Неділя, 25 жовтня

Метеоблог головного синоптика країни

Поміж скандинавських морозів та снігів, серед вражаючої повені у Венеції, мокрого снігу на півдні Франції, штормового вітру у Великій Британії Україна майже весь жовтень розкошує серед сонця, красивих туманів та неймовірно комфортного тепла, коли стовпчики термометрів навіть перевищували історичні максимуми.

17 жовтня у Києві, наприклад, спостерігалося +24 градуси, що перевищило історичні максимуми цього дня 1885 та 1990 років. 18 жовтня у Києві температура повітря побила рекорд 1967 року і досягла +23,1 градуса (інформація Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського).

Метеоблог головного синоптика країни

Фото: www.met.fu-berlin.de

Листопад в Україні також почнеться відносно високою температурою повітря, блукаючими туманами та антициклональним характером погоди. А отже, жодних суттєвих дощів не передбачається. 1 листопада та до кінця тижня в більшості областей України переважатиме суха повітряна маса, яку даруватиме нам східний антициклон. 3 та 4 листопада є можливість невеликого дощу в західній частині України та на півночі.

Вологість посилять тумани, в яких видимість погіршиться до 300-4500 метрів. Тумани можуть провокувати ДТП і збільшувати концентрацію шкідливих домішок у повітрі. Дбайте про свою безпеку та здоров’я. Температура повітря протягом дня коливатиметься у комфортних межах як для листопада, для глибокої осені. У більшості областей очікується +12+18 градусів, місцями на заході та у південній частині +16+20 градусів. Найпрохолоднішими передбачаються Сумська, Харківська та Луганська області, максимально не вище +9+13 градусів.

Початок наступного тижня суттєвих змін у погоду України не принесе. Втримається антициклональний характер погоди, коли істотні опади малоймовірні. Вночі та вранці очікуються тумани та серпанки. Температура повітря у денні години становитиме +12+18 градусів, на півночі та на сході +9+15 градусів.

У Києві початок листопада обіцяє бути переважно сухим, із періодичними туманами та незначними коливаннями температури повітря. 4 листопада у столиці є ймовірність незначного дощу. Температура повітря очікується вночі в межах 4-9 градусів тепла. А протягом дня ще можна гуляти за комфортної температури повітря +11+15 градусів.

Тривала стабільна та сприятлива погода жовтня й початку листопада в Україні наштовхує на думку, що ми недостатньо цінуємо наш чудовий помірно-континентальний клімат. А коли прийдуть справжні сірі дощі, заблищать похмурі калюжі, а дерева віддадуть усе своє листя, ми із вдячністю згадуватимемо цю прекрасну пору антициклональних серпанків та високої температури повітря.

Наталка Діденко