Неділя, 26 січня

У Кремлі вирішили заявити, що для врегулювання «конфлікту» (по факту – війни) на Донбасі має відбутися… зміна влади в Україні. Про це заявив, ясна річ, президент РФ Володимир Путін. Мовляв, поки «такі люди» при владі в Києві, на мирне рішення годі й чекати. Все б нічого, якби тезис Москви доволі швидко не повторив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Більше про розкриті карти – у реакціях від Opinion.

За словами журналіста Романа Цимбалюка, таким чином Путін «включився» у виборчу кампанію в Україні. Де-факто ж, він каже про мир, але торгує війною. І цитата самого Путіна: «Чи може сьогоднішня влада щось зробити для врегулювання? На мій погляд, ні. Поки такі люди будуть при владі в Києві, навряд чи можна розраховувати на мирне вирішення питання на цих територіях». Таке ось.

Ясна річ, відреагував на заяву Путіна Петро Порошенко, щоправда, через свого прес-секретаря Святослава Цеголко. Останній наголосив, що заяви російського президента є явним прикладом його втручання у виборчий процес в Україні, попри те, що кампанія ще навіть не почалася. Цеголко також додав, що чинний президент України виступав і виступає за політико-дипломатичне врегулювання, але ніколи не погодиться на мир на умовах країни-агресора.

Ірина Луценко, нардепка та дружина генерального прокурора, запевнила, що Путін своїм виступом фактично вказав: із будь-ким, окрім Порошенка, він домовиться. Кремлівський очільник вже й не хоче ховатися, бо гра йде з настільки високими ставками, що він відкинув будь-яку обережність.

Про відкинуту обережність написав і політик та журналіст Олександр Бригинець. На його думку, остання надія Путіна – не на відкритих реваншистів, а на прихованих. Себто тих, що обіцяють принести мир, дешевий газ та втримати зв’язок із «русскім міром». Знаю я одну таку. Кхм.

Екс-нардеп Віктор Уколов висловив переконання, що Україна зможе розчарувати «кремлівського диктатора».

Ба більше, журналіст Євген Булавка і взагалі наголосив, що такими словами Путін буквально здався перед Петром Порошенком, зізнавшись, що заплановані сценарії не спрацьовують.

А тепер трохи окремо про Віктора Орбана. Політолог Олексій Голобуцький доволі влучно констатував: контакти із Кремлем дійсно токсичні. Адже повноцінна легітимна держава Угорщина раптом перейшла на риторику ніким не визнаних квазіутворень «ЛДНР», «сірих земель», окупованих РФ. У результаті маємо територіальні зазіхання вже із двох боків.

Інший політолог, Олександр Палій, назвав Путіна та Орбана двома братами, які «мріють убити та розшматувати Україну». Мовляв, ще один натяк за кого голосувати. Або, принаймні, за які сили точно не варто. Тут же не лише для мене все так очевидно, правда?

Натяк трохи розшифрувала журналістка та політична оглядачка Ірина Аніловська, запевнивши, що немає жодних сумнівів, що «опозиційною силою», на яку розраховує Угорщина, а відтак і Кремль, є пані Тимошенко. Про що «Вона» може домовлятися з цими «двома братами»? Аніловська вважає, що мова піде про поступки за всіма пунктами усіх переговорів. Отакі пиріжки.

Але не Тимошенко єдиною. На переконання блогера Масона Лемберга, Росія з Угорщиною може розраховувати ще й на українського… дурника, який проголосує (або проігнорує) так, аби це було вигідно ворогам України. Тож, котики, будьте свідомими та не продавайте свої голоси за гречку й цукор. І взагалі – не продавайте.

Збирав реакції та спостерігав за клонуванням тез Путіна Степан Коза

Залишити коментар