Вівторок, 21 травня

На першому місці – Тимошенко. Їй у потилицю дихає та водночас пише нові жарти Зеленський. Трійку замикає Порошенко. Такими є результати останнього соціологічного дослідження, опублікованого зовсім нещодавно. Наскільки правдивими є такі цифри, та як все може відбуватись у реальності – в реакціях від Opinion.

Настроями українців за 19 жовтня–2 листопада, проаналізованими КМІСом, Центром Разумкова та соцгрупою «Рейтинг», поділився на своїй сторінці політичний експерт Олексій Мінаков. Відповідно до опублікованої інформації, слідом за Тимошенко, Зеленським та чинним президентом ідуть Гриценко, Бойко, Ляшко, Вакарчук та Мураєв. Ба більше, за результатами моделювання другого туру Тимошенко може перемогти… в усіх електоральних парах. Отакі справи.

Або ж менш серйозний та більш жартівливий варіант того ж рейтингу від блогера Романа Голубовського. Так, рейтинг Гриценка знову непрохідний, Зеленський – слуга народу та інші жарти й «жарти».

Загалом, як пише блогер Роман Шрайк, у рейтингу немає нічого незвичного, але є два важливих моменти: Вакарчук та Садовий «киснуть», а Мураєв помітно «відкушує» виборців у Бойка та Рабіновича. Та зрештою виборці можуть переоорієнтуватись на тих, хто, як вони вважають, мають шанси на перемогу.

Євген Магда, виконавчий директор Інституту світової політики, метафорично зазначив, що фаворити президентської гонки, якщо порівнювати їх із футболістами, ще навіть… не зняли тренувальні костюми. Хех, то хтось ще може зловити «гірчичник» або почати симулювати нечесну гру інших? Вдала метафора, вдала.

А ось журналістка Мар’яна П’єцух переконана, що результати рейтингу – це підтвердження того, що медіа – то четверта влада, адже де був би Зеленський, якби не «1+1» та «Слуга народу»? До слова, а хтось його виборців колись бачив?

Втім, далеко не всі вважають Зеленського кандидатом, адже цілком імовірно, що це всього-навсього технологія, котра буде дійсно заважати реальним кандидатам, тому всерйоз обговорювати його рейтинги – марне заняття. Словом, вибір між нинішнім президентом та екс-прем’єром.

Блогер Вадим Фульмахт додав, що відсоток тих, хто виступає «проти всіх», ще доволі високий, а тому чинний президент ще має всі шанси встигнути залучити свої ресурси, аби наздогнати двох коміків. Ой, пардон. Коміка та Її.

Натомість політолог Петро Олещук впевнений: ті, хто переконані у неправдивості опитувань, вочевидь, вважають, що виборці та водії, які з року в рік не змінюють літню гуму на зимову, – різні люди. Тонко, тонко, пане Петре, але круто сказано.

Враженнями щодо рейтингу поділився і журналіст Дмитро Лиховій. Вердикт автора допису – «Країна хвора і не хоче лікуватися. Хвороба прогресує». Чому? На думку Лиховія, винна ментальність: вірити брехунам та популістам.

Однак про брехню говорити не варто: згідно з дописом, таку розстановку кандидатів визнає і АП, щоправда, роблять поправку на те, що рейтинги – це одне, а електорат ще треба довести до дільниць.

А ось за словами політичного консультанта Миколи Спірідонова, представники півдня та сходу мають шанси на вихід у другий тур лише у разі об’єднання умовного «Опозиційного блоку» та висунення свого кандидата. Ну, тримаймо кулачки, що це залишиться у теорії.

Збирав реакції та сподівався на краще Степан Коза

Залишити коментар