Неділя, 29 листопада

На окупованій Росією території Донецької та Луганської областей вчора відбулися так звані вибори ватажків самопроголошених республік. «Голосування», ясна річ, вже закінчилось, а «офіційні» повідомлення бойовиків констатують доволі великий відсоток явки. Більше про незаконні «вибори» у ще більш незаконних «республіках» – у реакціях від Opinion.

Президент України наголосив, що весь цивілізований світ засудив фейкові «вибори», котрі Росія проводить на окупованій частині Донбасу, та додав, що вони ніким не будуть визнані. Також Петро Порошенко зазначив, що така ж позиція була висловлена і лідерами Німеччини та Франції, котрі теж засудили проведення «виборів» на окупованій території.

Втім, аби трохи розуміти, що та як відбувалось на тимчасово окупованих агресором територіях, звернімося до допису СБУ. У Службі безпеки констатують: спектакль відбувався у найкращих традиціях СРСР, на дільницях організували пункти з продажу дешевого хліба, овочів та олії, а одним із лідерів «голосування» якийсь час був… Чак Норріс.

Про подібне написав і журналіст та блогер Денис Казанський. Станом на момент публікації допису на так званих «виборах» у лідерах були картопля та капуста, а друге місце рейтингу посідали морква та цибуля. Словом, нічого неочікуваного чи нового.

Нардеп Олег Ляшко розповів, що на так званих «виборах» були навіть ярмарки з конкурсами. Втім, це все було не волевиявленням, а імітацією виборчого процесу під дулами автоматів з ознаками трагікомедії «захудалого театру». А щодо переможців – лідер «Радикальної партії» зізнається, що йому байдуже на їхні прізвища, оскільки все одно всі лідери бойовиків закінчать так само, як і їхні попередники.

Політичний експерт Олексій Мінаков впевнений, що результати були намальовані ще до голосування, а самі псевдовибори Росія організовує виключно з огляду на стратегічну підготовку до того, щоб нова українська влада – більш зговірлива, яка може прийти на зміну «хунті» – домовлялася з цими так званими представниками «ДНР» і «ЛНР». Мовляв, не з військовими командирами, а з «білими комірцями».

Однак, на переконання експерта, у цьому стратегічному плані Кремля дуже недооцінюються тактичні ризики та негативні наслідки для самої Росії. Бо мало того, що жодна країна світу, крім Росії та її сателітів, не визнає псевдовиборів, так ще й ця провокація може спричинити посилення санкцій проти Росії.

Дмитро Литвин, блогер і колумніст, оприлюднив заголовки одного з провідних українських видань, з яких можна прослідкувати реакції на фейкові вибори. Щоправда, це заголовки з 2014 року, коли на окупованих територіях відбувалися попередні «вибори». Загалом, реагували так само, як і зараз. Чотири роки пройшло, а ми в тій самій точці.

Нардеп Ігор Мосійчук заявив, що так звані «вибори» очільників терористичних угруповань «ЛНР» та «ДНР» складно навіть назвати псевдовиборами, бо насправді це процедура відбору майбутніх ритуальних жертв, які як очільники терористів або будуть ліквідовані українськими спецслужбами, або зачищені російськими.

А тепер давайте трохи про відвідуваність так званих виборів. Як зазначає аналітик «Донецького інституту інформації» Віталій Сизов, у терористичній організації «ДНР» запевняють, що на їхніх виборах проголосували 1 млн 600 тис. осіб. Якщо розділити це на 408 дільниць, то виходить десь 3921 виборець на одну дільницю. Інакше кажучи, з такою явкою дільниці мало б просто розвалитися. Але, звісно, можна і не розвалюватись, особливо якщо результати намальовані на папері.

Але це ще не все! Аналітик вдався до більш детальних розрахунків, і ось що вийшло. Якщо розділити нібито кількість виборців на кількість дільниць, як ми вже знаємо, виходить 3921 виборець на дільницю. У виборчих комісіях зазвичай працюють 16-20 людей, і це якщо йдеться про велику комісію. Бюлетені видають дві людини, одночасно заповнюючи документацію. Видавати бюлетені можуть за шістьма столами (12 осіб), оскільки інші члени комісії зайняті додатковими організаційними моментами роботи. Якщо припустити, що всі шість столів видавали бланки для голосування, люди йшли постійним потоком, а на одне «голосування» витрачалось три хвилини, то виходить, що всій дільниці необхідно було б… майже 33 години, аби дати можливість «проголосувати» всіх охочим. Тобто псевдовибори закінчилися б майже на добу пізніше. Отака математика.

Блогер і координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук також прокоментував явку на так званих «виборах» ватажків бойовиків. За його спостереженнями, незадовго до дня проведення псевдовиборів деякі місцеві ресурси запустили онлайн-опитування про намір виборів «голосувати». Так ось, відсоток тих, хто збирався взяти участь у цьому терористичному цирку, складав щонайбільше 18, 39 %.

За словами журналіста, окрім різноманітних спроб «заманити» виборців, окупанти винайшли ціле ноу-хау. Так, зокрема, бюджетникам було наказано прийти на «голосування» виключно з 14:00 до 15:00. Це було необхідно для того, аби створити «картинку» для російських ЗМІ – саме цей період «надзвичайної активності на виборчих дільницях» транслювали по кремлівському телебаченню. Ось такі «вибори» придумала Москва.

Збирав реакції та втомився ставити лапки «Степан Коза»

Залишити коментар