Середа, 25 листопада

Світові генії піару та майстри передвиборчих технологій ковтають сльози та кусають лікті, бо на поле бою за український електорат вийшли… українські кандидати в президенти. Випити кави на заправці та бути «випадково» сфотографованими – ось воно, життя політика, який мріє змінити країну на краще. А виходить, що ані кави спокійно випити, ані вийти сухим із води. Про те, як на заправній станції разом з еспресо кладуть дві ложки не дуже вдалого піару, – у реакціях від Opinion

Однією з перших, напевно, хто був «випадково» поміченим на заправці, стала дружина президента Марина Порошенко. Пишу «випадково» в лапках, бо авторство світлини довго приписували блогеру Мирославу Олешку, аж раптом виявилося, що сфотографувала першу леді… її помічниця. Втім, це був лише початок, датований минулою осінню, себто рік тому. А модні тренди до нас доходять, як відомо, не так вже й швидко.

Справжній фурор у мережі зробила світлина з Юлією Тимошенко. Вона (ха, як двозначно) спокійно пила свою вранішню каву на заправці наприкінці жовтня цього року, але й тут знайшлися добрі люди та шанувальники, які не змогли втриматися та дістали свій смартфон. От таланить пані Юлії на таких випадкових «фотографів». То на пробіжці її впізнають, то ще десь. Хтось скаже «піар»? Борони Боже, лише новий курс, лише політики, що ближчі до народу. Ви ж увімкнули сарказм, правда?

Ще дещо про випадковість: так, ніби ненароком, про каву на заправці пригадала в одному з дописів і сама Юлія Тимошенко. Правильно-правильно, випадковості – вони ж завжди випадкові, нічого спланованого у цьому житті бути не може.

І що, думаєте, на цьому все? А ні, ще й доба не минула, як до негласного флешмобу долучився і Анатолій Гриценко. Щоправда, цей кандидат вже відкрито позував на камеру та навіть сам оприлюднив світлину. Воно й правильно, пане Анатолію, а то ж потім якийсь блогер виставить її у себе на сторінці, і всі ваші вподобайки відбере. Ну, кому воно потрібно? Та й кава для Гриценка виявилася не ранковою – каже, найкраще вона смакує після напруженого дня, по дорозі додому. Отак, шановні кандидати та кандидатки, вчіться, як треба йти проти системи та чітко відділяти себе від загального мейнстриму. Сарказм, між іншим, все ще має спрацьовувати.

А що робити, якщо раптом немає, кому сфотографувати, але дуже хочеться? Я вас прошу, просто береш світлину заправки і кажеш, що ти десь там, всередині. Так принаймні зробив Віктор Чумак. Не знаю, пане Вікторе, чи це вишуканий жарт, чи справді намагання долучитися до «лідерів кавових перегонів», але ж завжди є фронтальна камера, яка може врятувати вас від таких ось незручностей. Але то пусте, спробу я зараховую у будь-якому разі, приємного кавування!

Та, між іншим, практика інших кандидатів демонструє, що виборців варто шукати далеко не на заправках. Бо поки хтось там купує каву, Олег Ляшко, лідер «Радикальної партії», спілкується зі своїми виборцями на автовокзалах українських міст. Пане Гриценко, ще не пізно зробити хід конем та доєднатися до менш популярного руху.

Ну і ясна річ, що без тролінгу та жартів (в обох випадках – різної якості) обійтись аж ніяк не могло. Ось, наприклад, сенсаційне зізнання від першої заступниці голови Верховної Ради Ірини Геращенко. Каже, на заправці вона (не плутати з Воною) навіть сосиски їла! Не сфоткалася, щоправда, бо голод взяв своє. Пані Ірино, аплодую стоячи та навіть готовий отримати титул «геращенкобота». Це прекрасно.

Але не пані Іриною єдиною. Долучився до тонкого тролінгу в коментарях до допису Геращенко і міністр інфраструктури Володимир Омелян. Каже, щасливий, що фотографувався в довиборчий період, коли це не стало ще мейнстримом. Пане Володимире, гугл щось мовчить, ви там, як буде час, киньте хоча б посилання, додам до огляду. А так, мій вам лайк, та рухаємось далі.

Увага до всіх українських ЗМІ, що себе поважають! На заправках українські політики можуть купувати не лише каву, але й навіть омивач для скла. Щоправда, також вирішують не фотографуватися. Про це у своєму жартівливому дописі написав Володимир Ар’єв. Чесно, вірю, хоча я теж частіше за все купую каву та хот-дог. Може, і свою фоточку колись знайду в мережі.

А ми продовжуємо нашу екскурсію у світ нечуваної оригінальності українського піару. На щастя, вже кілька дописів як перейшли до реакції «здорової людини». Радник президента, бізнесмен і волонтер Юрій Бірюков переконаний, що вся ця показовість (але ж ми віримо у щирість кожної світлини, правда?) є способом бути ближчим до народу, таким кандидатом, якому не соромно випити кави на одній заправці разом зі своїми виборцями. Втім, Бірюков зізнається, що і сам полюбляє випити кави на заправці, то, може, і йому в кандидати піти?

«Випадковою» світлиною похизувався (читай – майстерно потролив) і журналіст Михайло Ткач. Мовляв, і його зафоткали, коли він пив просту каву на простій запраці. От ці журналісти, все мріють долучитися до когорти політиків, еге ж? Десь щасливо усміхнений передає привіт Сергій Лещенко. Ну, як привіт, історію в своєму інстаграмі. Бо політики, між іншим, ще і в нічному клубі можуть потусити. А потім із цього ще й імідж собі непоганий зробити.

Однак, є класний варіант, за допомогою якого всі кавові кандидати можуть сподіватися на перемогу. Про це розповіли письменники брати Капранови. Кажуть, переможе той, хто першим… сфотографується на станції для електромобілів. Хех, непогана задача. Пане Анатолію, ви все ще читаєте? Ловіть момент, карпе дієм, чи як там.

І ще кілька питань в тему від журналістки Марини Данилюк-Ярмолаєвої. Чи будуть фотки, як ті ж кандидати заправляють самостійно авто, та чи наважаться на світлину із Glusco? А ставки все зростають і зростають, боюсь відкривати наступний скріншот.

Трохи «камінаутів» у нашому огляді: каву на заправці пив і медіа-експерт Дмитро Сіманський. Слухайте, я зараз сиджу собі в кав’ярні, п’ю ледве схоже на щось кавове американо і здаюся собі єдиним, хто сьогодні не був ще на заправці. Це ж не так, правда? Втіште мене хоч декількома словами у коментарях, бо я так довго не протягну.

Кого можемо насправді побачити ми, коли приїдемо на просту заправку випити простої кави? На це чудово та з наглядною ілюстрацією відповів блогер Сергій Наумович. Власне, на цій фотці всі, за кого він готовий голосувати. Аж очі розбігаються.

А наостанок трохи порад від журналіста Сергія Костежа. Каже, не треба бути шаблонними. Своїх роботодавців треба знімати і в «наливайках» із пластиковою склянкою в руці. Але так, аби в руці вона сиділа елегантно, втримуючись лише за два пальчики, принаймні, за верхній край, бо так точно буде «ближче до народу». Несмак має бути зі смаком, бо якось нецікаво вже у фейсбук зайти. І я з цим чесно та щиро погоджуюсь.

Збирав реакції та складав перелік топ-заправок Степан Коза

Залишити коментар