П'ятниця, 30 жовтня

Інвестиції в гардероб, або Скільки коштує виглядати дорого

Кашемірове пальто – це чудова інвестиція в гардероб! Сумка має бути дорогою – це важлива інвестиція у ваш імідж! На окулярах економити не можна – це інвестиція у ваш образ! Напевно, ви теж чули такі заклики. Їх дуже люблять глянцеві журнали, ці чемпіони з маркетингового промивання мізків. 

Роками журналісти та деякі стилісти намагаються переконати нас, що за якісь речі варто платити більше, ніж ми можемо собі дозволити, бо це ж, бач, не просто річ! Це інвестиція! Щоби зрозуміти, що це маячня, досить самого визначення слова «інвестиція». Інвестиція – це довгострокове вкладання капіталу з метою здобуття прибутку. Ані сумка, ані пальто жодного прибутку вам не принесуть.

Залишимо за дужками людей специфічних фахів, для яких дорогий одяг та аксесуари є запорукою успіху в справах. До них, між іншим, належать політики, усілякі тренери та консультанти, а також професійні шахраї.

Але для переважної більшості людей придбання дорожчого одягу не веде автоматично до нових досягнень та підвищення фінансових результатів. Секретарці Оленці не підвищать зарплатню через те, що вона витратила шалені гроші на нові туфлі. І бухгалтер Тамара Петрівна не стане назавтра головним бухгалтером тільки тому, що придбала собі кашемірове пальто.

Інвестиції в гардероб, або Скільки коштує виглядати дорого

Тож усі ці розповіді про речі-інвестиції – звичайнісінька маніпуляція, гра на людському марнославстві. Задоволення, тимчасове підвищення самооцінки, втіху від відчуття власної значущості дорогі речі, може, й можуть принести. Але це не зветься інвестицією.

«Жінка з хорошим смаком ніколи не ходитиме з дешевою сумкою!», – кажуть нам. Та облиште, жінка з хорошим смаком – це, перш за все, жінка зі здоровим глуздом. А здоровий глузд ніколи не поставиться схвально до сумки, що коштує три місячні зарплатні. І навіть половину також.

Стара, як світ, теза: «Ми не настільки багаті, щоби купувати дешеві речі» – сьогодні теж не дуже працює. Бо в сучасному світі швидкого споживання майже не виготовляють речей, що розраховані на віки. Ну, або виготовляють, але це вже бренди з такими цінниками, що без дози заспокійливого може стати зле. Усі лінійки, що є більш-менш доступними для пересічного покупця, однаково не розраховані на багаторічну експлуатацію. Джинси відомих американських брендів так само протираються та витягуються на колінках, як дешеві джинси з молодіжного мас-маркету.

І це вже не кажучи про те, що речі можуть виходити з моди, а ви можете виходити з розміру – у той чи інший бік. Навіть нібито «вічні» фасони з роками зазнають трансформацій: змінюється крій, фурнітура. А головне – змінюєтеся ви, і те, що гарно сиділо та прикрашало п’ять років тому, може зовсім не пасувати сьогодні. Коли жінка одягнута в речі дорогі, якісні, але застарілі та не за розміром  це не додає шику. Це створює сумний образ «залишки колишніх розкошів».

Нещодавно у книзі французької стилістки «Одягайся, як парижанка» мені трапилася цікава тема. Авторка радить обирати пальто дуже ретельно, бо «воно ж у вас одне, і носитимете ви його три-п’ять років – скільки протягне». І пояснює свою думку тим, що «якщо ви парижанка або лондонка, або мешканка Нью-Йорку, то, скоріш за все, у вашій квартирі немає місця для такої шафи, де вміститься багато пальт. Та й коштує пальто недешево, тому навряд чи ви можете собі дозволити цілу колекцію».

Інвестиції в гардероб, або Скільки коштує виглядати дорого

Ми любимо скиглити, що в нас бідна країна, тому жінки не мають можливості вдягатися гідно. Заздримо француженкам та італійкам, що завжди гарно вдягнені – мовляв, вони мають для того фінанси. Аж тут виявляється, що типова парижанка має одненьке пальтечко й «таскає» його п’ять років поспіль. Бо насправді левова частка їхніх, високих за українськими мірками, зарплат йде на оплату захмарно дорогої нерухомості, комунальних послуг, транспорту, а також на податки. На вбрання в пересічної молодої жінки не так вже й багато лишається. І добре вдягнені вони не тому, що витрачають багато, а тому, що витрачають із розумом.

Не купують речі, що не відповідають їхнім справжнім доходам та способу життя. Не намагаються ввести когось в оману дорогою сумкою, якої насправді не можуть собі дозволити. Не витрачають гроші на ознаки якогось примарного «статусу». Не соромляться почекати знижок та купити базові речі в дорожчих крамницях, але за меншу ціну. Купують одяг, що є актуальним та пасує тут і зараз, а не той, що нібито «лишиться актуальним завжди».

Тож скільки грошей треба витрачати на гардероб? Стільки, скільки може витримати ваш бюджет, не зазнавши при цьому катастрофи. Стільки, щоби ставитися до речей легко, не тремтіти над ними й легко розлучатися з ними, коли вийдуть із моди або набриднуть. Не намагатися виглядати «дорого». Намагатися виглядати сучасно та невимушено. Не купувати «статус». Купувати стиль. Не обирати дорогу річ, до якої доведеться ще докупати ціле вбрання. Обирати речі, до яких вже маєте в шафі гарних партнерів.

Інвестиції в гардероб, або Скільки коштує виглядати дорого

І наостанок кілька практичних порад:

• речі нейтральних кольорів часто виглядають дорожче, ніж вони коштували; речі яскравих кольорів – навпаки;

• так само з фасоном: речі простого, лаконічного дизайну виглядають дорожче; оборки, бантики, мережива можуть робити речі дешевшими на вигляд;

• що менше деталей, прикрас та фурнітури на дешевій сумці, то краще в неї вигляд;

• светри, худі, футболки шукайте у чоловічих відділах, вони часто кращої якості за ту саму ціну;

• доглянуте взуття, навіть недороге завжди виглядає краще.

Майя Тульчинська, модний блогер

Більше статей автора читайте на Доступно та просто про моду та стиль та http://cloche.club/

1 комментарий

  1. Люблю именно стоки, особенно обувные. А если надо что понаряднее, так иду на маркетплейсы- Ламода, Свитстайл, Лебутик

Залишити коментар