Четвер, 4 червня

А тепер трохи про гроші. Міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв’ю одному з українських видань наголосив, що наші заробітчани надсилають додому доволі значну загальну суму коштів, однак далеко не всі зважуються отримані гроші декларувати. Більше про незадекларовані $ 6,5 млрд – у реакціях від Opinion.

У мережі, щоправда, Рева чомусь отримав більш радикальний образ, аніж насправді був під час інтерв’ю. Міністр соціальної політики зазначив, що ті, хто працюють в Україні, сплачують податок на доходи фізичних осіб, і, як правило, не можуть претендувати на субсидії. А ось заробітчани пересилають гроші, після чого ці кошти потрапляють у конкретні домогосподарства. На уточнююче запитання журналіста Рева наголосив, що йдеться про 6,5 млрд дол.

Незадекларовані мільярди: як Андрій Рева із заробітчанами надумав боротися

У тому ж інтерв’ю для «Радіо Свобода» міністр додав, що сьогодні всі ці гроші ніяк у деклараціях наших субсидіантів не були зазначені, тому почали проводити перевірку, верифікацію для того, аби з’ясувати, хто приховує ті чи інші доходи. Отак.

Незадекларовані мільярди: як Андрій Рева із заробітчанами надумав боротися

Зрозуміло, що питання декларування грошей, отриманих із-за кордону, не могло залишити у стороні хоча б якийсь сегмент вітчизняного Фейсбуку. От і політик та дипломат Роман Безсмертний назвав заяву Реви аморальною. Мовляв, люди вимушені їхати за кордон на заробітки, важко працюють, аби подарувати родичам в Україні хоча б по 100 євро на місяць, оплатити навчання дітям чи підтримати батьків-пенсіонерів. Наостанок Безсмертний повторив, що позбавляти людей субсидій за новий холодильник чи стоєвровий переказ – не можна. Альтернативний шлях – переговори з ЄС щодо компенсації Україні витрат на підготовку робочої сили для Європи.

Політолог Михайло Басараб припустив, що формально Рева може бути й правим. Але якщо це реальні плани, то міністр не отримає нових податкових надходжень, але ризикує втратити мільярди доларів щорічних інвестицій, які надходять від українців офіційними переказами. Тобто частина грошей просто «заїде» в Україну «бусами» чи «прилетить» у валізах літаками. А інша – інвестуватиметься в іноземні економіки.

Незадекларовані мільярди: як Андрій Рева із заробітчанами надумав боротися

Ігор Шевченко, юрист, політик й екс-міністр екології та природних ресурсів, і взагалі відреагував на слова Реви надзвичайно емоційно, наголосивши, що у випадку реалізації задуму, «євробляхери» для міністерства здадуться дитячою забавкою. Більше того, Шевченко пообіцяв особисто повести людей на протест проти «цинізму та грабунку простих українців». Що робити? Юрист запропонував прийняти закон про оподаткування розкоші та залишити в спокої людей, які «тяжкою працею рятують Україну від економічного колапсу та дефолту».

Незадекларовані мільярди: як Андрій Рева із заробітчанами надумав боротися

Більш реальні альтернативні шляхи поповнення бюджету запропонував політолог Кирило Сазонов. Перший – ігровий бізнес. Його неможливо повністю дозволити чи заборонити, але можна вивести з тіні та відкрити, скажімо, у Львові, Києві та Івано-Франківську казино. От вам і бізнес, і робочі місця. Другий шлях – легалізація марихуани, як це зробили в Канаді. Ну і третій, автор допису пропонує  поговорити про легалізацію секс-бізнесу. Словом, працювати є над чим.

Незадекларовані мільярди: як Андрій Рева із заробітчанами надумав боротися

В’ячеслав Сімченко, директор Миколаївського тепловозоремонтного заводу, вважає, що думати потрібно не про шляхи оподаткування заробітчан, а про створення умов у самій Україні задля розвитку економіки, виробництва та зросту заробітних плат. Хоча й зрозуміло, що розвитком економіки займатися складніше, аніж збирати податки.

Незадекларовані мільярди: як Андрій Рева із заробітчанами надумав боротися

Реакції замість податків збирав Степан Коза

Залишити коментар