Середа, 28 жовтня

Сядьте трохи зручніше. Виявилось, що чинна влада змушена… красти гроші, аби протистояти російській агресії в інформаційній війні. Про це у своєму дописі заявив бізнесмен та блогер (якого часто називають провладним) Карл Волох. Мовляв, корупція, що існує, є вимушеною, та й на порядок нижчою, ніж за часів Януковича. Отакі оправдання. Більше про камінг-аути – у реакціях від Opinion.

То що ж такого написав пан Карл Волох, що підштовхнуло до обговорення чи не всю мережу? А пише блогер, що та корупція, яка зберігається при чинній владі, є вимушеною, зокрема через те, що владі доводиться… красти, аби на ці гроші хоча б частково інформаційно та організаційно протистояти атаці об’єднаних «путінсько-олігархічних» інформаційних військ. Така ось заява, любчики.

Ясна річ, що без уваги громадськості такий допис залишитися просто не міг. Так, наприклад, за мотивами «проповіді Карла Волоха» громадський активіст Сергій Стерненко, на якого тричі було скоєно замах, написав власний, доволі саркастичний допис про прихід Його. Того, хто сказав: крадіть, як востаннє. «Забирайте гроші, що мали йти на освіту, медицину та безпеку. Бо тільки так прийде спасіння». Словом, без сарказму тут не вижити.

А ось журналістка Тетяна Даниленко припустила, що меседж Волоха може… «зайти» багатьом. Адже наш народ часто ставиться до всього державного, як до чужого, яке можна нищити, псувати чи красти.

Натомість, блогер Олексій Нестеренко переконаний, що Волох озвучив ще одну доволі очевидну війну, про яку вголос поки що не говорили: вітчизняна корупція також вважає Росію та Кремль ворогом. Додуматися же до таких формулювань, на думку автора тексту, можна було лише зумівши повністю заблукати у власноруч побудованому лабіринті з виправдань того, що не має сенсу виправдовувати. Отакі заплутані стежки.

І знову вмикаємо важелі сарказму. Редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко жартома зазначив, що на фоні обговорень та дискусій ніхто не почав «мислити державницьки», та не побачив бізнес-плану. Мовляв, корупцію взагалі треба дозволити на законодавчому рівні, пустити в легальне русло та створити цілий реєстр корупціонерів, які… ведуть боротьбу з Путіним.

Фейсбук на цьому можна вже закривати – розходимося. Про це, із тим самим сарказмом, заявив блогер Вадим Фульмахт. Чому? Бо краще, аніж це зробив Волох, уже не скажеш. Інтерв’ю з Приходько та монологи розвідників відходять на другий план. Премію «Епік року» отримує блогер Карл Волох, браво!

А тепер трохи збавляємо той сарказм та переходимо до допису активіста та добровольця Олександра Хаджинова. Що ми маємо? Провладна особа нарешті визнає розкрадання бюджету. Хто саме? Вочевидь, ті, кого блогер підтримує, адже нащо виправдовувати ворогів? Залишається лише сподіватися, що десь у Раді не лежить законопроект про розкрадання бюджету та легалізацію корупції. Ага, тримаємо кулачки.

І зрозуміло, що без жартівливого «стьобу» над словами Волоха не могло обійтися. Ось і блогер Антон Ходза навів універсальну фразу, якою у випадках викриття корупційних схем можна цілком надійно прикриватися. Ну, війна інформаційна, що ви, не бачите?

Пам’ятаєте варіант проповіді за Стерненком? Щось подібне опублікував і блогер Сергій Наумович. Типу, давайте, громадянчики, платіть побільше податків – нам терміново треба їх красти, аби Путін не встиг напасти.

Розмірковуєте, до якого жанру краще віднести це гостросюжетне кіно? Журналістка Наталя Влащенко впевнена, що це далеко не драма – трилер. Що там вже казати, Волоху вдалося навіть вразити уяву журналістки. Хіба ж це не показник дієвості блогера?

А ось блогер та історик Андрій Плахонін вирішив не висміювати Волоха, а поставити доволі неочікуване запитання: а що не так він сказав? Мовляв, невже ви думаєте, що всі необхідні голоси за законопроекти в Раді беруться просто так? Ну, ті, без яких не було б, наприклад, безвізу? А звідки взялися реформи, котрі підтримали навіть колишні регіонали?

У підсумку Плахонін констатує, що саме так ця система працювала при її засновнику – Леонідові Кучмі, і працюватиме ще доволі довго. Єдине, що можна зробити з цієї системою – постійним систематичним тиском громадянської спільноти змусити її еволюціонувати в необхідному напрямку. Якось так.

А крапку давайте поставимо на підсумковому рахунку змагань лідерів мережі. «Криве дуло» з інтерв’ю Анастасії Приходько раптово поступилося в останньому поєдинку, тому «винуждєнная корупція» отримала бал у свій залік. Рахунок 1:1. Чекаємо на нових конкурентів.

Збирав реакції та вимушених корупціонерів Степан Коза

Залишити коментар