, тимчасово переміщеним особам та всім нужденним. Приєднатися Приходько вирішила… до команди Юлії Тимошенко, назвавши її найсильнішим політиком України. Більше про неочікувану зміну амплуа – у реакціях Opinion.

Отже, розпочнімо із самого допису Анастасії Приходько. У ньому співачка (чи вже екс-співачка?) пояснює, що, обдумуючи своє майбутнє, вона дійшла висновку, що як політик матиме більше можливостей допомагати «всім нужденним». Свою допомогу Приходько бачить у відновленні соціальної справедливості для кожного нужденного громадянина України.

За словами Приходько, досить багато політиків і лідерів різних партій зустрічалися з нею і пропонували співпрацю. Але співачка зробила вибір та йде… у команду Юлії Тимошенко. Чому? Бо вважає Тимошенко найсильнішим політиком, котра імпонує їй своїми людськими якостями. Авторка допису переконана, що саме в цій команді вона може реалізувати свій потенціал політика. Ось так.

Брат співачки, волонтер, блогер і громадський активіст Назар Приходько прокоментував згоду сестри йти в команду Тимошенко. Він наголосив, що авторка «Нового курсу» ніколи не була його кандидатом та політиком, за яким він був готовий іти. Тому брат Приходько був не менше за інших здивований та розгублений від такого рішення. Однак Назар Приходько додав, що це особистий вибір сестри, вибір дорослої людини з достатньо солідним бекґраундом, а говорити про щось можна буде, коли ми нарешті зможемо розібратися між собою та сконсолідуватися навколо якогось іншого кандидата.

А ось політичний експерт Олексій Мінаков нагадав, що ще в травні цього року співачка запевняла, що буде йти до молодих та не співпрацюватиме з партією Тимошенко. Які наслідки від таких рішень? Мінаков переконаний, що подібним втручанням у політику ці «селебріті» лише додають трешу та цирку і без того абсурдній українській політиці. Хіт «Мамо» зі словами «а я ж тоді не знала, де ж та біда» обростає додатковим символізмом.

Активіст і волонтер Роман Донік натомість поставився до рішення Приходько доволі скептично. Пояснює автор допису це так: співачка, відома в певних колах як патріотка та волонтерка, своїм політичним вибором легалізувала перехід до проросійських партій тих, кого називають власне патріотами та волонтерами, але з тих, хто соромився відкрито сказати, що готовий проти Порошенка укласти союз із ворогом. Тепер же ніхто не зможе сказати, що партія Тимошенко не допомагала фронту і тим паче, що там немає патріотів.

Блогер і ветеран російсько-української війни Роман Кулик впевнений, що в заяві співачки немає нічого сенсаційного, особливо якщо згадати «похід» Приходько в «Радикальну партію». Натомість Кулик назвав доволі смішним слова Анастасії про «ретельні зважені рішення», адже від «радикалів» вона пішла, не досягнувши жодних поставлених цілей. А тепер – нове зважене рішення по Тимошенко, з тими ж формулюваннями, з якими в 2015-й ішла до Ляшка.

А ось блогер Микола Воськало з прекрасним сарказмом спробував висміяти тих, хто фокусує свою увагу виключно на Приходько, але забуває про багатьох інших гідних «кандидатів» на обговорювання. Наприклад, тих, хто прийшов у політику з тією ж Тимошенко, а потім кинув її, або депутата президентської фракції, який топить за власника «Інтера» та спонсора «Партії регіонів».

Журналіст і колишній нардеп Євген Лешан зазначив, що на рівні підсвідомості у нього Анастасія Приходько та Надія Савченко постійно змішуються, через що доводиться неабияк постаратися, аби відокремити одне від одного. Ну, буває, словом, нічого страшного.

Ну, і непогане порівняння від журналіста Михайла Ткача, який прирівняв залишення «великої сцени» та перехід до команди Тимошенко з початком дієти та… обіцянкою з’їсти сто тортів.

Олексій Цимбалюк, «кілер», який мав вбити журналіста Аркадія Бабченка, але натомість переламав усі плани Москви, жартома поцікавився, скільки грошей заплатили Приходько. Каже, звісно, жартуючи, що і сам би долучився за «хароші дєньгі».

Андрій Альохін, блогер, письменник і актор, впевнений, що подібні політичні рішення є російською практикою – помістити до парламенту «упоротих» спортсменів, «гнучких» гімнасток, «кобзонів», бо так народ ходитиме на вибори як на свято. Ну і, звісно, пригадався Приходько виступ на Євробаченні за Росію. Ну, Анастасіє, ви ж не думали, що ми можемо таке пропустити?

Збирав реакції та намагався пригадати пісні Приходько Степан Коза

Залишити коментар