Понеділок, 28 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Листопад завжди приносить перший сніг. І завжди це відбувається несподівано, красиво і таємничо. Якщо не враховувати 10-бальних заторів на міських дорогах та витонченої лайки на адресу любителів літньої гуми на автомобілях. Проте з вікна це виглядає казково і нагадує, що зима з Різдвом будуть вже незабаром, за якісь місяць-два, а ось теплі шапки на лоба та товсті пуховики – аж до квітня.

Приніс до нас сніг, затори та ожеледицю на дорогах атмосферний фронт із заходу Європи. 15 листопада фронтальні опади охоплять значну частину України. Випадатимуть дощ і мокрий сніг, залежно від температури повітря. Вдень опади послабшають і залишаться лише в західних областях. Вночі у четвер очікується 0-5 градусів морозу, вдень 0-5 градусів тепла.

Метеоблог головного синоптика країни

Фото: wxcharts.eu

16 листопада у більшості областей переважатиме суха погода, на півдні пройдуть невеликі дощі та мокрий сніг, також у західній частині ймовірні незначні опади. Мінімальна температура повітря становитиме від 4 градусів тепла на заході до 4 градусів морозу на сході. Вдень очікується 0-5 градусів тепла. Вихідними холодна погода втримається у більшості областей України, від невеликих «мінусів» до незначних «плюсів».

У суботу опадів не передбачається, лише в Криму пройде дощ, а в Приазов’ї – дощ і мокрий сніг.

У неділю атмосферний фронт принесе ускладнення погоди в північні, західні області та на Вінниччину. Дощ змішуватиметься з мокрим снігом. Очікується налипання мокрого снігу, подекуди ожеледь та ожеледиці на дорогах.

Значна частина центральних областей, схід і південь вихідними потраплять в область сухої погоди. Температура повітря протягом суботи-неділі суттєво не зміниться, вночі 0-5 градусів морозу, вдень 0+5 градусів.

19 листопада у західних та північних областях складна погода втримається, випадатиме дощ та мокрий сніг, ожеледиця може провокувати значні затори та ДТП на дорогах. На решті території України переважатиме суха, хоча й хмарна, погода.

20 листопада, у вівторок, опади переважно у вигляді дощу очікуються в західній частині, схід, північ, центр та південь отримають від атмосфери максимум хмарність та тумани. Температура повітря далеко від нуля не втече, у нічні години – до 4 морозу, впродовж дня передбачається 0+5 градусів.

У Києві найближчим часом погода очікується хмарною, вологою та помірно холодною. Опади у вигляді дощу та мокрого снігу найбільш імовірні вночі 15 листопада та в неділю, 18 листопада. На дорогах столиці буде слизько. Перша половина тижня синоптичного комфорту не принесе. 19 листопада пройдуть дощ і мокрий сніг, можлива ожеледь та ожеледиця на дорогах. Надалі суттєвих опадів не передбачається, проте буде хмарно, підвищена вологість повітря та погіршення видимості.

Температура повітря з 19 по 21 листопада у Києві коливатиметься в теперішніх межах, вночі передбачається 0-3 градуси морозу, вдень близько нуля.

Перший сніг завжди приносить чистий білий колір, думки про Різдво, дорожні затори, домашній затишок та часом сумні думки. Кожен місяць року дарує нам строкаті почуття. Листопад – не виняток, він вчить нас цінувати тепло та світло.

Наталка Діденко